Kayıt Ol

Fey

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Fey
« : 14 Eylül 2012, 14:25:52 »
Feyler Feywild(ya da Faerie) adlı paralel bir düzlemde yaratılmışlara verilen genel addır. Elflerin  ve eladrinlerin* oluşturduğu tel-quessir kolu feylerin en zeki ve en yaygın türüdür.Sihirli diyarlarda-ki genelde ormanlar ve göller- yaşayan periler,orman yaratıkları, elfler feylerin en yaygın ırklarıdır. Faerie dışında madde düzleminde bulunan Feyler Toril'deki(Faerûn'ü de kapsayan gezegen) Yeşil Ada diye de bilinen Evermeet'te yaşamaktadırlar. 

Feywild'den bir kesit:

Madde düzlemindeki feylerin anayurdu olan ve drowlar dışında bütün elflerin orada yaşadıkları Evermeet Yeşil Ada :

Feyler çok çeşitli türleri olup Faerûn'da doğal yaratılmışlardan sonra nüfus olarak ikinci sırada gelir.Bazı fey cins ve türleri:(resimli)

Spoiler: Göster
Su perisi:

Centaur:

Avariel:

Elfler:[soldan sağa kara elf(drow),vahşi elf(yeşil elf), güneş elfi(altın elf),orman elfi,ay elfi(gümüş elf)]

Grig:

Tek boynuzlu at:

Dryad:(Ormanın Gölgelerinde'yi okumuşsanız bilirsiniz)

Glaoura:

Drider(Drömcek)

*Önemli Not: Drow, Ay, Güneş, Yıldız elfleri eladrin sayılır. Genelde elf olarak tanınıp bilinse de elf değildirler.Gerçek elfler(sylvan elves) orman elfleri ile vahşi elflerdir.Eladrin ile elflerin farkı buradadır. Tel-quessir ise ikisinin birleşimidir.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fey
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2012, 19:50:04 »
Gerçekten çok faydalı ve bilgilendirici bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Eylül 2012, 22:51:25 »
Elinize sağlık, güzel bir bilgilendirme olmuş.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 09:30:22 »
Benim bu konuyla ilgili yüzeysel bir bilgim vardı buraya yazacağım diye araştırdım ve ben de öğrendim. Teşekkür ederim. Unutulmuş Diyarlarla ilgili daha çok unutulmuş bilgi var. Ve eğer öğrenecek adam varsa ve bu yazdıklarım bir işe yarıyorsa ne mutlu bana
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Scyther

• **
  • 160
  • Rom: 4
  • "Zira yürümeye değer bir yolum var!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2012, 22:28:25 »
Hemde ne işe yaramak. :) Çok sağol  tekrar tekrar . :)
Hayalince oku. Hayalinle yaz.