Kayıt Ol

Kargaların Ziyafeti

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
Kargaların Ziyafeti
« : 19 Ekim 2012, 21:56:48 »
Çıkış haberi ve kapak görselleri için TIKLAYIN.

Kargaların Şöleni, Amerikalı yazar George R.R. Martin'in toplamda yedi kitap olması planlanan Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin dördüncü romanıdır. Kitap ilk olarak İngiltere'de 17 Ekim 2005, Amerika Birleşik Devletleri'nde 8 Kasım 2005 tarihinde yayınlandı.

Mayıs 2005'te Martin, Kargaların Şöleni'ni yayınlayacak olan yayınevinin, sayfa sayısı ve kalınlığından dolayı kitabı iki cilt olarak yayınlayacağını bildirdi. Ayrıca serinin dördüncü kitabının biraz daha durgun olacağını ve kitapta olayların nedenleri ve sonuçları üzerinde durulacağını söyledi.

Ülkemizde Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yayın hakkını elinde bulunduran Epsilon Yayınevi, Kargaların Şöleni'nin 2012'nin sonlarına doğru Türkçe çeviri ile çıkacağını bildirmişti. 15 Kasım 2012'de serinin diğer tüm kitaplarının da çevirmenliğini üstlenen Sibel Alaş, Twitter hesabından okuyucularına A Feast For Crows'un (Kargaların Şöleni) çevirisini tamamladığını söyledi. Kısa bir süre sonra da Epsilon Yayınevi, kitabın Kasım ayında okuyucular ile buluşacağını açıkladı. Kargaların Şöleni serinin en uzun kitabı olduğundan iki cilt halinde yayınlanacak.

Sibel Alaş 4 Ekim tarihinde, sonraki kitap olan A Dance With Dragons'un (Ejderhalarla Dans) çevirisine başladığını yine Twitter hesabından okuyucularına bildirmiştir.

"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı: Kargaların Şöleni
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2012, 22:03:11 »
http://www.kayiprihtim.org/forum/buz-ve-atethin-tharkysy-b140.0/

Bu bölüm varken, hele de bu eser bilimkurgu değil fantastik edebiyatken biraz araştırma yapmadan niçin başlık açıyorsunuz?

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı: Kargaların Şöleni
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2012, 22:07:21 »
http://www.kayiprihtim.org/forum/buz-ve-atethin-tharkysy-b140.0/

Bu bölüm varken, hele de bu eser bilimkurgu değil fantastik edebiyatken biraz araştırma yapmadan niçin başlık açıyorsunuz?

"Diğer Fantastik Edebiyat Eserleri" diye gördüm, bu kategoriye açtım ve yanlış kategoride olduğumu fark etmediğim için de ilgili başlığı göremedim, üzgünüm. Taşınabilir ya da silinebilir diye umuyorum.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Kargaların Ziyafeti
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2012, 12:19:51 »

Epsilon Yayınevi yaklaşık 1 saat önce facebook sayfasından 4.kitabın kapak resimlerini paylaştı ve ardından "Kargaların Ziyafeti kısım 1 ve kısım 2 bugün matbaadan geliyor," dedi.

Bildiğim kadarıyla 4.kitap 1.kitaptan biraz kısa fakat yine 2 kısım halinde yayınlanacak, resimde gördüğünüz gibi. Bu durumu yadırgadım açıkçası. Her neyse, kitabın içeriğine ve yazılanlara bir göz atalım.

George R.R. Martin Buz ve Ateşin Şarkısı IV;

Kargaların Ziyafeti Kısım I ve Kısım II

George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren abidevi serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi Kargaların Ziyafeti ile şaheserine devam ediyor.

Yedi Krallık’taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir…

Kargaların ziyafetinde çoğu misafirdir fakat azı nefes almaya devam edebilecektir…

"Müthiş bir cilt daha." -Time Out London

"Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı’nın bu cildiyle de fantastik türünü yüceltmeye devam ediyor." -STL today.com

"Amerika’nın Tolkien’i." -Time.

"Buz ve Ateşin Şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri." -Detroit Free Press

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kargaların Ziyafeti
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2012, 12:32:45 »
Bu kitap da toplamda 1000 sayfa görünüyor. Bu şekilde tek cilt olarak elimde taşımayı şahsen istemezdim :)

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 30 Ekim 2012, 13:16:03 »
Ön sipariş tarihi 01/11/2012. yenisayfa.com'dan ön sipariş verebilirsiniz!.. bu arada şu an itibariyle ön okuması yayınlanmış bulunmakta şimdiden herkese iyi okumalar.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2012, 13:19:51 »
Bu kitap da toplamda 1000 sayfa görünüyor. Bu şekilde tek cilt olarak elimde taşımayı şahsen istemezdim :)

Aslında ciltli versiyonları gayet görkemli duruyor kitaplığınızda. :D Ama evet, elde taşıması birazcık(!) zahmetli. Tabii bir de ruhsatsız potansiyel cinayet aleti taşımaktan içeri alınabilme durumu da yok değil. :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Ekim 2012, 13:32:11 »
Kitabı orijinalinden okumuştum ve bayağı bir ağırdı, çevirisini de alıp değerlendireceğim.

