Kayıt Ol

Rıhtım'a Yazdığınız İlk Mesaj ?

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Rıhtım'a Yazdığınız İlk Mesaj ?
« : 21 Ağustos 2012, 18:01:31 »
Rıhtım sakinleri foruma üye olduklarında ilk olarak ne yazmışlardır diye merak ediyorum.. :)

Beni mi sordunuz ? Şunu yazmışım : ('Yu-Gi-Oh!' konusuna Haziran 2010'da.)

Spoiler: Göster
Oww. Çok güzel animedir. Fakat sonraki serilerini hiç beğenemedim. Bunun yerini de asla dolduramazlar zaten.

Sonraki serileri:
Yu-Gi-Oh! GX
Yu-Gi-oh! 5D's

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım'a Yazdığınız İlk Mesaj ?
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2012, 18:12:13 »
İçine çocukluğumu da katarsak;

Zuko-Avatar
Naruto-Naruto
Kai-Beyblade
İzzy-Digimon
Misty-Pokemon
Pegasus-Yugioh

Evet, utanç verici.  Ama şunu görmek sevindiriyor beni, o günden bu güne biraz anime izleyebilmişim. :)

Ayrıca ben niye Ağustos 2011 de üye olup ilk mesajımı Şubat'ta atmışım ya. "Azuroth" o zaman ne beklemiş hala çözebilmiş değilim.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2012, 18:22:13 »
Merhabalar efendim. Ben Kayıp Rıhtım'a yeni katılan, sağlam bir fantastik okuyucusuyum. Aslında Kayıp Rıhtım'ın forumu olduğundan haberdardım fakat üye olmaya üşenmiştim. Şimdi oldum işte. Umarım iyi günler geçirip eğleniriz. :)

Eh, benimki o kadar da utanç verici değilmiş. Kendimi övmüşüm biraz ama :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2012, 18:38:29 »

Daha da beteri portala yazdığım ilk mesajı biliyorum. Dur onu da çıkarayım.
Percy Jackson serisi için:
"bu serinin 4. kitabı ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı acaba? ne zamandır sorup soruşturuyorum daha bir şey bulamadım. bilgisi olan şu adrese mesaj atsın. emre_rayno@hotmail.com" hatta bu mesaj, altında 1000'e yakın mesaj olan Percy Jackson ve Olimposlular başlığının da ilk mesajı.
O zamanlar percy manyağı bir ergendim. Hatta akabinde, konu altındaki mesaj sayısı çoğalsın diye 'ayça' ismiyle "Emre arkadaşımıza katılıyorum" diye mesaj atmıştım. Eee, yıl 2008. Dile kolay.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2012, 19:12:13 »
O zamanlar percy manyağı bir ergendim. Hatta akabinde, konu altındaki mesaj sayısı çoğalsın diye 'ayça' ismiyle "Emre arkadaşımıza katılıyorum" diye mesaj atmıştım. Eee, yıl 2008. Dile kolay.

Hepimiz öyleydik emuk. :P  Portaldaki ilk mesajlarımda Olimpos kahramanları bölümünde sayfalarca 7 Melez kim diye tartıştığımı hatırlıyorum.

İşte ilk mesaj:

Alıntı
zümrüdüanka’ya katılmıyorum.1-Bence Annabeth’de 7 melezden biri.

–Spoiler İçerir–
7 gigant 7 tanrı için özel olarak yaratıldı;
Porphyrion(Kral Gigant) vs. Zeus(Kral Tanrı)+
Jason(Soyundan gelen kahraman) tarzı.

Burada Jason-Zeus,Percy-Poseidon,Leo-Hephaistos
Piper-Afrodit,Annabeth-Athena’nın kesin olduğunu diğer 2 kişinin Roma kampından geleceğini tahmin ediyorum.

Kendi tahminime göre Romalı tanrılar savaşçı fetihçi tanrılardır yani Roma’da Mars(Yunan Ares)Sevgi olmasada Saygı gören ve Yunan’ın aksine tapınakları yapılan.Fetihlerde kendisine adak sunulan değerli ve büyük bir tanrı. Ares’e karşı bir gigant varsa bu denklemdeki melezin kesinlikle Roma’dan çıkacağını düşünüyorum.

Poseidon-Percy,Jason-Zeus,Peki Hades-Nico’mu Hades 3 büyük tanrıdan biri ve bir karşı gigantı olmaması imkansız.Ben bu kahramanın Nico olmadığını Roma’dan geleceğini düşünüyorum.

Ve Reyna,Kitapta bahsi geçen Romalı melez galiba Jason’ın kız arkadaşı.Bir de Percy var oda Jason gibi 2 kamptan 2 melez ayarı çekmişse aşk olayları bayağı karışacak gibi duruyor.Birilerinin kalbi kırılacak ve bu ihaneti getirebilir.

–Spoiler içerir–

JASON’un sorusuna gelince 2012′de çıkacak.sinemalar.com’dan bakabilirsin.

