Kayıt Ol

Çizimler ve Avatar, İmza vs vs~

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
Ynt: Çizimler ve Avatar, İmza vs vs~
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2013, 19:33:13 »
Çizeceğiniz modelin üzerine eşit ölçülerde kareler çizip bir başka kağıda da aynı şekilde kareler çizip kare sayılarıyla ölçü alıp çizim yapmanızı tavsiye ederim. Tabi bu normal çizimde ama siz dijiyal çiziyorsunuz. Sonuça ikisinde de kalem kullanıyoruz diyerek bu öneride bulundum :).
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #16 : 09 Mayıs 2013, 19:48:06 »
İkisi de çok farklı olabiliyor biliyor musun? Özellikle tablette anatomiyi tutturabilmek benim henüz çok iyi becerebildiğim bir şey değil ki normal kağıtta bile dört dörtlük olmuyor. Yalnızca ekrana bakarak çizsem pek çok hataları oluyor, ekrana bakmayıp tablete baksam o zaman saçma sapan çizgiler oluyor. Becerebilen baya da iyi beceriyor gerçi, ben de becerirsem çok hoş olurdu. :D

Dijital ortam için çok daha kolayı var aslında. DA'da çok ünlü bir deviant var Yuumei diye. O zamanında surat açılarını ve yüz ögelerini kolay çizmeye yarayacak çizgili kağıt hazırlamıştı. Ben de onlara bakabilirim diye düşünüyordum. ;D
“Death leaves cans of shaving cream half-used.”
― Haruki Murakami, Hard-Boiled Wonderland and the End of the World

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Mayıs 2013, 23:29:02 »
İkisi de çok farklı olabiliyor biliyor musun? Özellikle tablette anatomiyi tutturabilmek benim henüz çok iyi becerebildiğim bir şey değil ki normal kağıtta bile dört dörtlük olmuyor. Yalnızca ekrana bakarak çizsem pek çok hataları oluyor, ekrana bakmayıp tablete baksam o zaman saçma sapan çizgiler oluyor. Becerebilen baya da iyi beceriyor gerçi, ben de becerirsem çok hoş olurdu. :D

Dijital ortam için çok daha kolayı var aslında. DA'da çok ünlü bir deviant var Yuumei diye. O zamanında surat açılarını ve yüz ögelerini kolay çizmeye yarayacak çizgili kağıt hazırlamıştı. Ben de onlara bakabilirim diye düşünüyordum. ;D
Hayır bilmiyorum :). Bende uzun dönemde dijital çizime geçmeyi düşünüyorum bahsettiğiniz deviant a bakacağım teşekkürler :).

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #18 : 19 Mayıs 2013, 18:08:28 »
Çok fena bir Inga aşkım kabardığından Inga çizeyim dedim. Un-Go'nun yeterince ilgi görmeyen bir anime olması çok üzücü.
Spoiler: Göster

Neredeyse hiç arkaplanla uğraşmayan biri olduğumdan maalesef bunun arkaplanı çok kötü oldu, üzgünüm. :c

Editto: Ve evet, png olarak kaydetmek varken jpg yapınca görüntü kalitesi de böyle berbat oluyor.

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Mayıs 2013, 20:22:26 »

net çizmiyor oluşun tarzından mı kaynaklanıyor? çok fazla çizgi var, karışıklık, kalem izleri, renk geçişleri..kaleminden emin değilsin pek??

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #20 : 19 Mayıs 2013, 20:33:50 »
Net çizmekten kastınız tam olarak nedir? Karışıklık evet, ne yazık ki var. Sanırım bu kendimin de düzenli olmadığından. Kalemimden emin değil miyim, hmm, henüz kendimi geliştirme aşamasında olmamdan kaynaklı olabilir. Ama bilmiyorum, haklı olabilirsiniz.

Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 19 Mayıs 2013, 20:56:15 »
bence kendini geliştirme aşamasından bi sonrakine hiç geçme.geliştirme kaygısını yitiren sanatçılara yazık oluyor biliyorsun.mesela ben de net çizmem özellikle cesaret isteyen figürler belirince aklımda.

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #22 : 19 Mayıs 2013, 21:05:15 »
Doğru söylüyorsunuz, bir insan "Tamam, mükemmel oldu bu. Artık uğraşmama gerek kalmadı." deyince inanılmaz bir yanlış yapıyor. Hep kendini geliştirmeye çalışması gerek. Benim yukarıda demeye çalıştığım şey henüz çok başlarda olduğum ve çizmeye devam ettikçe doğal olarak daha iyi çizmeye başlayacağımdı ki belki böylece bahsetmiş olduğunuz kalem konusunda ilerleyeyim.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 19 Mayıs 2013, 21:05:44 »
bence kendini geliştirme aşamasından bi sonrakine hiç geçme.geliştirme kaygısını yitiren sanatçılara yazık oluyor biliyorsun.mesela ben de net çizmem özellikle cesaret isteyen figürler belirince aklımda.
Bende katılıyorum. Resim ve bunun gibi benzer sanatlarda gelişimin sınırı yoktur zaten :). Ben geliştim yeter diyenin yegane sorunu kibir olsa gerek.

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #24 : 23 Ağustos 2014, 14:31:14 »
Merhaba, siteye hep haberlere bakmak için giriyordum ama ne zamandır foruma uğramamıştım. Sonra aklıma çizim başlığım geldi ve yazın başından itibaren çizdiklerimi koyayım dedim.

*biraz fazlalar sanırım*
Şöyle düzgünce oturup resim çizebilmek çok güzel bir duyguymuş, sınav senem olduğu için hep oraya buraya küçük küçük karalamalar yapacak kadar vaktim oluyordu. Hatta sınavlar bitince de stres bitmiyormuş, yerleştirmeler açıklanasıya kadar hep stresliydim çünkü. Neyseki bitti, çok mutluyum, yaay. *mutlu eyroro*

Yukarıda da işte birkaç tane fanart, gaia online için çizdiğim bir iki resim, can sıkıntısından karalanmış bissürü fran ve kendi karakterlerimden oluşan bir resim yığını var. Umarım beğenirsiniz. 

Çevrimdışı Jasdebitto

• *
  • 32
    • Profili Görüntüle
    • Glitteryfool~
« Yanıtla #25 : 26 Ağustos 2014, 01:57:19 »

Kendisi benim yıllardır kurguladığım ama sürekli kafamda her şeyi mükemmelleştirmeye çalıştığım için bir türlü devamını getiremediğim sözde romanımın ana karakterlerinden biri. Ve hala bir adı bile yok.

Bu da yukarıdaki mesaja koymaya unuttuğum, suluboyaya yeni başladığım zamanlarda bitirdiğim Gece Kanatları'ndan Avlueala.