Kayıt Ol

Anket

Yazdığımız Hikayeyi Düzenleyelim mi?

Evet
5 (55.6%)
Hayır
2 (22.2%)
Güzel fikir ama eğitici olmaz.
1 (11.1%)
Bir program yetti
1 (11.1%)

Toplam Oy Verenler: 9

Hikayeyi düzenleyelim mi?

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Hikayeyi düzenleyelim mi?
« : 03 Eylül 2012, 12:38:10 »
İlk (ve son olmasını umduğum) yayınımı 15 Eylül Cumartesi günü 22:45'de yapmayı planlıyorum.

Yayın akışı şöyle seyredebilir:

-Müziklerle yazım moduna girme faslı (4-5 şarkı maksimum. Herşey planlarıma göre işlerse bu şarkılardan sonra zaten uyumuş olacağınız için bir sıkıntı yok Smiley )

-Konuya karar verme (Evet hala karar veremedim, o gün hepberaber karar veririz diye düşünüyorum uykuya direnen arkadaşlarla.)

-Yazarken kitlenirsem diye ekstradan birkaç şarkı listeme aldım onları araya serpiştirebilirim.

-Eğer hikaye çok uzun sürmezse ve bitirebilirsek hepinize geldiğiniz için teşekkür edeceğim ve hikayeyi yayınlayacağım.

-Bitmez ise 'Haftaya görüşmek üzere' diyip siteyi terk edeceğim Smiley

Evet şimdilik bu kadar yarına görüşmek üzere.

Yayın adresi: http://www.livestream.com/malkavian999

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Canlı radyo programında hikaye yazalım mı?
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2012, 13:45:38 »
Yeni bir "Dünyalar Savaşı" doğabilir[*]selam amras[/*]. Destekliyorum bu fikri ben. Eğlendirici bir program olmayacaktr ama öğretici olacağına inancım tam.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2012, 17:46:25 »
Her ne kadar yazarlık becerim olmasa da katılımcı olarak yer almayı çok isterim.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2012, 21:25:52 »
Ne yalan söyleyim bu kadar fazla 'Evet' cevabı beklemiyordum. En kısa zamanda bir boşluk yaratıp yayını yapmaya gayret edeceğim o vakit. Önerileriniz olursa yine bu başlık altından beklerim.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2012, 21:32:40 »
Ben de evet dedim, dedim ama biraz gönülsüzce. En azından size yardım edebilmek için. Çünkü benim katılabilme ihtimalim çok az. Ama zaman ayırmaya çalışacağım :)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2012, 22:41:43 »
Demek istediğini pek anladığım söylenemez olsa da bir etkinliğe asla hayır demememden dolayı evet dedim.-uhh biraz uzun oldu ama :D- İnşallah en kısa sürede dilediğini yaparsın.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2012, 22:45:04 »
En küçük bir tavsiyenin bile çok faydası oluyorken böyle bir şeyi düşündüğün için teşekkürler Malkavian. Ben de evet diyorum, eminim çok faydası olacak. (Seni biraz yoracağız gerçi :) )

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2012, 22:54:24 »
Evet,evet,yıldızlı evet !

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2012, 23:12:46 »
Ben pek yardımcı olacağını düşünmüyorum. Ancak uygulanmadan da ne olacağı görülemez. Bence her yazar kendi doğasına uygun bir ritm bir üslup bulmalı. Bu keşfin de başkalarını izleyerek yapılabileceğini düşünmüyorum.

Ama edebiyat kuramı çerçevesinde, işte bu paragraf şurayı bağlamak için yazıldı, bu teknik şu hisleri vermek için yazıldı tarzı, açıklamalar yapılacaksa çok faydalı olabilir. Yoksa sadece sizin veya bir başkasının yazım sürecini izlemenin bir faydası olacağına inanmıyorum...
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2012, 23:23:07 »
Amaç kesinlikle benim yazım tarzımı izleyicilere aşılamak değil. Zaten ben kimim ki örnek alınayım :)

Hikaye yazarken forumda yazılan hikayelerde gördüğüm yanlışlara değinip nasıl önlenebileceğinden tutun da, -de ekinin nerede ayrılacağına kadar bilgilendirme yapmayı düşünüyorum. Paragrafların yazım aşamasında önce ne planladığımı söyleyip senin de dediğin gibi yazıya başlamayı da düşünüyorum. Yani amaç ortaya çıkacak hikayeden çok hikayenin nasıl yazıldığıyle ilgili olacak.

Kitap okurken farkına vardığım ve cümlelerin süslenmesinde kullanılabilecek kilit kelimeler ve ipucular da olacak işallah bakalım. Yani kısaca interaktif bir yayın olacak olabildiğince.

Çevrimdışı ronin47

• **
  • 358
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2012, 23:27:55 »
Bu durumda faydalı olabilir. Hatta bu yayına başlamadan önce katılacak arkadaşlara edebiyat kuramı hakkında birkaç kitap önerirsen çok daha iyi olur. Ben şimdi şunu yöntemi kullanacağım dediğinde milet ,ne dedi bu şimdi, demesin ;D
Kurgu ile gerçek arasındaki tek fark, kurgunun mantıklı olmak zorunda olmasıdır.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2012, 23:30:26 »
Çok büyük bir terslik olmazsa 15 Eylül Cumartesi günü saat 22:30 civarında bu yayını yapmayı planlıyorum. İlgilenenlere duyrulur.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Eylül 2012, 01:00:01 »
Merakla bekliyoruz efendim :)
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Eylül 2012, 01:25:05 »
Çok büyük bir terslik olmazsa 15 Eylül Cumartesi günü saat 22:30 civarında bu yayını yapmayı planlıyorum. İlgilenenlere duyrulur.

Nasıl olur Buğra? 15 Eylül dediğin gün, aylardır heyecanla beklediğim Yetenek Sizsiniz Türkiye başlıyor.

Aman yarabbim, şimdiden ne yapmam gerektiği konusunda soğuk terler dökmeye başladım, hangisini seçmem gerektiğine bir türlü karar veremiyorum! Lütfen yardımcı olun :(

Bu arada belirtmekte fayda görüyorum, Hazal da yayınlarını Yetenek Sizsiniz başlıyor diye, rahat rahat izlemek için bıraktı...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 12 Eylül 2012, 09:16:47 »
Tüm yöneticilerin ekran başına kitlenmesini fırsat bilip Cumartesi günü canlı yayında siteyi hackleyeceğim ben de zaten :)  Hikaye filan yalan yani.