Çok beğenilen yorum. Ya Sizce?:  38  2

İyi tahminmiş :P

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Ağustos 2012, 21:45:41 »
Kendimi tanıtsaymışım iyiymiş ama onu bile yapmamışım :)

http://www.kayiprihtim.org/forum/ynt-damned-t5839.0.html;msg59286#msg59286

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Ağustos 2012, 22:27:05 »
Legend, sen Azuroth'tun değil mi? Zaten portalda aktif iki kişi hatırlıyorum. Bir sen, bir de Legalmc :D
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ağustos 2012, 22:40:54 »

Kurgu Edebiyatı / Kara Kule / Ynt: 1- The Gunslinger - Silahşör    : 29 Kasım 2011, 17:34:21
Kara Kule serisi'nin ilk kitabını yeni okuyan birisi olan ben kendim gibi başkalarını da görünce sevindim. Yer yer yavaşlasam da yaklaşık dört günde bitirdiğim bu kitabın devamını da okuyacağımdan eminim. Son kitaplarının beğenilmediğine dair bazı ifadeler görsem de okuyacağım işte.

Başlığı görünce ben de merak ettim ilk ne mesaj yazdığımı. Takma adımın esin kaynağını bulmuşum hemen. :)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Ağustos 2012, 22:01:56 »
Selamsız, sabahsız, girmişim olaya.
Yitik Ayın Ejderhaları bitti. Bakalım, ileride neler olacak.
Yaklaşık bir ay sonra gelen edit: Vinas Solamnus'u okumaktayım.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #9 : 22 Ağustos 2012, 22:11:03 »
Merak ettim, baktım. Buymuş benimki de:
selamlar bayanlar ve baylar,
yarışmaya bin kocadan arta kalan el degmemis dul, İstanbul'dan ve reşit olmaya gün sayarken buram buram çocukluk kokan şu günlerden katılıyorum...

biraz kendimi tanıtayım dersem okumayı söktüğünden beri elinden kağıt, kalemi eksik etmeyen, edebiyatla yatan, edebiyatla kalkan bir garip bedeviyim. fantastiğe olan ilgimse biraz yaratım zorluğundan kaynaklanıyor sanırım. başka dünyalar, başka ırklar, başka gelenekler, başka görenekler, başka tarihler, başka dinler, başka diller yaratmanın zorluğu keyif veriyor, zira yukarıda saydıklarımdan birini bile var etmek değil bir insan için, bir insan topluluğu için bile asırlar alıyor. işte fantastik bu yüzden değerli benim için biraz da; olmayanı var edip kendi dünyanın tanrısı olmak...

Bu arada Rıhtım sayesinde internette yazarken de büyük harf kullanmaya başlamışım. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #10 : 29 Mart 2013, 15:12:59 »
Eğer mesajlarım utanç verici diyorsanız yanılıyorsunuz demektir.

aslında vampir kitaplarını çok severim

Lütfen beni kınamayın ;D Sizde kayıp rıhtıma 9 10 yaşlarında katılan biri olsaydınız bu mesajı atabilirdiniz  ;D

Ayrıca attığım mesajın hangi konuda ve nereye atıldığını merak ediyorsanız :
http://www.kayiprihtim.org/forum/ynt-vampirler-uzerine-odev-arathtyrmalarym-ve-gerceklik-tartythmalary-t11741.0.html;msg119720#msg119720

;D ;D ;D ;D

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Mart 2013, 15:22:51 »
İlk bu mesajı göndermiştim.
Bu serinin 3 filmi çekildi. Üçü de çok güzeldi. 7 kitaptan oluşuyor. Hepsini 4 günde okudum. At ve çocuk kitabı diğerlerine göre biraz daha sönük. Olmasaydı da olurdu. 4. film 2015'te çekilecekmiş. Yazar her ne kadar elli küsür yıl önce ölmüş olsa da bize NARNİA gibi bir dünya miras bıraktığı ona şükran duymalıyız. O dünyaya yolculuk etmek harika bir şey. Dünyanın sıkıcılığından sığınılacak bir liman.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı TurinTurambar

• *
  • 17
  • Rom: 0
  • Narn i Hîn Húrin
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Nisan 2013, 22:56:43 »
Ben de tanışma mesajı yazmıştım.Çok geçmedi gerçi. :D

Merhaba,ben Canberk.15 yaşındayım.Fantastik Edebiyat'ı çok severim.Orta Dünyanın,Tolkien'in bağımlılarındanım.Bunun haricinde Harry Potter,Buz ve Ateşin Şarkısı,kitaplarını okumasam da Star Wars'ı severim.Fantastik edebiyat olmasa da büyük dedektif Sherlock Holmes'un da hayranıyım.Forum sayesinde farklı seriler,farklı dünyalar ile tanışacağımı düşünüyorum.Lafı fazla uzatmayayım,şimdiden hoşbulduk.
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one