Kayıt Ol

31. İstanbul Kitap Fuarı 2012

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: 31. İstanbul Kitap Fuarı 2012
« Yanıtla #195 : 23 Kasım 2012, 18:13:13 »
Yarın yine gideceğim. Çünkü gezmeyi unuttuğum birsürü yayınevi varmış :D İhsan abininde imzasını almadan gitmeyeceğim inşallah :D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #196 : 23 Kasım 2012, 19:04:06 »
Arkadaşlar bugün fuara bir ön tura gittim. Mercan (Abla :D ) ile tanıştım. Kendisi çok iyi bir insan arkadaşlarım çekiştirmese stand önünde uzun saatler harcardım ki yarın harcayacağım :)

İthaki standı HARİKA! Orada bildiğin tüm kitaplardan 1 er tane alıp kaçmak istedim :D

Altın Kitapların indirimi süperdi Stephen King e bayağı doyacağım yarın :D

Son olarak İletişim yayınlarından nefret ettim. Bu nedir İhsan Oktay Anar'ın 6 kitabı var sözde fuar indirimi ile 86 oluyor!!! Hayır kitapta çevirmen olayıda yok yazar bizden biri. 6 kitaba 86 lira verilir mi ya???

Başka yerlere çok bakamadım. Yarın uzun uzun gezeriz umarım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 23 Kasım 2012, 19:21:09 »
İletişim her sene, ama her sene, böyle. Ayrıca stant görevlileri de giderek daha uyuz bir hal alıyor. İndirim istersen de bir güzel azar çekiyorlar. Bu konuda çok ciddiyim.

Metis de geri kalmıyor aslında. 2 lira indirim istedik, pek bir nazlandılar.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 23 Kasım 2012, 19:36:16 »
Altın Kitaplar , Mercan (Abla) ve Kabalcı iyiki var :)

Edit:Yosun Abla gazete yerlerinde buluşmak belki zor olabilir. Saat 14.00 da İthaki standında Bitmemiş Öyküler in olduğu tarafta buluşsak? :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Optik

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 23 Kasım 2012, 19:57:11 »
Yarın bende fuardayım. @eretrusilden senden en az %50 indirim bekliyorum...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 23 Kasım 2012, 21:08:15 »
Tamam  Şahin :)

Bu arada yarın gelecek var mı başka? İhsan'ı kaçırmayalım :)

Çevrimdışı cemaziyel

• **
  • 100
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 23 Kasım 2012, 21:39:30 »
cumartesi günü forum harici iki arkadaşımla birlikte fuarda olacağım. Görüşmek dileğiyle...
Ne evvel ne de ahir...

Çevrimdışı Wyern

• **
  • 121
    • Profili Görüntüle
    • Son Gulyabani'nin Yeri
« Yanıtla #202 : 23 Kasım 2012, 22:19:29 »
İlber Ortaylı'nın konferansı var ardından da imza günü düzenleyecek. erkenden kolaylayabilirsem yanınıza geleceğim, cemaziyel'le irtibat kurup bulurum sizi zaten :)

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #203 : 23 Kasım 2012, 23:27:17 »
Bugün gideceğimi belirtip "epey vakit" geçireceğimi söylemiştim. O epey kısmı yolda geçti ve İstanbul'a lanet ettim. Zaten şehir dışından geldiğim yetmezmiş gibi, bir de Ümraniye'den Tüyap'a gitmek tam bir işkence. Giderken 2 otobüs + 2 metrobüs, dönerken de 3 metrobüs + 2 otobüs kullandım.

Kısacası çok yorucu bir yolculuk oldu. Özellikle dönüş, malum kitaplar da vardı. Her neyse gittiğim ilk günden eve getirdiğim kitap sayısı 19... Güya o kadar liste yapmıştım, birkaç hesapta olmayan kitap aldım.

İlk olarak koşa koşa Kabalcı'ya gittim tabii ki. Hem %50 indirim hem de ilgiyi bir tek Kabalcı da bulursunuz zaten. Buradan Klasik Dune serisi ve Otostopçunun Galaksi Rehberi'ni (5'i bir yerde) kaptım ve ardından istikamet İthaki!

