Kayıt Ol

Doğruluk Kılıcı Dizisi - Terry Goodkind

Çevrimdışı smgkrc

• *
  • 28
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Doğruluk Kılıcı Dizisi - Terry Goodkind
« : 21 Ekim 2012, 16:47:44 »
Doğruluk Kılıcı serisi en çok etkilendiğim serilerden birisidir ama ne yazık ki hem birinci kitabını bulmak çok zor hem de devamının türkçe çevirisi yapılmadı.

İngilizcem fena değildir , bir diziyi ingilizce altyazılı olarak rahatlıkla izleyebiliyorum en fazla 3 cümle anlayamadığım oluyor bu sıralar. Ama konu edebiyata gelince tıkandığım zamanlar oluyor 1000 sayfalık bir romanı çok zor devam ettirebiliyorum :/ biraz da okulların verdiği eğitim yüzünden. Yani şuan okulda öyle bir ingilizce eğitimi alıyorum ki sanki hala 5. sınıf eğitimindeyim ki ben lise 2 deyim. İngilizce sınıfı açılmadı..

İnternet üzerinden seriyi satın alan bir arkadaş hepsini bana gönderdi tüm seri var şuan ama ingilizce zorluyor dediğim gibi. Acaba 1000 sayfalık bir şeyi çeviriye göndersek ne kadar tutar bir kitabı ?

ve Sizin de bilginiz var mı tekrar basılmaya başlanması için ne yapabiliriz? yani öyle seriler türkçe çevrilip yayınlanıyor ki Doğruluk Kılıcı gibi güzel bir serinin böyle kalması çok kötü bir durum  

Ayrıca Legend of The Seeker adlı dizisi de çevirildi 2 sezon. Türkiye'de de bir sezonu türkçe dublaj çekildi...

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
Ynt: Doğruluk Kılıcı Serisi
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2012, 18:00:28 »
Görür görmez hayran kaldığım ama ilk kitabı dışında diğer kitaplarını okuyamadığım bir seri. Kitapların Türkçeye çevrilmesi konusunda  özellikle son 1 yıldır deli gibi uğraş verdim ama nafile. Serinin ilk kitabını basan ve telif hakkını elinde bulunduran 6:45(sanırım) yay. dı. Telif hakkını satmıştı ama hangi yayın evi olduğu aklıma gelmedi şu an. Bir çok e-mail attım  editörlerlerle görüştüm ama hiçbirisi net bir bilgi vermemişti. O hüsranla bende uğraşmaktan vazgeçtim. Şimdi İng. haz. okuyorum seneye alıp okurum inş.

Çevrimdışı smgkrc

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2012, 15:40:08 »
sana tüm serisini ingilizce gönderebilriim bende var :) türkiyeden zor elde edersin yurt dışında 45 günde yüksek maliyetle geliyo :D msn eklersin sana atarım tüm serisini ;)

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2012, 16:17:20 »
ÖM attım...

Çevrimdışı Buzmavisi

• **
  • 136
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2012, 22:37:19 »
Ben 13 kitaplık bu seriyi okudum. Gerçekten harikadır. Dizisi çok sönük kalıyor kitaba göre.
Yepyeni bir fantastik serüvene hazır mısınız?
Anatolya Efsaneleri İlk iki bölüm pdf:http://www.mediafire.com/?uadhvz1vcgmqkct

Yeni Töre'nin ikinci yasası:
Umutlar, inançlar ve dilekler içlerinde bir parça mantık barındırmıyorlarsa hayatları kolayca mahveden boş yalanlara dönüşürler.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2012, 22:38:52 »
Kesinlikle katılıyorum artık biraz uzayacak ama ingilizce okuyacağım.Başka çare yok ;)

Çevrimdışı SaveSeeker

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
Doğruluk Kılıcı Serisi'ni geri isteyenler?
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2014, 16:06:18 »
  Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar,

Eskiden Legend of The Seeker, dizisine tutulmuştum. Çok beğenmiş ve kitabını alıp okumuştum. Normalde arada sırada kitap okusam da Büyücünün İlk Kuralı'yla kitap okuma bağımlısı haline gelmiştim. Fantastik edebiyattan başlayıp, her türü okumaya başlamıştım. Tabii, kitabını okuduktan sonra dizinin o kadar da muhteşem olmadığını düşünmeye başlamıştım ama bu her okurun başına gelen bir durum ne de olsa :)

