Kayıt Ol

George R. R. Martin

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
Ynt: George R. R. Martin
« Yanıtla #30 : 10 Mart 2015, 10:24:21 »
Stan Lee ve Shakespeare arasında yaptığı bağlantı nasıl bir vizyona sahip olduğunu zaten gösteriyor, çok değerli ve herkes tarafından değer verilmesi gereken bir adam George Martin.

Şu hobbit kitabı bizde olsa özel kasalarda saklarız ilerde daha da değerlensinde köşeyi dönelim diye :D

Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 10 Mart 2015, 11:59:38 »
Bu kitabın ilk baskısı bende olsa bırakın bağışlamayı açıp okumaya bile kıyamazdım. Özel camekanlı vitrin yaptırıp evimin bir köşesinde saklardım. GRRM büyük adammış, helal olsun.

Haber için de ayrıca teşekkürler, eline sağlık Quid Rides :)

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 10 Mart 2015, 15:51:54 »
Facebook sayfamıza gelen yorumu paylaşmak istiyorum burada. Bir nebze spoiler görevi görebilir diyeceğim ama zaten kitabı okumamış ve diziyi izlememişler için pek anlam ifade etmeyecektir:

Alıntı
Karakterlerine karşı işlediği suçların telafisi olacağını sanıyorsa yanılıyor. Ne kadar kitap bağışlasan da biz red wedding'de içimizden bir şeyleri yitirdik, bunun telafisi yok George.

Anlayacağın bazıları için ne yaparsan yap, yatacak yerin yok sevgili Martin.

Ayrıca  zaujas, şu an için doğru diyorsun fakat o yaşta, artık alacağı tüm övgüleri de, yergileri de alan bir isim için çok bir şey ifade etmese gerek. Elbette ayrı bir yeri vardır kendisinde, ama yakında hayatı son bulacak ve bunun farkında. Dolayısıyla gitmeden güzellikler yapıyor.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #33 : 10 Mart 2015, 15:58:26 »
Stan Lee ile Shakespeare arasında kurduğu köprü aslında pek de hatalı değil. Her şey değişebilir ve tarih içerisinde imkânsız diye bi şeyin olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Martin'in de dediği gibi bin yıl sonra ne isteyeceğimizi gerçekten bilmiyoruz.

Ciltli ilk basımı kamulaştırması iyi olmuş. Belki bi gün görme şansımız olur.  :)

Çevrimdışı zaujas

• **
  • 204
  • Rom: 3
  • "Gölgesiz Bulut"
    • Profili Görüntüle
    • Kenan Demir Blog
« Yanıtla #34 : 10 Mart 2015, 16:29:51 »
Ayrıca  zaujas, şu an için doğru diyorsun fakat o yaşta, artık alacağı tüm övgüleri de, yergileri de alan bir isim için çok bir şey ifade etmese gerek. Elbette ayrı bir yeri vardır kendisinde, ama yakında hayatı son bulacak ve bunun farkında. Dolayısıyla gitmeden güzellikler yapıyor.

Tabiki adam yüce gönüllülük yapmış bizimkisi latife, bazı insanlar yaşlanınca daha çok sahiplenir böyle şeyleri.
George reis belliki gönlü bol bir insan.

Red Wedding adamın alameti farikası, karakter öldürürkende gönlü bol :D
Söz sessizlikte, ışık karanlıkta...

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 10 Mart 2015, 17:23:31 »
Haber için de ayrıca teşekkürler, eline sağlık Quid Rides :)

Ne demek, görevimiz Lordmuti bey. ;D
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
G.R.R. Martin’in Esin Kaynaklarından Biri Daha Ortaya Çıktı
« Yanıtla #36 : 16 Mayıs 2015, 17:00:55 »

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi’nin yazarı George R.R. Martin, esin kaynaklarından birisini daha açıkladı. Hayır, bu ne bir kitap ne de roman. Bir rock grubu!

Haberimizin devamı içi sizi şuraya alalım.

Haber: M. İhsan "mit" Tatari, B. Doğukan "Denaro Forbin" Şahin.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #37 : 09 Mart 2016, 14:10:14 »
Yeni Yüzyıl Gazetesi'nden araştırmacı gazetecilik örneği:

"Ünlü Şarkıcı George Martin Hayatını Kaybetti"

"5. Beatles" olarak da bilinen ve Beatles için 700'den fazla kayda imzasını atan yapımcı ve aranjör Sir George Martin hayatını kaybetti.

Spoiler: Göster

"Ölümcül" sololar atardı rahmetli...

Bu müthiş haberi yakalayan Elendil_XX'e teşekkürler ;)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle

George R.R. Martin, geçtiğimiz hafta hayata gözlerini yuman The Beatles üyesi George Martin’in ölümünün ardından yaşanan karışıklık nedeniyle hâlâ hayatta olduğunu açıklamak zorunda kaldı.

