Kayıt Ol

Maglubiyet

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Maglubiyet
« : 26 Ağustos 2012, 12:40:27 »
Maglubiyet ya da goblinler arasındaki yaygın ismiyle Büyük Şef,Kara Efendi Bane'in bir takipçisisdir.Büyük bir tanrı olan Maglubiyet; Alevli Göz ve Savaş Efendisi olarak da bilinmektedir. Eğilimi doğal kötülük olan Büyük Şef goblinlerin, goblinimsilerin şeflerin ve savaşın tanrısıdır. Silahı savaş baltası olan Maglubiyet Büyü Vebası'nda(veya Bozumu) tanrılık mevkisine yükselmiştir. Goblin Pantheon'unu demir yumruk ile yöneten Maglubiyet'e bu yüzden Demir Şef de denir.

Maglubiyet'in silahı

Ateşli Göz Maglubiyet

Maglubiyet'in gözdesi olan Grodd Goblinlerinin yanı sıra goblinler, goblinimsiler ve warglarla kendisini egemenlik altına almaya çalışan Gruumsh ve Ork Pantheon'uyla savaşır. Bu savaşta galip geldikten sonra kendi pantheon'unun da diktatörü ve başı olur.

Devler,orklar, ogreler ve böcayılar karşısında ezilen zavallı goblinlere bir ümit ışığı olan Maglubiyet her zaman her yerde goblinleri hakettiği yere taşımaya çalışır. Kendi rahipleri olan şamanlarına çeşitli savaş büyüleri gönmderen bazı savaşçılarını kutsayan Maglubiyet çok zorlu bir savaşa girmiştir:Elfler cüceler ve insanlar bir yana orklar tarafından bile hor görülen bir ırkı yükseltme savaşına.

Maglubiyet Faerûn'da yaşarken Kara Efendi Bane'in takipçisi olmuş ve onun tarfından kutsanmıştır. Kutsamadan sonra bir devin boyuna yakın bir boya tam tamına 3.2 metreye yükselmiş ve kas gücü tarafından muhteşem bir hâle gelmiştir.

Sıkıntılar Zamanında Cyric'in Bane'i yenmesi ve çok güçlü bir tanrı olması Maglubiyet'e bağımsızlık yolunu açmış ve ihtiyacı olan Büyü Bozumu'nda Tanrılık Seviyesine yükselmiştir.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Maglubiyet
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2012, 20:48:50 »
Goblinlerle irlikte toplu kesilmeyi hak ediyorlar diyeceğim ama yazık onlar bu fantastik dünyanın güçsüz botları (goblinler) onun dışında bu mağlubiyet hakkında zaten ne düşündüğümü bilirsin Felaket.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2012, 16:27:59 »
Maglubiyet'te zaten bu goblinlerin güçsüz olmaları yüzünden ezilmesin diye uğraşıyor. Her şey kas gücü olsa faerûn'ü insanlar,cüceler değil ejderhalar,troller devler yönetirdi.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2012, 21:31:00 »
Doğru söylüyorsun bak sen böyle diyince sırf aksiyon bölümleri için kitabı okuyan bir arkadaşım aklıma geldi artık o ne kadar okumak sayılıyorsa.

Goblinler  uslansa da lowfull good'du sanırım o tarafa doğru bir gelseler.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Eylül 2012, 17:52:38 »
Goblinler  uslansa da lowfull good'du sanırım o tarafa doğru bir gelseler.
Unutulmuş Diyarlar'da cana yakın bir çok goblin bulunmakta. Ama LG[*]Lawful Good [/*] olmaları fazla abartılı olabilir. Yine de, Unutulmuş Diyarlar'da görüldüğü gibi, Warcraft evreninde de orklar gayet barışçıllar. İstisnalar oluyor elbette.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Eylül 2012, 20:28:21 »
Ben unutulmuş diyarlarda tek hedefi zarar ve yıkım olan şeytan iblis gibi daha alt düzlem yaratıkları ile aynı hedefe sahip namavent yaratıkları(iskelet,zombi,mumya vs.) sevmiyorum.Çünkü bir yaratığın tek gayesi zarar vermek ve öldürmek olunca işler sarpa sarıyor ve sıkıcılaşıyor. Ama orklardaki gibi bir ülke kurmak yağma yapmak ve bireysel faydacılık da olunca ihanetler satışlar yaşanması konuyu çok daha güzel yapıyor.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2012, 21:34:49 »
Aynı konu orklar ve goblinler için değişir herhalde değil mi?Orklar evet adam akıllı sayışabilecek bir gayeleri var ama goblinlerin öyle bir amaca sahip olduklarını sanmıyorum.Daarlan aslında haklısın fakat goblinler biraz daha şey gibi  değil mi şey mesela kolayca kenara çekilebilen bir ayakbağı hikayeye bir nebze heyecan katıyor karşıya goblin çıkınca fakat sürekli ve sıklıkla çıkarsa sıkar tabbi kide diye düşünüyorum ama UD'de iyi ki öyle bir sorunumuz yok.Benim şimdi dersler yoğunlaştı kitaplara o kadar vakit ayıramıyorum atıyorum kendimi yatağa onun için pek ilerleyemedim ondan galiba bu tarz şeyleri değerlendirecek kadar okuyamadım.