Kayıt Ol

Guenhwyvar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Guenhwyvar
« : 23 Ağustos 2012, 09:35:01 »
Guenhwyvar Kimdir

Guenhywar astral boyutta yaşayan 300 kiloluk(tam tamına 272 kilo) kara bir panter. Her iki günde bir 12 saatliğine madde düzlemine çağrılabilen Guenhywar'ın efendisi onun oniks heykelciğini taşıyan kimsedir. Efendisinin emirlerine isteyerek veya istemeyerek uymak zorundadır.

Astral Düzlemde Guenhwyar
Spoiler: Göster

Yazarla İlişkisi
R.A. Salvatore evcil hayvanları çok sevmektedir. Üç kedisi vardır. Kara olan kedisinin adı Guenhwyar'dır. Hikayemizdeki kediciğide kendi kedisinin adını vermiştir.

Gerçek Guenhwyar
Spoiler: Göster

Hikayemizdeki Yeri
Not spoiler içerir.
Menzoberranza yaşarken Drizzt Do'Urden sık sık devriyelere katılırdı. Hunt'et ailesinden Masoj'un kedisi olan Guenhwyar'la bu devriyelerde tanışmıştır. Devriyelerde arkadaş olup beraber avlanmışlardır. Masoj Hunt'et ise buna sinirlenmiş ve onları ayırmaya çalışmıştır. Drizzt kaçışı sırasında onu öldürmek isteyen Masojla dövüşmüş ve onu öldürmüştür.(Drizzt'in öldürdüğü ilk drowdur.)Oniks Heykelciği almıştır ve 1479 DR'ye(şimdiki yıl) kadar onda kalmıştır.

Guenhwyar Drizzt'in başı sıkıştığında ona yardım etmesi ve korkusuzca savaşması ile bilinir. Regis'i yıkılan Cryshal-Tirith'ten(Kristal Kule elfçe "Tirith kule demektir.")  kurtarmıştır. Gizlenerek ve çok hızlı saldırarak iyi bir kolcu yoldaşıdır. Bir keresinde Drizzt'i bir verbbeg'in kalın sopasının altından kurtarmıştır. Bir keresinde Buzölüm adlı bir ejderhayla karşı karşı kalan drizzt'e zaman kazandırmak için Ejderha'nın kafasına atlamıştır. Büyük bir ork istilasında düşman hatlarını yarmada, Bruenor'un çok ağır yaralandığı vakit onu korumada görev almıştır. Grubun(salonun yoldaşları) arasında çok önemli bir rol oynar. Düşmana korku saldığı gibi onları şaşırtır ve zorda kalan bir dostun hemen yardımına koşar. Bir Ejderliçle savaşmış, dağılan ve kaçan ork gruplarını temizlemiş, ve yoldaşlar düşünürken kaşıyabilecekleri yumuşak tüylü bir sırta sahiptir.

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Guenhwyvar
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2012, 10:36:05 »
Guenhwyar'ın hikayeye katılmasını daha dün gibi hatırlıyorum.Ya çok severim bu kediyi köpekten kaçmaz , kötekten korkmaz , atılır yırtar çıkartır , öyle birşey anlatılmaz yaşanır.Fazla abarttım galiba ama Guenhwyar bunu hakediyor.Kabus atıda bildiğim kadarıyla oniks heykelciği ile çağrılıyor ama en bu kediyi daha çok seviyorum.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2012, 10:37:41 »
Guenhwyar'ın hikayeye katılmasını daha dün gibi hatırlıyorum.Ya çok severim bu kediyi köpekten kaçmaz , kötekten korkmaz , atılır yırtar çıkartır , öyle birşey anlatılmaz yaşanır.Fazla abarttım galiba ama Guenhwyar bunu hakediyor.

Tam yerinde konuştun dostum. Guenhwyar'ı ne güzel anlattın

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Ağustos 2012, 00:30:32 »
Sanıldığının aksine dişidir.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Ağustos 2012, 12:49:18 »
Evet bir ara Catti-brie ile kadın dayanışması yapıyorlardı :D

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Ağustos 2012, 17:07:46 »
Valla bilmiyordum dişimiymiş biliyorsamda hatırlamıyordum.