Kayıt Ol

Zifirî

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Zifirî
« : 15 Ağustos 2012, 17:39:50 »

ZİFİRî

Gecenin huzursuz yüzünün ve karanlığın tüm o kötülüğünün çöktüğü vakitlerdi. Ne ay ışığı vardı ne de yıldızlar. Sadece karanlık bir yol vardı hiçbir şey görülmeyen. Bazen ayağın takılır, düşersin. Yaralarının derin acısı seni sarıp sarmalar. Ama devam edersin. Sevdiklerinin uğruna yoluna devam ederken çektiğin acılar hiçbir şeydir senin için.

O kadar yolu yürüdün, türlü tehlikeleri atlattın. Ama sevdiklerini hala göremiyordun, hissedemiyordun. Artık umutsuzluğun pençeleri seni sarmıştı. Bu kadar yol boyunca sürekli kendini kandırdın, yalanlarının içinde boğuldun.

O boğulma seni başka diyarlara götürdü. Bu sefer orada kayboldun. Deliliğin derinliklerinde..

Sonsuza dek.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Zifirî
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2012, 17:43:35 »
Kısa yazılarda vurulucuğu yakalamak zor iş. Ben birkaç ufak eleştiride bulunmak istiyorum izninizle.

Öncelikle, "O kadar yolu yolu yürüdün, türlü tehlikeleri atlattın" cümlesinde "yolu yolu" anlamda düşüklük yapıyor. Sanırım orada bir yazım hatası var. Bundan dolayı oldu bu. Ayrıca son kısımda "Belki de deliliğin sonsuz derinliği seni içine almıştı." olay deliliğe aniden bağlanmış gibi hissettim ben. Böyle bu cümleden önce bir ara geçiş cümlesi ya da iki cümle olsa daha hoş olabilirdi.

Bence bu yazıyı uzatırsanız (birkaç cümleyle) çok daha güzel olur. Karanlık bir çukurda, umutsuzluk üzerine potansiyeli olan bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2012, 13:33:51 »
Kısa yazılarda vurulucuğu yakalamak zor iş. Ben birkaç ufak eleştiride bulunmak istiyorum izninizle.

Öncelikle, "O kadar yolu yolu yürüdün, türlü tehlikeleri atlattın" cümlesinde "yolu yolu" anlamda düşüklük yapıyor. Sanırım orada bir yazım hatası var. Bundan dolayı oldu bu. Ayrıca son kısımda "Belki de deliliğin sonsuz derinliği seni içine almıştı." olay deliliğe aniden bağlanmış gibi hissettim ben. Böyle bu cümleden önce bir ara geçiş cümlesi ya da iki cümle olsa daha hoş olabilirdi.

Bence bu yazıyı uzatırsanız (birkaç cümleyle) çok daha güzel olur. Karanlık bir çukurda, umutsuzluk üzerine potansiyeli olan bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık.

Öncelikle kıymetli vaktinizi ayırdığınız ve eleştirde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.

''Yolu yolu'' maalesef yazım hatasından kaynaklanıyor, evet. Baştan sona 3 kere okumama rağmen görememiştim. (Bkz.: Körlük :) )

Aniden bağlanma tespitini iyi görmüşsünüz. Hemen düzeltiverdim orayı. Ama sanırım yine çok uğraşmama rağmen vuruculuğu yakalayamadım.

İlginize tekrardan teşekkür ediyorum. :)

Çevrimdışı Kuzen

• **
  • 123
  • Rom: 1
  • http://kaldirimfaresi.blog.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2012, 14:52:50 »
 Vuruculuk konusunda bir sorun olmadığını düşünüyorum. Ama sanki bir hikaye değildi önsöz gibi olmuş bu yazı. Devamı gelecek ya da bu konu hakkında birçok şey yazılabilecekmiş gibi. Ama hoşuma gittiğini inkar edemem.
A. Umi

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2012, 20:37:22 »
Vuruculuk konusunda bir sorun olmadığını düşünüyorum. Ama sanki bir hikaye değildi önsöz gibi olmuş bu yazı. Devamı gelecek ya da bu konu hakkında birçok şey yazılabilecekmiş gibi. Ama hoşuma gittiğini inkar edemem.

Açıkçası bunu hiç bir zaman hikaye olarak düşünmemiştim. Sadece kafamda geçen bazı düşünceleri döktüm. Ama 'Bir hikaye olabilir mi ?' diye sorarsan 'Neden olmasın ?' derim. :)

Yorumun için teşekkürler Kuzen.