Geride bıraktığımız çarşamba günü The Beatles severler için üzücü bir gündü. Zira grubun beşinci üyesi olarak bilinen ünlü prodüktör George Martin o gün 90 yaşında aramızdan ayrıldı.

Ancak aynı gün internet alemi ilginç bir hatayla da çalkalandı. Aralarında büyük kuruluşların da bulunduğu pek çok haber sitesi müzisyen George Martin ile yazar George R.R. Martin’i birbirine karıştırdı. Twitter ayağa kalktı, Game Of Thrones hayranları ufak çaplı bir kalp krizi geçirdi. Hatta ulusal gazetelerimizden biri olayı hepten karmakarışık etti.

Yazar George R.R. Martin de bunun üzerine kişisel blog sayfasından “henüz ölmediğine” dair bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Alıntı
Sör George’la hiç tanışmadım (bir keresinde Paul McCartney’le tanışmıştım, sadece bir dakikalığına, Beverly Hills’teki Four Seasons Oteli’nde valenin kiralık arabamı getirmesini beklerken), ama milyonlarca kişi gibi ben de The Beatles’ı severdim ve Martin’in grubun müziğine olan katkısı tanınmayı ve onurlandırılmayı hak ediyor.

Bana gelirse, hâlâ buradayım, hâlâ yazıyorum, hâlâ editliyorum, hâlâ sinemaya gidip kitap okuyorum ve uzun bir süre daha buralarda olmayı umuyorum. Ama beni önemsediğiniz için hepinize teşekkür ederim. Dünya çapında sağlığımı ve ölümümü derinden umursayan bu kadar çok kişi olduğunu bilmek beni tuhaf bir şekilde duygulandırsa da Mark Twain’e uyacağım ve ölümümle ilgili bu dedikoduların oldukça abartılı olduğuna dair ısrar edeceğim.

G.R.R. Martin’in bu satırları yazarken Peter Dinklage’in (Tyrion Lannister) söylediği “Still Going Strong” şarkısını mırıldandığına dair tuhaf bir hisse kapılıyorum nedense…
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı tr23

• **
  • 76
    • Profili Görüntüle
    • goodreads
« Yanıtla #39 : 13 Haziran 2016, 18:27:32 »
G.R.R. Martin'in editörlüğünü yaptığı "Old Venüs" kitabı Kassandra Yayınları tarafından "Eski Venüs" adıyla çevrildi ve ön siparişte.

http://www.eganba.com/kitap/eski-venus-george-r-r-martin/9786054979639

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 13 Haziran 2016, 21:50:05 »
İngilizce yazdığından emin misiniz ya da emin midir, ufak bir soru için kendisini dürter misiniz?

Serisinin son kitabını İngilizce okuyan biri olarak söylerim ki; bu klasik Murica dombilisini, Tolkien ve Jordan'la kıyaslayanların kafasına hünkarımız edasıyla satranç takımı fırlatıp, sen kimsin ya çekmek istiyorum.

Tembelimizin hiçbir edebi değeri olmadığı için akademik dünyaya yansıyan hiçbir katkısı olmayacakken, Çalışkanımız adına Cambridge, Carnegie Mellon, Dartmouth gibi birçoğunuzun yerleşkelerine adım atsa referans olarak yazacağı okullarda günler süren konferanslar düzenlenir. Kayıp Rıhtım'ın orta zekalıları da boynuz kulağı geçemez mi goygoyu yapar durur.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 11 Şubat 2017, 23:27:47 »
Editörlerinden ya da derleyenlerinden (mi deriz artık) olduğu  Aşk ve Ölüm Şarkıları  sessiz sedasız çıkışını yapmış , portalda şubat ayında çıkacağı yazıyordu ama hemen başında böyle aniden çıkması herhalde sevgililer günü için :)
http://www.kitapyurdu.com/kitap/ask-ve-olum-sarkilari/415868.html&filter_name=george%20martin

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 06 Mart 2017, 15:34:17 »
Düzenbazlar derlemesine baktım, Patrick Rothfuss'un "The Lightning Tree" hikayesini göremedim. İki cildin ikisinin de içindekiler bölümüne dikkatle baktım yoktu.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 07 Mart 2017, 13:13:24 »
Düzenbazlar derlemesine baktım, Patrick Rothfuss'un "The Lightning Tree" hikayesini göremedim. İki cildin ikisinin de içindekiler bölümüne dikkatle baktım yoktu.

:ne
Sırf bu öykü için bir manyaklık yapıp alacaktım. Kitabı satın alan arkadaşlardan bu konuda acil cevap bekliyoruz.. :hömm:

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 12 Mart 2017, 18:19:44 »
Anlaşılan Rothfuss'un hikayesi sahiden de yok. İçindekiler kısmında bir hata yapılmadıysa tabii. Neden böyle bir şeye mecbur kaldılar anlamadım doğrusu. Rothfuss ayrıca telif istemiyordur ya?

https://twitter.com/sytgvn/status/840904956479696896
Try to hide if you dare.