Kayıt Ol

Sen Aydınlatırsın Geceyi

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Sen Aydınlatırsın Geceyi
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2014, 02:37:09 »
Uzuuun zamandır izleyememiştik bu filmi. Resmen film kayıptı. DVD'sini bile çıkarmadılar ama ne oldu? Dün Star TV'de yayınlandı. İzlemeye niyetlenmiştik ki söylenenden yarım saat önce filmi başlatan yayıncı kuruluşun oyununa geldik ve Dünya Kupası'nı takip eden birçok kişi de filmin ilk yarım saatini kaçırdı. Gene izleyemedik.

E şimdi bu olacak iş miydi sevgili Onur Ünlü? Yakışmadı hiç.

Not: Film artık internette bulunabilmekte.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2014, 15:40:30 »
Şansa televizyonu açar açmaz filmin başına denk geldim çok büyük sürpriz oldu hem filmi bulmuş ve izlemiş olmam hemde filmin kendisi.

Açıkçası yarısında kapattım. Telekinezi sahneleri çok yapmacıktı Demet Evgar pek kıvıramamış işi. Hafif sanat filmi havası vardı bilmiyorum belki öyledir. Sanat filmi olarak değerlendirirsem vasat, normal olarak değerlendirirsem iyiydi ama beklentilerimi karşılamadı.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #17 : 29 Temmuz 2014, 10:59:33 »
Başından sonuna etkilenerek, severek, şaşırarak izledim.

Filmin fantastik öğeler barındırma biçimi bana edebiyattaki "büyülü gerçekçilik" akımını hatırlattı. Dolayısıyla aslında o öğelere değil o öğelerin bir sinema filminde kullanımının güzelliğine şaşırdım. Fantastik öğeleri o dünyanın bir gereğiymiş gibi algılamayı başarabilirseniz, gizli anlamlarının tadına varabilirsiniz.

Simgelerin yoğun olduğu bir film olarak her izleyişte başka bir okuma sağlayabilir.

Siyah beyaz olmasının etkisiyle ışık ve gölge de anlatıma güç katıyor. Görüntüler, sesler çok etkileyici.

Ve film müzikleri: Hepi topu üç şarkı ve ikisi muhteşem. Biri de sahne gereği.