Demem o ki, Sword of Truth serisini Oğlak yayınları almıştı ama ilk kitabını çevirdikten sonra daha fazla uğraşmadılar. Kitapla hiç ilgilenmediler, kapağını iğrenç bir şekilde tasarladılar ve raflara attılar. Bu duruma rağmen tüm basımları satıldıktan sonra bile devam ettirmediler. Çünkü, adamlar ilgisiz. Daha çok çizgi romanlarla uğraşıyorlar. Ne kadar dizisi de olsa, Amerika'da en çok tutulan fantastik serilerden de olsa inatla basmıyorlar.

Ben de gittim diğer yayın evleriyle konuştum. Belirli bir topluluk istiyorsa kitabın telif haklarını alabileceklerini, zaten bunca yıldır basmıyorsa büyük ihtimal o anlaşmanın süresinin dolduğunu ve kitabın boşta olabileceğini söylediler.

Sonuç olarak, Sworf of Truth serisini geri istiyoruz ve lütfen sayfayı beğenerek destek olun.

Facebook. com/SaveSeeker

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
Ynt: Doğruluk Kılıcı Serisi'ni geri isteyenler?
« Yanıtla #7 : 10 Mayıs 2014, 16:55:47 »
Güzel fikir.İnşallah başarılı olur...
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 10 Mayıs 2014, 17:07:34 »
Konuyu, başlıkla birleştirdim. Buradan devam edebiliriz.

Oğlak Yayınları ile yıllar önce ben de konuşmuş ve ikinci kitabın basımının kısa sürede geleceği bilgisini almıştım. Fakat o "kısa süre" bir türlü gelmedi nedense. Yayın hakları ellerinden düşmüştür diye tahmin ediyorum ben de. Umarım konuştuğunuz yayınevleri konuyla alakalı daha iyi çalışmalar yürütebilir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Mayıs 2014, 01:27:51 »
Çok güzel bir seridir.Dizisine de hayran kalmıştım.Umarım çevirisi yapılır

Çevrimdışı SaveSeeker

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Mayıs 2014, 12:56:44 »
admin bu konuyla ilgili ayrı bir konu hatta başlık olmalı, istediğimiz seriyi geri almamız için uğraşmamız gerek. bence yani :D

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2014, 13:31:25 »
Dizisini izlemiştim ama devamı gelmeden kitabını okumak istemiyorum. Zaten elimde daha okuyamadığım bir sürü kitap var.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle

Terry Goodkind’ın daha önce dilimize sadece ilk kitabı çevrilen Doğruluk Kılıcı Serisi, uzun bir bekleyişin ardından Pegasus Yayınları etiketiyle yeniden yayınlanıyor!

1994 yılında usta yazar Terry Goodkind tarafından kaleme alınmış 11 kitaplık Doğruluk Kılıcı Serisi’nin (Sword of Truth) ilk kitabı olan Büyücünün İlk Kuralı (Wizard’s First Rule), 2003 yılında Maceraperest Kitaplar tarafından dilimize kazandırılmış, ancak çeşitli sebeplerle devamı getirilememişti.

Seri 2008 yılında Legend of the Seeker adıyla dizi olarak ekranlara geldiğinde üzüntümüz bir nebze hafiflese de, ikinci sezon sonunda iptal edilmesiyle birlikte seriye olan hasretimiz katlanmıştı.

Geçtiğimiz aylarda, sitemiz forumlarında serinin telif haklarının Pegasus Yayınları tarafından alındığı duyurulmuştu. Yayınevinden aldığımız yeni bilgilere göre ilk iki kitabın akıbeti belli oldu.

...

Kayıp Rıhtım'a özel haberin devamını ve seri hakkında bilgileri okumak için sizleri buraya alalım.

Haber: Yusuf "VeRMiNaaRD" Domyal

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Doğruluk Kılıcı Dizisi - Terry Goodkind
« Yanıtla #14 : 26 Temmuz 2015, 18:47:33 »
Pegasus'un bu işle uğraştığını 2014 sonundan beri biliyorduk; ama bu haber güzel oldu. Bu seriyi epey merak ediyordum, keşke bir önokuma da verselermiş bize. :) Neyse, bekleyeceğiz artık.
İnsan, hayalleriyle vardır.