Kayıt Ol

Sword Art Online

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sword Art Online
« Yanıtla #15 : 11 Kasım 2012, 17:26:42 »
Dünkü bölüm neydi öyle ya ? Çok saçmaydı :P Kaldı 6 bölüm. Bakalım bu kadar kısa sürede bize konuyu nasıl aktaracaklar...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2012, 17:35:14 »
Dünkü bölümdeki savaş sahnesi fena değildi :D Gleam Eyes mıydı neydi o???
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fizban

• **
  • 64
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Aralık 2012, 23:38:14 »
İzlediğim en güzel animelerden bir tanesi. İleride orada yaşanan olayı yani MMORPG'ye bağlanma işini o boyuta taşımak istiyorum :D

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Aralık 2012, 12:27:33 »
SAO'nun da sonunu getirdik. Belki son bölüm tam olarak beklentilerimi karşılamadı ama yinede fena olmayan bir sondu ( Klasik mutlu son olduğu göz önüne alınırsa ) 
İzlediğim en güzel animelerden bir tanesi. İleride orada yaşanan olayı yani MMORPG'ye bağlanma işini o boyuta taşımak istiyorum :D

Bir MMORPG  delisi olan bende çok isterim böyle bir sistemin olmasını :)  Gerçekte olmayan sanal bir dünya ?  Yine hayallere daldım ;)   Umarım yaparsın böyle bir sistem ve bizde elimizden geldiğince yardımcı oluruz :D

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Aralık 2012, 13:11:40 »
Şimdi ikinci sezonunu heyecanla bekliyoruz. Hüzünlendim bitince.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Aralık 2012, 13:52:45 »
İkinci sezon güzel olacak :) İkinzi sezonda Kirito'yu Yönetici olarak görmek isterim :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Aralık 2012, 14:40:15 »
Bu animenin en büyük sıkıntısı ilk 4 bölümün çok kopuk işlenmiş olması. Bir anda zaman atlamaları o kadar büyük oluyor ki insan iki, üç kere arada bölüm vardı da ben mi kaçırdım diye kontrol etmek zorunda kalıyor. Ama daha sonra 5. bölümden sonra bunun biraz da ileriki bölümlerde kurgunun işlenecek olmasından dolayı olduğu anlaşılıyor. Atlamalar yine de devam ediyor tabi. Ha bir de sadece geçiştirmek için yapılmış 1-2 bölüm var arada onlar bariz belli oluyor. Konu bütünlüğüyle alakalı olmayan.

Ben Online oyunları baya oynamış bir insan olarak diyaloglara baya gülüyorum. Online oyunların atası olan Ultima Online'a bile arada göndermeler var. Şimdilik 12. bölümdeyim bitirince daha detaylı birşeyler yazabilirim sanırım. Ama şunusöyleyebiliyorum yukarda söylediğim kötü özellikleri hariç gayet güzel ilerliyor.

Çevrimdışı siirperest

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 30 Aralık 2012, 23:32:59 »
gerçekden çok iyi bende yabancı dilimş geliştirmek için kursa başlamak iistiyorum infolang dil okulu diye biyervar speking de özel sınıflar kurmuşlar buşekilde diyaloglarla ingilizce yi heme kapabiliyomuşsın dilimi iyi bi seviyeye çıkarayımda bu ve benzeri dizileri inngilizceden dinliyim

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2012, 00:12:41 »
gerçekden çok iyi bende yabancı dilimş geliştirmek için kursa başlamak iistiyorum infolang dil okulu diye biyervar speking de özel sınıflar kurmuşlar buşekilde diyaloglarla ingilizce yi heme kapabiliyomuşsın dilimi iyi bi seviyeye çıkarayımda bu ve benzeri dizileri inngilizceden dinliyim

iki mesaj atmışsınız ikisinin de amacı belli reklam da benim takıldığım başka bir nokta var. İngilizceyi geliştirmeden önce siz direk Türkçeyi biraz geliştirin bence. Sonra yavaştan insan içine çıkar daha sonra da yavaş yavaş bu reklam işlerine girişirsiniz.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 13 Ocak 2013, 16:25:42 »

iki mesaj atmışsınız ikisinin de amacı belli reklam da benim takıldığım başka bir nokta var. İngilizceyi geliştirmeden önce siz direk Türkçeyi biraz geliştirin bence. Sonra yavaştan insan içine çıkar daha sonra da yavaş yavaş bu reklam işlerine girişirsiniz.
  Fazla söze gerek yok...

