Kayıt Ol

Karanlıkaltı'nın Yükselişi

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Karanlıkaltı'nın Yükselişi
« : 04 Eylül 2012, 11:52:33 »
Tanıtım Videosu:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=f-7vw_pT9tM

Zindan ve Ejderha karanlıkaltının gizemlerine doğru hayranlarını çekmek için kendisine belirlediği Karanlıkaltı'nın Yükselişi konusu yeni çıkan bir çok eser ve oyunda izlerini gösterecektir.Lolth'un evlatları, drowların karanlıkaltından kendilerini oraya süren akrabalarından intikam için yüzeye yükselişinin konusu. Yüzeydeki akrabaları ile savaşın yakınlığı hepimizi büyüleyecek.

Olayların gelişimi Güneş'in asla doğmadığı diyarlardan çıkan savaşçılar ve köle askerlerin yağmaları ve hücümları ile başlayıp yeryüzünde Örümcek Kraliçe'nin ağını örme çabalarıyla devam etmektedir. Fakat yüzeyi koruyan doğal bir kalkan vardır: Güneş...

Bu konuda çıkacak oyunlar ve kitaplar:
FRP Oyunları :
Karanlıkaltı Şehirleri
Karanlıkaltının Tavanı
Zindanlar Komutanı
Drow İhaneti
Karanlıkaltı Mağaraları
Fırtına Güçleri 9

Vidyo Oyunları:
Dungeon and Dragons Online 1.3 Web of Chaos(Kaosun ağı) modu.
Neverwinter Kahramanları

Kitaplar:
Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi
Charon'un Pençesi
Kargaların Prensi(ebook)
Tanrının Kılıçları: Yalanlar Örümceği(ebook)
Gölgenin Çilesi(ebook)
Taş ve Örümcek(ebook)
D&D FR Karikatür Kitabı

Spoiler: Göster

Kaynak:http://www.wizards.com/dnd/drow.aspx
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karanlıkaltı'nın Yükselişi
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2012, 12:20:35 »
Kaynaktaki videoyu seyrettim gayet güzel.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Eylül 2012, 12:22:45 »
Evet ben de çok beğendim o yüzden konusunu açma gereği duydum. Lolth'un konuşmasının sadeliği de anlamamıza yardım ediyor vidyoda

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2012, 12:25:29 »
Doğru söylüyorsun ama şunda aklıma takıldı Artemis Entreri bu savaşın içinde nerede rol oynayacak hangi tarafta olacaktır Drizzt'in yeri belli fakat Artemis yüzeyi mi koruyacak yoksa  kötülüğün ve kaosun yüzeyi ele geçirmesine izin mi verecek.

Devler hangi tarafa geçecek , ve resimdeki botoksa ihtiyacı olan karaderili arkadaşımız bir karaelf fakat kim?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2012, 12:35:47 »
Öncelikle Artemis Entreri'nin bir taraf seçmesine gerek kalmayacak diye düşünüyorum. Biliyorsun ölüler dövüşemezler zombi olmadıkça.

Bu karanlıkaltı'nın yükselişi son olay(events) ile hala devam ediyor. Kill the Wizard(Büyücüyü öldür) konusu 30 kasıma kadar devam edecek. Ve RA Salvatore'un yazdığı Charon'un pençesi bu konuda yer alıyor fakat Charon'un pençesi 1461 DR'de geçiyor. Yani bir çok insan,gnom ve cüce o tarihi göremeyebilir Drizzt'in dostlarından.Ve bizi tarafların yeni savaşçıları bekleyecek belki Drizzt elf dostu Hrailen ile veya Neverwinter Serisinde bulacağı dostları ile karşı koyar. Ama bu konu romanlardan çok FRP oyuncuları için yaratılmış. FRPciler sıkılmasın diye sık sık konu yaratmak gerekir.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Eylül 2012, 12:38:28 »
Entreri konusunda harika bir spoiler verdin :D .Ama o resimdeki elf  bilindik bir karaelf mi yoksa öylesine bir  karaelf mi?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Eylül 2012, 12:40:47 »
Şöyle diyeyim Entreri bir insan. 1370 DR'lerde bile kırklı yaşlarında. 1461 DR'ye kadar yaşayacağını hiç mi hiç düşünümüyorum. Ve eğer yaşarsa da silah kullanmayı bırak kendi kendine tuvaletini bile yapamaz konumda olabilir. Tabii ölmeye de bilir. Elminster insan olmasına rağmen bin yılı aşkın süredir yaşıyor ve yaşamaya devam ediyor.

O kara elf tahmince önemli biri fakat ne yazık ki kimliğini bilmiyorum.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Eylül 2012, 12:44:16 »
A! doğru entreri'nin kısa bir ömrü olduğunu hesaba katmadım benim akılsızlığım.O elfi bulur bulmaz  botoks yapacağım onun yüzüne.Belkide Entreri'de bir yolunu bulur yaşar .

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2012, 12:50:05 »
metin 2'deki suralara çok benziyor ve karaelflerin hafif silahları yerine taşıdığı ağır kılıçla bence önemli biri.Eline bakarsan aynı zaman da büyücü.Bu tarife uyan -aklıma gelen- tek sınıf Warlock. Hem büyülü yetenekleri hem de silah kullanma becerileri var. 

Spoiler: Göster
Bir Warlock resmi

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2012, 12:59:29 »
Aynen ilk gördüğüm anda ellerini suralara benzettim.Bu arada duvardaki izlere bakacak olursak yasak veya lanaetli büyü ile öldürmüş.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2012, 21:19:59 »
O duvardaki kan izi Örümcek Kraliçe, Kaos Tanrıçası Lolth'un sembolüdür. Adam o kadar dindar anlaşılan :D

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2012, 18:36:47 »
Oho bana çok kötü oldu bir fenalaştım yaw.Ben onun örümcek olduğunu anlayamadım daha çok okuduğum bir seride tasvir edilen yasak büyülere benzettim ondada böyle kanla sembol çiiyorlardıda.Tahminim yanlış çıktı.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2012, 20:23:49 »

Bu sembol tanrıça Lolth'a aittir. Kurbanların kanları ile boyanmış. Ne acı...

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Eylül 2012, 12:43:27 »
Bence akşamları şarkı söyleyen bu uysal elfleri bir psikopata dönüştürürsek ne güzel olur diye düşünmüş ve öyle yaratmışlar :D tabi bu işin şakası baksana adam kanla sembol çiziyor.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Ekim 2012, 22:42:48 »
İlgilenenler şuna da göz atabilirler; Council of Spiders.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993