Kayıt Ol

31. İstanbul Kitap Fuarı 2012

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: 31. İstanbul Kitap Fuarı 2012
« Yanıtla #210 : 24 Kasım 2012, 21:27:48 »
Arkadaşlar bugün fuara gittik. Yosun Abla, Esra, Ben, Selim, Berk Abi. (Kısa süreli de olsa cemaziyelde vardı.)

Bir sürü kitap aldım. Yarın bir o kadar daha alacağım. Kitapları taşımaktan ellerim koptu! Ama önemli olan aldığım kitaplar değildi...

Esra, Selim, Berk Abi, İhsan Abi, Yosun Abla,Mercan (Mercan bak parantez içine bir şey yazmadım :D ) ... Hepiniz o kadar harika insanlarsınız ki! Hayatımın en güzel anlarını geçirdim. Ne kadar harika insanlar olduğunuz konusunda uzun mu uzun bir yazı yazardım ama ellerim titriyor :( . (Kitaplar fazla ağırdı :D ) Çok eğlendim, bu buluşmayı kaçıranlar adına üzüldüm. Son olaraksa beni aranıza aldığınız için teşekkürler :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 24 Kasım 2012, 21:52:32 »
Ben de peşimden sürüklediğim bir arkadaşın işleri nedeniyle biraz gecikirim sanırım ama en geç 12.30 gibi ben de oralarda olurum. Rıhtım kafilesini gözden kaçırmak da biraz zor olacağı için bir şekilde bulurum izinizi :D
Spoiler: Göster

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 24 Kasım 2012, 21:54:18 »
Bugün işlerim sebebiyle biraz geç gidebildim. Kendimi direk İthaki'nin oraya attım. Ve başladım eretrusilden'i aramaya, çok geçmeden kendisi ile tanışabildim. Çok sevecen birisi, saolsun kendisi bugün çok yardımcı oldu, özellikle fiyat konusunda çok cömert davrandı. Kendisine bir kez daha buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Sonra forumun yosun ablası ile tanıştım, ufak bir zaman dilimi olsa da, bana çok sıcak kanlı ve sevimli geldi. Sonra rıhtım tayfasının benden önce dağıldığını öğrendim. Kısmet olmadı ahali ile tanışmak. Biraz onun burukluğunu yaşadım. Artık başka serüvenlerde.

Sonra Laika'nın oraya gittim ve UD'nin yeni çıkmış Neverwinter serisinin basılmış ilk iki kitabını aldım. Kitapların coverları harika olmuş. Standın baş görevlisi ile o kadar konuşmama rağmen 2,5 tl indirim yaptılar. Yorucu ve soğuk bi' gün olmasına rağmen içeride sıcacık kitap kokularını koklamak ve istediğim kitapları alabilmek ilaç gibi geldi.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 24 Kasım 2012, 21:55:29 »
Ben bugün yine gittim fuara. Ama acelem ve çok kalabalık yüzünden İhsan abinin imzasını alamadım:(
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 24 Kasım 2012, 22:02:14 »
Elijah yarın gelmezse Nelton'ı keserim. Kitabını vereceğim, gelsin *-*!

Yarın epey süpriz isimler göreceksiniz arkadaşlar u_u.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 25 Kasım 2012, 00:47:19 »
Yarın epey süpriz isimler göreceksiniz arkadaşlar u_u.

Süpriz derken benden bahsediyor. Yani şimdiden heyecanlanabilirsiniz arkadaşlar.