İthaki standındaki görevlilere, "Selam ben Rıhtım'dan ..... " dedikten sonra kitapları incelemeye başladım. O "kıvırcık" görevlinin orada olmayışına üzüldüm tabii. Her neyse, bence hepsi de birbirinden şeker insanlar. Alacaklarımı alıp, tekrar uğrayacağımı söyleyip ayrıldım. Bunun haricinde yükümün ağır olmasından yakınarak amaçsızca gezinip, bakındım. Metis'e, Laika'ya vs. henüz uğramadım bile. Kısmetse yarın ve pazar.

Evet, bu yol çilesini 2 gün daha çekeceğim... Onun haricinde her şey mükemmel!

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 24 Kasım 2012, 10:20:02 »
Arkadaşlar bugün fuara bir ön tura gittim. Mercan (Abla :D ) ile tanıştım. Kendisi çok iyi bir insan arkadaşlarım çekiştirmese stand önünde uzun saatler harcardım ki yarın harcayacağım :)

İthaki standı HARİKA! Orada bildiğin tüm kitaplardan 1 er tane alıp kaçmak istedim :D

Altın Kitapların indirimi süperdi Stephen King e bayağı doyacağım yarın :D

Son olarak İletişim yayınlarından nefret ettim. Bu nedir İhsan Oktay Anar'ın 6 kitabı var sözde fuar indirimi ile 86 oluyor!!! Hayır kitapta çevirmen olayıda yok yazar bizden biri. 6 kitaba 86 lira verilir mi ya???

Başka yerlere çok bakamadım. Yarın uzun uzun gezeriz umarım :)

Ben valla 6 kitabı da aldım. Puslu Kıtalar Atlası'nı okudum. Çok beğendim de sürekli sözlüğe bakmak zorunda kaldım. İnsan dipnot yazar ya ayıptır :) Sözlüğe bakmaktan kitabı okuyamadım neredeyse :)
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 24 Kasım 2012, 19:51:15 »
Zaman kavramımı yitirmediysem yarın buluşuyoruz. Kaçta olacak, nerede olacak falan bir kararlaştıralım unutmadan.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #206 : 24 Kasım 2012, 19:59:11 »
Zaman kavramımı yitirmediysem yarın buluşuyoruz. Kaçta olacak, nerede olacak falan bir kararlaştıralım unutmadan.

Evet, bence de kararlaştıralım. Erken saat olması daha iyi olur diye düşünüyorum ben. Bugün sabah saatleri çok iyiydi (9-10-11 gibi) daha sonra birdenbire kalabalıklaştı ve insan seliyle birlikte oradan oraya sürülendim. Bu yayınevinde İhsan abiyle ufak bir sohbetimiz oldu ve imzalı kitaplarımı aldım. Yosun ablayı göremedim, yolum uzun olduğundan dolayı erken ayrılmak zorunda kaldım. FABİSAD paneline kalamayışım çok koydu yalnız...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 24 Kasım 2012, 20:24:01 »
Ben ve peşindeki birkaç kişi muhtemelen 11.40 gibi orada olacak. Magicalbronze da o civarda gelir diye tahmin ediyorum. (Bu sene bir ilki yapıp ayrı yollardan gelebiliriz) Bakırköy'den servise binecekler 10.50de deniz otobüsünden ineceğiz, haberiniz olsun.

İsterseniz 12 diyelim fuardaki buluşma için.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 24 Kasım 2012, 21:12:25 »
Bakırköy'den servise binecekler 10.50de deniz otobüsünden ineceğiz, haberiniz olsun.

Nasıl rahatladım anlatamam. 9.20 dediğinden beri gözüme uyku girmiyor, diyorum "kaçta çıkacağım lan ben evden? 9.15 mi, oha!". 10.50 güzel, deniz otobüsünün otoparkında bekliyor olacağım. Elijah da yarına kadar ölmezse yanımda olur.

Dönüş saati için kısıtlama getirmeye gerek yok. Erken dönmek isteyen dönebilir, ya da çoğunluk gittikten sonra fuarda kalabilir. Tabi o zaman "Fuar Dönüşü (Özel ve Gizli) Çok Çılgın Parti"yi kaçırırlar, o ayrı. Hakan abi Şafak Vakti'ni kameraya almış, onu izleyeceğiz.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.