Kayıt Ol

Böcayılar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Böcayılar
« : 26 Ağustos 2012, 13:04:13 »
"Böcayı" Nereden Geliyor
İngilizcesi "Bugbear"dır. "Bug" "Böcek", "Bear" ise "Ayı" demektir. Birleştiriken kulağa hoş gelsin diye "Böcayı" şeklinde birleştirilmiştir.

Böcayılar Kimdir
Böcayılar insansılardan goblinimsi alt grubuna üyedir  fakat goblinlerden çok daha büyük ve güçlüdürler. Birçok goblinimsi gibi böcayılar da Goblince konuşur.Kendilerine ait kürkleri olan tek goblinimsidir.

Böcayılar'ın ömrü ortalama 75 yıl kadardır.Ortalama yetişkin bir böcayı 130 kiloya kadar ulaşabilir ve boyları 2.2 metreyi bulur. Sevdikleri yaşam alanları tepe zirveleri ve yüksek dağ etekleridir.

Böcayıların, Bane'in takipçisi olan ve Büyü Vebası'ndan sonra tanrı olacak olan orta seviyeli tanrısı Hruggek'tir. Böcayılar büyüyle ilgilenmeyi sevmez kas gücünü ve fiziksel yetenekleri severler. Hruggek şamanları pek rastlanmaz fakat iyi dövüşçü Böcayıların tanrıları tarafından kutsanması görülmemiş olay değildir.

Böcayılar  en iyi dövüşçünün yönettiği küçük kabileler halinde yaşarlar. Barbar yaşantısı olan ve ava dayalı hayatlarında her zaman dövüş için hazırlıklıdırlar. Ve bazı zamanlarda böcayılar Hruggek'in kutsanmış kahraman bir böcayı veya kudretli büyücüler tarafından birleşip tek bir amaç uğruna yaşadıkları zorlu dağları terk ederler: İyi halklardan intikam almak için...

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Böcayılar
« Yanıtla #1 : 26 Ağustos 2012, 18:11:12 »
Bende ''Böcayı'' derken neyi kastettiğini merak etmiştim Bugbear'mış ama Türkçeye çeviriside komik ve hoş olmuş.İlk kitaptaköle olarak çalıştırılmalarından baya bahsetmişti Robert Anthony Salvatore amca.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ağustos 2012, 20:20:11 »
Ormanın Gölgelerinde adlı kitapta "Böcayı" olarak çevrilmiş. Ve benimde aklıma yattı.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ağustos 2012, 19:21:31 »
Benim aklımda karaelf üçlemesinden bugbear olarak  kaldı.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ağustos 2012, 20:35:03 »
Kara elf üçlemesinde böcayılar var mıydı? Ben hatırlayamadım.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2012, 09:36:21 »
Karanlıkaltında sanırım bugbearlarla birlikte goblinleride köle veya asker olarak çalıştırıyorlardı.