Hiç merak etmeyin, yolda kaybolmazsak (kıtalar arası geçişten bahsediyoruz şunun şurasında?) bayağı eğleneceğiz. LegalMc'nin belirttiği özel gösterim ise pek tabii ücretsiz. Her şey sizler için!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 25 Kasım 2012, 17:54:55 »
Çok uzun süre kalamadım. Sizle daha çok vakit geçirmek isterdim lakin acil olarak bir yere yatişmem gerekiyordu. Ben yinede hoş vakit geçirdim :) . Ayrıca tüm paramı 10 dakikada İthaki standına kaptırdığımı fark edince zaman kavramını yitirdim, dedim bu gidişle kendime hakim olamam ben en iyisi şimdi ayrılayım gruptan :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #217 : 26 Kasım 2012, 01:56:08 »
Çok güzel bir fuar oldu benim için. Ayrıca sürprizlerle doluydu. İçlerinden özellikle blr tanesi benim için acayip sevindirci, diğeriyse heycandan (ve korkudan) elimi ayağımı birbirine dolayan cinstendi. Her şeyden öte sizleri bir kez daha görmek, sizlerle muhabbet etmek benim için en güzel, en değerli ve en paha biçilmez şeydi. Geldiğiniz, beni yalnız bırakmadığınız ama en önemlisi de kıymetli dostluğunuz için hepinize tek tek teşekkür ederim.

"Cave Johnson - We're done here"
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 26 Kasım 2012, 11:59:37 »
Eveeet süprizi bozmamak adına bir haftadır burada dönen muhabbete katılamıyordum.

Öncelikle uzun uzadıya konuşma fırsatı bulamadığım 'Merhaba, ben Buğra.' dan öte iletişim kuramadığım tüm rıhtım üyelerinden özür diliyorum. Fakat hem vakit kısıtlı, hem de aklımdaki kitaplar dört bir yana dağılmış olunca, üstüne üstlük bir de yanınızda 'şunu da al, bak bunu da al' diye tüketimi destekleyici sloganlar atan bir gösterici (Hazal tabii ki! :) ) olunca herkese yeteri vakti ayıramadım. Özgür ve Yosun hanım ile tanışamadık ona üzülüyorum hala.

Güne Kadıköy vapur iskelesinde başladık. Ben ve eşim 10dk öncesinden oraya gittik. Vapuru bekleyen ben gibi kara kuru birini görünce dedim bu kesin bizimle Fuara gelecek ama ses etmeyeyim. Sonra efendim üşümeyelim diye içeri adım attık. Birisi tereddütlü adımlarla yaklaşıp 'Malkavian?' dedi. O anda içime hücum eden 'Ne alaka, o ne demek? Sen benimle dalga mı geçiyorsun?' gibi lafları yuttum ve 'Evet' dedim. Daifunkaymış kendisi. Sonra bir iki cümle etmiştik ki Fırtınakıran,Koyubeyaz ve magicalbronze beraberlerinde Highlord (Demin bahsettiğim kara kuru olan ben gibi) ile geldiler. Darly Opus'un da aramıza gecikmeli olarak katılıp Özgür'ün uyuya kalması sonucu nihai kadro oluşmuş oldu.

Beraber vapura bindik ve yegane muhabbet ortamlarından biri oluştu. Yolculuk nasıl geçti anlamadım ben Hakan'a banlanacaklar listemi verirken (!) :) Şaka bir yana bunca zamandır ilk defa görmeme rağmen sanki birkaç yıldır tanıyor gibi muhabbet ettik kendisiyle hiç yabancılık çekmedim. Spoiler ların havada uçuştuğu dakikalar yaşadık.

Sonra sayımız katlanarak arttı tabi İhsan'ın standının önüne ulaştığımızda ufak bir ordu olmuştuk zaten. Önden Sevil'i gönderip İhsan'ı sinirlendirme planımız suya düştü çünkü kendisi pamuk gibi bir insan sinirlenmedi tabi ki :) Sonunda tanışabildiğime mutlu oldum. 'Şuradan bana en iyisinden iki üç kitap sarar mısın usta?' diyince bir kaş çatması ile baksa da sonradan güldü. Süpriz de başarılı oldu haliyle. Olmasaydı Koyubeyaz'ı fuarın geri kalanı boyunca göremeyecektik zaten :) En çok orada vakit harcayıp muhabbet ettik. Dönüşte de uğradım ama İhsan tabanları yağlamıştı buradan bu yayınevi yetkililerine sesleniyorum! :)

Göbeğim yok göbekli çıkmışım

Elijah ve LegalMc vapurdan inince katılmıştı bize sonra eretrusilden ve Galaxie de aramıza katıldı. hepberaber dolanmaya başladık. Bir ara Ryld Argith, Denero Forbin ve emuk da göründüler ve yine el sıkıp ismimi söyleyip daha fazla muhabbet fırsatı bulamadım onlarla da. İşallah başka sefere diyorum. (Unuttuğum ismini saymadığım kişiler varsa özür diliyorum yol baya sarsıcı oldu bizim açımızdan beyin hücrelerimde bir azalma olmuş olabilir.)

