Kayıt Ol

Obould Bol-Ok

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Obould Bol-Ok
« : 05 Eylül 2012, 20:39:51 »
Not:Spoiler İçerir.

Obould Bol-Ok ya da bilinen adıyla Kral 1. Obould Bol-Ok Kırık Ok Ork kabilesinin lideridir.Obould iri-yarı bir ork olup zekası orkların çok üstündedir.Obould'un dört eşi ve sekiz oğlu vardır.

Obould Bol-Ok Felbarr Kalesi'ne gerçekleştirilen ork ordusunun başındadır.Cüceleri oyna getirerek Felbarr'ı ele geçirmiştir. Fakat diğer ork kabileleri ile aralarında çıkan sorunlardan dolayı Felbarr Kalesi'ni kaybetmişlerdir.Fatih Obould çok önemli bir ders aldı  egemen olamazsa fethin hiçbir anlamı yok.

İlk karısı Tek Göz Gruumsh'un büyük şamanı  Arganth Snarrl Obould'u Gruumsh'un izniyle kutsadı.Obould bir devi aşacak bir güce kavuşurken halkı arasında "Obould Gruumsh'tur" propagandası ile egemenliğini pekiştirdi.

1370 DR'de başlayan ork istilasını 1372 DR'de kurulan Kara-Ok Kalesi başkentli Bol-Ok Krallığı ile güvence altına almıştır.Bu savaşlarda Urlgen Üçyumruk adlı oğlunu kaybetmiştir. Kuzeyde fethettiği köy ve kasabalar yenilerini kurarak ve savunma istihkamları inşa ettirerek ülkesini bayındır hale getirmiştir.Karuck Klanı isyanında Kral Bruenor yardımları ile bastırması gelecekteki uzlaşmalara kapı aralamış oldu.Ve yıl 1372 DR  Garumn Geçidi Mütakeresi ile güneydeki baş düşmanı Mitril Salonu ile ticaret ve sınır güvenliğinde anlaşmışlardır. Ve öbür Gümüş Sınırlar devletlerine de Mitril Salonu ayrıcalığı ile ulaşmaktadır. 

Çok sık Mitril salonu ile sıkıntılar yaşarken Savaş çıkmaması kan dökülmemesi barışın devamlılığını göstermektedir. 

Yıl 1409 DR'de Obould huzur içinde ölmüştür. Yerine Kral Obould'un adını hanedan adı yapan Obould'un oğlu 2. Obould adıyla tahta geçti. 

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Obould Bol-Ok
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2012, 21:07:20 »
Her ne kadar cüce hayranı olsam da (Tüm evrenlerdeki cücelere: Fearun , Krynn , Alagesia...) Saygımı kazanmış bir liderdir kendileri. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2012, 21:09:37 »
Unutulmuş Diyarlarda Drizzt'in bir hareketi ile yıkılıp ölmeyen bir orkun olması çok hoş bir şey :D Ben de nedense cüceleri çok seviyorum.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2012, 12:47:53 »
Bence Drizzt onu tek harekette indiremesede 1 dakika içinde dilimlere ayırıp pirzola veya şişlenmiş ork kafası olarak önümüze sunar adam kasap sonuçta (Drizzt).

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2012, 15:06:45 »
Thomasward sana spoiler vermek istemem ama sen da kaşınıyorsun. Şöyle diyeyim Drizzt'in yenemediği tek kişi Artemis Entreri değil. Eğer bir gün Avcının Kılıçları serisini okursan öbür yenemediği ve kendisine çok yakın olan kişileri yok eden kişiyi de görürsün.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2012, 17:12:05 »
Umarım Avcının Kılıçları serisini okuyana kadar ölmem (Zaten o kitabı okumama şunun şurasında ne kaldıki) .Senin gibi çok öfkeli UD'ciler peşimde :D korkuyorum.Ama ciddi ciddi kaşınmışım :D yazdığım mesaja bakıyorumda.Gerçi bir konu açılmıştı Artemis yaşlanmaya başladığı için Drizzt ona üstün gelmeye başladı diye.

Biliyorum kaşındım ama bir spoiler kutusu içinde bana şu Drizzt'i zorlayan kişilerin  listesini verir misin?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2012, 17:28:44 »
Zorlayan? Drizzt'in çoğu rakibi onu çok zorluyor fakat çoğunlukla hepsini alt ediyor.
Spoiler: Göster
Erttu,Ejderliç Hephaestus,Kristal Parçasının başındaki yeti, Athrogate,Artemis Entreri,Obould Bol-Ok,Ellifain,Zaknafein -ve aklıma geldikçe yazacağım isimler :D- Drizzt'i çok zorluyor.   

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2012, 19:31:38 »
Doğrudur.Zaknafein kendinden daha iyi olduğunu söylüyordu ilk kitapta yani Zaknafein'i biraz uğraşarak yenebilir.Yanlışım varsa düzelt :D Erttu'yu kristal parçası'nda buzölüm ile cehennem'e göndermişti. Ama ileride geri döneceğine eminim.

Hepaestus yunan mitolojisindeki demirci tanrı olmasının yanı sıra hiç duymadım.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2012, 20:19:18 »
Kristal Parçası'nı okuduğunda öğrenirsin :D Hem Cadderly'i de var o kitapta.

Düzeltme(Tekzip):Yukarıda adı geçen "Kristal Parçası" adlı kitabın adı yanlışlıkla "Kristal'in Hizmetkarı" adının yerine kullanılmıştır.Doğrusu "Kristal'in Hizmetkarı"dır.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2012, 11:29:30 »
Kristal Parçası'nı okudum ama  şu Akar Kessel'inkini okudum muhtemelen benim okuduğumdan bahsetmiyorsun

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2012, 19:12:49 »
Hata yapmışım evet :D Kristal'in Hizmetkarı olacak o Jarlaxle ve Entrerili. Düzeltiyorum hemen.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2012, 17:49:51 »
Bende diyorumki acaba kitabın sayfalarını mı atladım ? XD

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2012, 17:59:54 »
Hepaestus yunan mitolojisindeki demirci tanrı olmasının yanı sıra hiç duymadım.

Hele bi Hayalet Kral'a gel sen.. :)

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 09 Eylül 2012, 18:39:09 »
Göreceğin daha çok muhteşem yaratıklar var :D geceyürüyenler, erinyesler, sakallı şeytanlar, liçler,(cadı kralın vaadinden hayalet kral konu hep liç zaten :D) gargoylelar ve son olarak golemler.

Bunlarda resimleri:
Spoiler: Göster
Geceyürüyenler

Erinyesler

Sakallı Şeytanlar

Liçler:

Ha bir de ejderliçler:

Gargoylelar:(Cadı kralın vaz geçilmezleri)

Golemler:

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 09 Eylül 2012, 19:59:45 »
Yalnız geceyürüyeni görünce Drizzte saygım arttı :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar