Kayıt Ol

The Sentinels(Nöbetçi)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
The Sentinels(Nöbetçi)
« : 23 Ağustos 2012, 10:30:48 »
The Sentinels NewYork Times Bestseller yazarı R.A. Salvatore ve onun oğlu Gene Salvatore tarafından yazılmış ve Tymora'nın Taşı Üçlemesinin üçüncü ve son kitabıdır.

Konusu
Ejderha ve bir iblisle olan düellodan sonra Kaptan Maimun anladı ki taşı canı uğruna da olsa yok etmeli.Geriye kalan tek soru "Nasıl?".Onun tarafındaki Joen ile Maimun sorusunun cevabı için Alaca Karanlık Kulesi'ne tanınmış bir büyücü olan Malchor Harpell'a gitmektedir.Fakat Harpell'in yardımı pahalıya gelmektedir.Dostlar düşman olmaktadır. Ve saklı sırlar gün ışığına çıkmaktadır.Ve derin gölgelerde nöbetçiler olayları izlemektedir ve taşı korumaktadırlar.Birisi ölmeli anlamına gelse bile Maimun'un durmaya niyeti yok...(Not:Arka kapak yazısından uyarladım. Resmi arka kapak yazısı değildir.)

Kapak Resmi

İlgililere
Orjinal arka kapak yazısı:
http://www.goodreads.com/book/show/7949235-the-sentinels-forgotten-realms
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Sentinels(Nöbetçi)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2012, 10:56:41 »
Acaba hangi üçlemeden sonra bu kitabın bulunduğu üçlemeye geçebilirim.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2012, 11:06:59 »
Benim düşünceme göre Korsan Kral'dan(Değişimler 2. kitap) sonra bu seriyi rahatlıkla okuyabilirsin. Korsan Kral 1377 DR'de geçiyor ve bu serinin de bu yılda geçtiğini düşünüyorum. Okumadım ve ayrıntıları bilmiyorum ama Korsan Kral'da Maimun önemli bir rol alıyor.Spoiler olmasın diye söylemiyorum o aldığı rol üzerine yakalandığını düşünüyorum. Ve Su Perisi'ni alması benim düşüncemi kanıtlıyor. Hayalet Kral'ı okumana gerek yok çünkü Hayalet Kral 1385 DR'de geçiyor ve konu alakasız.  
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2012, 11:09:37 »
Sağol o zaman dediğin gibi yapacağım.