Koyubeyaz'ın fuar alanını kendi inşa etmişcesine yön göstermesi ve Hazal'ın ben ve Sevil'i kaybetmemek için harcadığı olağanüstü çabaya bir kez daha teşekkür ediyorum buradan.  Ama beni de zarara soktu o ayrı. Orada bir duracak! :)

Ayrıca hikayenin geri kalanı Kadıköy'de devam etti imrendirmemek için o kısımları anlatmıyorum :)

Günün özeti öncekileri kaçırdığıma üzüldüğüm bir fuar oldu. Bir sonraki buluşma Ankara'da bu arada hepinizin bilgisine.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 26 Kasım 2012, 13:05:04 »
Birisi tereddütlü adımlarla yaklaşıp 'Malkavian?' dedi. O anda içime hücum eden 'Ne alaka, o ne demek? Sen benimle dalga mı geçiyorsun?' gibi lafları yuttum ve 'Evet' dedim. Daifunkaymış kendisi.

Ahahah. İçinde kalmasaymış ya, keşke söyleseydin. ;D Kuyruğumu kıstırıp utançla uzaklaşırdım. :P

Benim de güzel vakit geçirdiğim bir gün oldu. Buradan emeği geçen herkese, akan yazılı bir credits ekranı hazırlayamasam da teşekkürlerimi sunuyorum. Çoğu arkadaşla merhabalaşmak dışında konuşmaya vaktim olmadıysa da (China Mieville gibi pazularım olsun diye antrenman yapıyordum, nasıl vaktim kalabilirdi ki? :P) tüm herkesi tanıdığıma çok memnun oldum. Gözlerinde kötü bir ilk izlenim bıraktığım arkadaşlar olduysa da beni affetsinler. (Malum, ağzımda sakız falan. :D)

Fuarın benim için en önemli anları, İhsan abinin fiyakalı imzalarından iki tanesini daha kadroma katmayı başardığım Bu Yayınevi standında gerçekleşti. Kendisiyle çok konuşamasam da şeker gibi bir insan olduğunu bir kez de gözlerimle tasdik ettim. İlerleyen zamanlarda kendisiyle yeniden görüşebilmek ve muhabbet edebilmek dileklerimle...

Fuar sonrası ise ayrı bir eğlenceli geçti kendi açımdan.

Neyse, bu güzel günümü daha da güzelleştiren herkese teşekkür ediyorum. Tabii bazı arkadaşlara daha da fazla teşekkür etmem gerekiyor, onlara da isim vermeden (onlar kendini biliyor :P) ayrıca bir teşşekür ediyorum. :D İlerleyen zamanlarda böyle organizasyonlara yeniden katılabilmek ve çevremle daha da fazla etkileşime geçebilmek gibi bir başarım koyuyorum önüme ve söyleyeceklerimi bitiriyorum. ;D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #220 : 26 Kasım 2012, 17:51:42 »
Bunca yıl sonra sevgili Buğra ve eşiyle yüz yüze görüşmek çok güzel bir duyguydu benim için. Rıhtımın bu yanını seviyorum işte; birbirimizi ilk defa görsek bile sanki 40 yıllık dostmuş gibi rahat rahat muhabbet edebilmek... Yeni yüzler tanıyıp eskileriyle de hasret gidermek çok keyifliydi cidden. Gerçi arada "Senin gerçek adın neydi yahu?" ya da "Forumdaki nickin neydi be?" gibi 60 yaş üstü sorularımla bazılarınızı (Asilkan, Nogay, Can {Canina'ya da sordum ya bu soruyu, yuh bana}) biraz üzmüş, Chiyo gibi bazılarınıza isminizi 10 defa sorup saç-baş yoldurmuş  olabilirim ama kusuruma bakmayın lütfen.