İyi hoş da kapak konusu dikkatimi çekti. Açıkçası Krallarin Çarpışması'nın kapağına benzemiş. Kırmızıya yakın renkler kullanmışlar. Kitabın havasını anlatan daha koyu renkler kullanabilirlerdi kannımca. Mesela o Kısım II'nin kapağındaki kahverengi daha kasvetli, daha koyu olabilirdi.

Neyse efendim, çıkmasını bekliyoruz.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #8 : 30 Ekim 2012, 13:41:17 »
Kapaklara alıştık aslında Epsilon'un sayesinde (!) Nerede o İthaki'nin görkemli kapakları? Ve evet, ne olursa olsun tek cildin havası bir başka oluyor. Örnek; Zaman Çarkı.

Neyse, dört gözle bekliyoruz Kargaların Ziyafeti'ni, bir başka deyişle; Martin'i "Amerikalı Tolkien" yapan kitabı.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2012, 15:17:18 »
Epsilon'un, Buz ve Ateşin Şarkısı için hazırladığı kapaklar çok sade ve hoş. Orijinal kapaklarda da bunlara yakın süslemeler görüyoruz ve karşılaştırma yaparsam, orijinal kapaklardan daha iyi olduklarını düşünüyorum. Zaten her ülkenin yayıncısı, kendilerine göre kapak tasarlıyor.

Zamanında, dizi başladıktan sonra tekrar yayınlanan İngiltere baskılarına özenme gibi bir durum olmuştu ve dizinin ilk sezonunun posterini, Taht Oyunları'na kapak yapmışlardı. Çevirilerin, haliyle diziden daha kısa süreceğini fark ettiklerinde de yeni bir kapak tasarladılar. Birbirlerine çok yakın renkler kullanıyorlar, o da olabilir. İnanın, Fransa baskılarından daha iyi.

İtalya baskıları kapak konusunda çok ileride.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı dekadans

• **
  • 261
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Ekim 2012, 09:33:55 »
ilknokta'da şu an satışta görünüyor kitaplar.
Zaman Çarkı döner, Çağlar gelir ve geçer, efsaneleşen anılar bırakır. Efsaneler solarak mit olur ve onları doğuran çağ yeniden geldiğinde mitler bile unutulur. Bir Çağ’da, kimilerine göre Üçüncü Çağ’da, henüz gelmemiş, çoktan geçip gitmiş bir Çağ’da, Puslu Dağlar’da bir rüzgar yükseldi. Rüzgar başlangıç değildi. Zaman Çarkı dönerken ne başlangıçlar, ne de bitişler vardır…

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 31 Ekim 2012, 18:59:14 »
Daarlan Gardan'a katılıyorum. Orjinal kitaplar bana görede çok iyi değil. Keşke Epsilon'da İthaki gibi kapaklar yapsa ama nerde... Fuardan mı alsam? yoksa internetten mi? Kararsız kaldım. Ama galiba fuardan alıcam.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Kargaların Ziyafeti" Ön Siparişte
« Yanıtla #12 : 01 Kasım 2012, 20:31:53 »

George R. R. Martin, imgesel kurguya yeni bir soluk getiren Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin uzun zamandır beklenen dördüncü cildi "Kargaların Ziyafeti" ile şaheserine devam ediyor.

Yedi Krallık'taki çetin mücadelelerde hayatta kalmayı başaranlar, emelleri için yeni savaşlara girişir. İnsan suretindeki kargalar, ziyafet için bir araya gelerek yeni komplolar hazırlar ve tehlikeli ittifaklar kurar. Asiller ve sıradan insanlar, askerler ve büyücüler, katiller ve bilgeler; bahtları ve elbette hayatları uğruna bir araya gelir...

Kargaların ziyafetinde çoğu misafirdir fakat azı nefes almaya devam edebilecektir...

Alıntı
"Müthiş bir cilt daha."
-Time Out London-

"Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı'nın bu cildiyle de fantastik türünü yüceltmeye devam ediyor."
-STL today.com-

"Amerika'nın Tolkien'i."
-Time-

"Buz ve Ateşin Şarkısı sağlam bir şekilde çok satanlar listelerinde çünkü muhtemelen en iyi fantastik seri."
-Detroit Free Press-

Serinin dördüncü kitabı "Kargaların Ziyafeti"nin ÖN OKUMAsı da yayımlandı. Ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Epsilon Yayınevi'nden çıkacak, çevirisini Sibel Alaş'ın, editörlüğünüyse Yasin Özdemir'in üstlendiği kitapların tanıtım ile künye bilgilerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Seri üst sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2012, 14:43:24 »
Bildiğim kadarıyla Roman Tanıtımları başlığını, kitapları tanıtmak ve forumda kirlilik olmaması amacıyla açmıştık.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 06 Kasım 2012, 22:49:09 »
Nihayet aldım kitabı. Gerçi fakirlikten ikinci kısımı alamadık ama buna da şükür.

Spoiler: Göster