Bu arada SAO fena olmayan( benim açımdan) bir finalle bitti. 2. sezon gelecek mi?  Belki...
En azından şimdilik 2. sezon için onay alınmadığını biliyoruz. Gelirse en erken 2014 2. sezon olur ve biter. İşleniş ve konu bakımından çok hızlı gittiği ve atlamalar olduğu konusunda Malkavian'a katılıyorum. Bu sezonu 2 veya 3 sezona dağıtsalardı tadına doyum olmaz bir anime ortaya çıkardı...

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #25 : 21 Şubat 2013, 05:40:20 »
Phantom Bullet'e kadar okuduktan sonra animeyi izlemeye karar verdim. Bence çok az bilgi ile çok fazla şey ortaya çıkartabilmişler kurgu olarak. Genelde light novel uyarlamalarında manga uyarlamalarına kıyasla daha sıkça rastlanılan bir şeydir bu, ancak SAO bence elinden geleni yapmış. Bahsini ettiğim kusur ilk birkaç bölümün bağlanışında göze batmakta.

Şu anda Phantom Bullet'e başlamak ile başlamamak arasında kalmış durumdayım çünkü devamını gerçekten merak ediyorum. Izlemesi okumasından daha keyifliydi ancak keşke okumasaydım da öyle izleseydim dediğim kısımlar oldu ve büyük olasılıkla PB için de aynı pişmanlığı yaşayacağım.  ;D

Not: Ciltlerin adları: Aincard, Fairy Dance ve Phantom Bullet olarak gidiyor. Daha birkaç tane var, yani malzeme epey bol.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 21 Şubat 2013, 17:57:59 »
Cidden harika bir anime lakin 14. bölümde olanların 14. bölümde değil 60. bölümde falan olmasını isterdim :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı zeynikey

• *
  • 30
  • efsaneler prensesi lady khan
    • Profili Görüntüle
    • fantastik efsaneler
« Yanıtla #27 : 22 Şubat 2013, 17:30:13 »
takip ederken biraz bölümleri şaşırdım ama güzeldi
bütün ciddiyetimle yemin ederim ki hayırlı birşey düşünmüyorum

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2013, 08:07:41 »
Sword Art Online'ı seven izleyicilerin Accel World adlı ve yine aynı yazara ait hikayeden uyarlanmış animeyi de izlemelerini şiddetle öneriyorum. Birtakım benzerlikler olduğunu daha ilk bölümlerde anlamak mümkün ve her iki hikaye de aynı dünyada geçmekte. Accel World sadece biraz daha ileri bir tarihte yer alıyor ve aslında Sword Art Online'ın geleceği ile ilgili bir takım bilgiler veriyor.

Ne yazık ki Accel World de sadece 13 romanlık bir serinin ilk 4 cildini kapsayan bir anime. Yani Sword Art Online gibi daha ileriye yönelik sezonlara açık bir şekilde, sadece o andaki mevcut kavgayı sonlandırarak finale eriyor.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 01 Ocak 2014, 01:17:47 »
Müjde!

Sword Art Online'ın devam serisi geliyor!

Bu çok güzel bir haber fakat ben o kadar sevinemedim :/

Animenin devamı elbet müthiş bir haber lakin devamı orta çağ silahlarından ziyade tabancalarla, silahlarla yapılacak :/ Serinin fantastik yönüne büyük bir darbe bu. Bence eskisi kadar tutmayacak.

Ama zaten SAO'nun animesinin bittiği yerden sonrası da Guns Online ile devam ediyor.
Neyse, umarım devam seriside bir şekilde başlangıç kadar başarılı olur :)

Darısı Bleach'in başına :(
Kara Dalamar