Kayıt Ol

Gençlere hitap eden fantastik romanlar?

Çevrimdışı smgkrc

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gençlere ( en az 15 yaş :D ) hitap eden fantastik romanlar ?
« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2012, 16:48:42 »
Zaman Çarkı, fantastik edebiyatın doruk noktası. Onu okumak için çok acele etmişsiniz. Değerini daha iyi anlamak sebebiyle en sonlara doğru okumak en iyisi olurdu herhalde.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Ama Zaman Çarkı nı zevkle ve anlayarak okuyorum. Hani Fantastik edebiyata yeni başladım ama , okumakta ve anlamakta iyi olduğumu düşünüyorum, tabiki fantastik kitapların ve yazarların kendilerine ait sanatsal dilleri vardır elbet ama , çabuk öğrenen bir insanımdır. Şuan ikinci kitabına geçiyorum beğendiğim serilerden birisi.

Diğerlerini pek bilmiyorum ama Narnia günlükleri hep 100 , 150 sayfalık kitaplar , bunlar çok çabuk biten kitaplar pek memnun kalmıyorum öylelerinden. Böyle zaman çarkı gibi uzun süren ve derin kitaplar olmasını tercih ediyorum. Hemen bitmesinden hoşlanmıyorum

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Ekim 2012, 17:01:19 »
Narnia serisi toplam 7 kitap ve her biri ortalama 250 sayfa. Yani dediğiniz kadar kısa değiller, toplam 1750 sayfa. C.S. Lewis gibi bir yazarın kitaplarından çabuk bitiyor diye memnun kalmıyorsanız, biraz fazla seçicisiniz demektir.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı smgkrc

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Ekim 2012, 17:21:04 »
 :hemk

Narnia serisi toplam 7 kitap ve her biri ortalama 250 sayfa. Yani dediğiniz kadar kısa değiller, toplam 1750 sayfa. C.S. Lewis gibi bir yazarın kitaplarından çabuk bitiyor diye memnun kalmıyorsanız, biraz fazla seçicisiniz demektir.

sadece narnia için söylemiyorum  veya C.S. Lewis için , yoksa ben de narnia nın 3-4 kitabını okudum sanırsam bir iki yıl önce. seri olarak bakmıyorum, kitap olarak bakıyorum. Ben genelleme yapmıştım. Yani bir 250 sayfalık kitap var bir de  800 küsür sayfalık kitap var. Uzun sürmesi daha hoş oluyor .

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Ekim 2012, 18:19:17 »
Forumun ve konunun düzeni için art arda mesajlar göndermektense mesajının sağ tarafında Düzelt butonu var eğer araya senden başka birinin mesajı girmediyse Oradan Düzeltme 1, 2,... Şeklinde düzeltmenizi rica ediyorum. Tabi ki bunları söylemek benim haddime değil Forum Kurucularına verilmiş bir yetki. Eğer Forum Yöneticileri bu davranışımı kendini bilmişlik olarak görüyorsa lütfen ÖM den uyarsınlar ki bu davranışımı tekrarlamayayım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Ekim 2012, 19:03:26 »
Kendini bilmiş bulmana gerek yok, ki forumda kast sistemi de yok ortada. Kimse birini yöneticiden önce uyardın diye kızmaz sana. Yere çöp atan birini uyardın diye belediye başkanı gelip sana kızabilir mi sence? :P Vatandaşlık görevin sonuçta. Forumu da temiz tutmak bizim üyelik görevimiz. :)

Çevrimdışı smgkrc

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Ekim 2012, 19:50:03 »
Forumun ve konunun düzeni için art arda mesajlar göndermektense mesajının sağ tarafında Düzelt butonu var eğer araya senden başka birinin mesajı girmediyse Oradan Düzeltme 1, 2,... Şeklinde düzeltmenizi rica ediyorum. Tabi ki bunları söylemek benim haddime değil Forum Kurucularına verilmiş bir yetki. Eğer Forum Yöneticileri bu davranışımı kendini bilmişlik olarak görüyorsa lütfen ÖM den uyarsınlar ki bu davranışımı tekrarlamayayım :)

Kendini bilmiş bulmana gerek yok, ki forumda kast sistemi de yok ortada. Kimse birini yöneticiden önce uyardın diye kızmaz sana. Yere çöp atan birini uyardın diye belediye başkanı gelip sana kızabilir mi sence? :P Vatandaşlık görevin sonuçta. Forumu da temiz tutmak bizim üyelik görevimiz. :)

Bilmişlik gibi görmüyorum , dikkat etmemişim. Uyarıların ve önerilerin için teşekkür ederim,bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışırım.

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Kasım 2012, 15:11:41 »
Yeşil süvari, Vampir Günlükleri,Vampir Akademisi, Kayıp Gül serilerini tavsiye ederim. Ayrıca Düş Zamanı'nı şiddetle okuyun derim. Şimdi Sonsuzluk İçin Yedi Gün kitabını okuyorum. Arka kapak yazısı güzel. Şimdiden iyi okumalar...
Şimdi, daima ve sonsuza dek