Kayıt Ol

The Shadowmasks(Gölge Maskeleri)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
The Shadowmasks(Gölge Maskeleri)
« : 23 Ağustos 2012, 10:16:26 »
The Shadowmask, Tymora'nın Taşı Üçlemesinin(Stone of Tymora Trilogy) ikinci kitabıdır. Yazarlar baba-oğul Salvatore'lar hikayelerine kaldıkları yerden devam etmektedir.

Konusu
Kaptan Maimun kara elf Drizz Do'Urden ve Kaptan Duedermont'un tayfası ile maskeli gizemi çözmeye var mısınız?

Kaptan Maimun'un, 12 yaşında bir iblis tarafından yenmeye bırakılması ve gizemli biri tarafından soyulması hâlâ hatıralarındadır.Ve peşlerine düştükleri bu gizem ve kötücül canavarlara karşı bir kin beslemektedir. Kaptan Maimun ve Drizzt Do'Urden büyük bir sınava tabii olacaktır.Ve Maimun'un arayışı onun ve geminin sonunu hızla yaklaştırmaktadır.
(NOT: Arka kapak yazısı tarafından uyarladım. Resmi arka kapak yazısı değildir.)

Kapak Resmi

İlgililere
Resmi İngilizce arka kapak yazısı:
http://www.goodreads.com/book/show/6695504-the-shadowmask
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Shadowmasks(Gölge Maskeleri)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2012, 10:31:57 »
Kitap geçen sene çevirmene verilmek üzere laika tarafından getirtilmişti ama sonrasını bilmiyorum...
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2012, 10:34:57 »
Umarım çevirirler üçünü de. Güzel bir seriye benziyor.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2012, 14:55:21 »
Her yayıncılık ticari getirileri de düşünmelidir ki ankira vb leri gibi iflas etmesin. İşin içinde Drizzt olunca hem kitabın kötü olması hemde maddi getirisinin düşük olması mümkün gözükmüyor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2012, 15:09:05 »
Evet örneğin cadderly'nin ilk kitabını çevirdiktn sonra alan olmuyor diye öbür kitaplarını uzun bir süre çevirmemişlerdi ama R.A. Salvatore'un yazdığı ve içinde Drizzt olan kitabın okunacağına eminim en azından benim tarafından :D