Arada bir de Aşkın abi'nin yerine forum moderatörlüğü yapmak zorunda kaldım "ehe-mehe" nidalarıyla. Aşkın abi'ye motor çarpmış (neyse ki ciddi bir şeyi yok), piyango da bana... Allah'tan fazla kekelemeden (masanın altındaki bacaklarım titriyordu), Şebnem Pişkin ile Doğu Yücel'in samimi desteği ve karşımda sırıtarak oturan Rıhtım üyelerinin varlığı sayesinde öyle ya da böyle kıvırdım.

O göbek sana ait ayrıca Buğra, hiç kıvırmaya kalkma u_u

O değil de her kitap fuarı sonrası Yalan Dünya'daki Nurhayat'ın sesiyle  "Allaahııııım! Nereye koyacağım ben şimdi bu kadar kitabıııı?" diye inleyen kaç kişi var aramızda diye merak ediyorum :) Bu konuda yalnız olduğumu hiç sanmıyorum çünkü :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 26 Kasım 2012, 17:59:01 »
O nida atanlardan biri benim. Hâla kollarım ağrıyor :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #222 : 26 Kasım 2012, 21:24:55 »
Güne Kadıköy vapur iskelesinde başladık. Ben ve eşim 10dk öncesinden oraya gittik. Vapuru bekleyen ben gibi kara kuru birini görünce dedim bu kesin bizimle Fuara gelecek ama ses etmeyeyim. Sonra efendim üşümeyelim diye içeri adım attık. Birisi tereddütlü adımlarla yaklaşıp 'Malkavian?' dedi. O anda içime hücum eden 'Ne alaka, o ne demek? Sen benimle dalga mı geçiyorsun?' gibi lafları yuttum ve 'Evet' dedim. Daifunkaymış kendisi. Sonra bir iki cümle etmiştik ki Fırtınakıran,Koyubeyaz ve magicalbronze beraberlerinde Highlord (Demin bahsettiğim kara kuru olan ben gibi) ile geldiler. Darly Opus'un da aramıza gecikmeli olarak katılıp Özgür'ün uyuya kalması sonucu nihai kadro oluşmuş oldu.

İşin özüne biraz da 'HighLord' gözüyle bakalım :

Kadıköy'de vapur iskelesinde Rıhtım tayfasıyla buluşacaktım. Saat 10 civarında yanımdan tanıdık bir sima geçti. 'Bu Buğra abi olmasın ?' dedim kendi içimden fakat soru sormaya da bir türlü cesaret edemedim. 'Malkavian mı ? O da ne ? Küfür mü ettin yoksa !' gibi bir tepkiden korktuğum için bir şey söylemedim. Sonradan anladım ki kendisiymiş. Böyle de tuhaf bir yolla tanışmış olduk. :)

Cumartesi günün özetini de ben anlatayım. Kimse yanaşmıyor madem. :)

Yosun ablayla Söğütlüçeşme metrobüs istasyonunda buluşacaktık. Biraz gecikmeli de olsa sonunda gördüm yanında da Bahadırhan abiyi (mbd) getirmişti. Sağolsun, koyu ve keyifli muhabbet ile birlikte Cevizlibağ'a kadar geldik ve o bizden ayrıldı. Ben de Yosun ablayla birlikte fuar alanına gittim.

Sonrasında efendim, Galaxie bizi fuar girişinde bekliyormuş, onunla güzelce bir sohbet ile birlikte Ryld Argith'i bekledik. Ve o geldikten sonra işler rayına oturdu ve hep birlikte fuar alanını gezmeye başladık.

İlk durak tabii ki İhsan abinin yanıydı. İmza masasını genç yazarlar tahsis etmişti, kendisi ayakta durup muhabbet ediyordu. Bizi görünce çok sevindi tabii, kucaklaştık. Daha sonra da şekil imzasını direkt kitaplarının üstüne attırdım.

Sonrasında ise gezimiz İthaki ile devam etti. Oraki şeker, kıvırcık saçlı insanı görmemeniz imkansız.  Evet, burada o kadar uzun bir konuşma geçti ki yazsam romana dönüşür diye düşünüyorum. İthaki’de harika indirimler vardı ve bundan en çok yararlanan Şahin oldu ! Bu beklendik bir şeydi zaten. Daha sonra Altın Kitaplar’ın 20 TL üstü alışverişte %40 indirim teklifini kullandı Şahin. (Bakın ben ne kadar pasif kalıyorum şu kitap almada. Utandım,evet.) Daha sonra Berk abi (Wyern) ve cemaziyel’i de gördük.

Grupta bir kopma oluştu ve Berk abi ve ben dinlenmek için yemeğe giderken Şahin ortadan kayboldu ! (Çocuğu o kadar bekledik, gelmedi. ’16 yaşında bir çocuk kayboldu.’ Şeklinde bir anons kafamdan geçmedi değil. ) Daha sonra bir şekilde bulduk onu. Ve panele geçtik. (Murat Menteş, Alper Canıgüz ve Emrah Serbes’in Afili Filintalar adlı paneli. Eğlenceliydi.)

Ve sonra en önemli an.. FABİSAD paneli. Fakat ne yalan söyleyeyim sanırım Aşkın Güngör’ün yokluğundan dolayı panel tek düze geçti. Yani ben sıkıldım. Ve daha sonra da ben fuardan herkesle vedalaşıp ayrıldım.

Pazar günü grup ayrılması sonrasında ‘HighLord Tayfası’nın yaşadıklarını anlatıyorum şimdi de (Tamam, vurmayın. :D) ;

Emuk, Ryld, Denaro, Ejderfelaketi ve ben.. UD tayfası da diğer takma adımız. Efenim, biz ilk önce Laika’ya yollanıp indirimimizi (Şahin faktörüyle) sağladık. Bir sürü kitap alındıktan sonra İthaki, Metis, Versus, Altın Kitaplar ve diğer fantastik ve bilimkurguyla alakadar olan yayınevlerini gezdik.

Sonrasında ise ayaklarımız daha fazla eziyet çekmek istemedi ve biz de kafeteryada uzunca bir sohbet ettik. O kadar zevkliydi ki zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Sonrasında Şahin ve Emre’nin gitmesi gerekiyordu, vedalaşıp ayrıldılar. Güneş (Ejderfelaketi) panelde yanımızdan ayrıldı, Denaro ise kayboldu ! (Telefonum bozulmasaydı.. Ah..) Sonradan öğrendim ki ayrılmış.

Ve işte.. Daha sonrasında ise fuarda son kez İhsan abiyle vedalaşıp Mercan, Esra, Özgürcan, Onur ve Hakan abiyle yola koyulduk. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim metrobüs cidden harika ! Ne kadar da konforluydu. (O kalabalıkta hiçbir yere tutunmanıza gerek yok. O derece konforlu.)

Nogay’a da servisteki muhabbetinden dolayı teşekkür ediyorum. Zamanın akıp gitmesini sağladı…

Ve işte.. Bir fuar macerasının sonu daha. Hayatımın en güzel günlerini geçirmemi sağlayan Kayıp Rıhtım üyelerine sonsuz teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ! :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 26 Kasım 2012, 21:31:10 »
Yalnız şu 2 konuya açıklama getirmeliyim:

1- Grubun Adı : Argith ve Kopuz Arkadaşları...

Çünkü ben Kerberos'um yani en rütbeli bendim grupta!

2-Ben kaybolmadım siz kayboldunuz! Ben biri 18'li yaşlarda diğeri 20'li yaşlarda 2 Abim kayboldu diyecektim ama kulağa garip gelince cesaret edemedim!!

:D :D :D
Kara Dalamar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 27 Kasım 2012, 13:03:01 »
Ve sevgili crplatform olarak forumlarımıza renk katan Ümit Kireçci'nin sponsorluğu eşliğinde çektirdiğimiz fotoğraflar:

Fotoğrafların üzerlerine tıklayarak büyük hallerine ulaşabilirsiniz.

Akşama panelden görseller de sizlere ulaşacak.

Sayın İhsan Tatari'nin moderatörlüğü eşliğinde gerçekleşen panelin elimizde bulunan çok özel fotoları AZ SONRA!!!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "