Kayıt Ol

Doğruluk Kılıcı Dizisi - Terry Goodkind

Çevrimdışı spren

• **
  • 77
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Doğruluk Kılıcı Dizisi - Terry Goodkind
« Yanıtla #30 : 14 Ağustos 2016, 14:58:18 »
Diziyi çok ama çok severdim. Hatta izlediğim bazı bölümleri 2-3 kez daha izlemişliğim vardır.
Kitap uyarlaması olduğunu da forum sayesinde öğrenmiştim.
Kitaplardan, yani seriden beklentim çok yüksek, en yakın zamanda alacağım.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #31 : 14 Ağustos 2016, 15:14:30 »
Vallahi ben de epey merak ettim. Diziyi, en azından ilk sezonunu, ben de izlemiştim, şimdi kitabı okumak eğlenceli olacak. :) Hadi bakalım.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 14 Ağustos 2016, 17:11:49 »
Fakat 4 kitaba bölünmesi çok ayıp değil mi :/? İlk kitabın orjinali 840 sayfa civarıyken nasıl 520-520 olarak ikiye böldüler? Ona çok takıldım.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #33 : 14 Ağustos 2016, 17:30:15 »
Kapak tasarımı da renkleri de Buz ve Ateşin Şarkısı'na benzetilmiş. Tutan bir şeyi klonlamaktan öte değil. Zaten iki yayınevini de birbirinden ayırt edemiyorum ben.

(Onlara göre tutan bana göre değil :)
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 14 Ağustos 2016, 17:36:51 »
Eh, Pegasus da Epsilon da genel anlamda birbirlerine benziyorlar, bölünmesi bence de mantıksız ama taraması nispeten daha kolay olacak. :D

Çevrimdışı Cellophane

• **
  • 144
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 17 Ağustos 2016, 17:22:06 »
2. kitabın çevirmeninin twitter'ında gördüm. 6 yıl önce çevirmiş kitabı, 3. kitabı da çevirmiş. Ama o zamanlar başka bir yayınevindeymiş haklar. Zamanında yayımlamadığından, Pegasus almış. Bu da böyle bir bilgi kırıntısı olarak kalsın burada. :D
I tumbled down on my knees
Fill the mouth with snow

The way it melts
I wish to melt into you

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 17 Ağustos 2016, 17:47:56 »
Oğlak Yayınları için çevrildiğini duymuştum. Büyük ihtimalle o çeviri gözden geçirilmiştir diye tahmin ediyorum.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 19 Ağustos 2016, 19:55:14 »
4 cilt de bugün elime ulaştı. Çok uzun zamandan beri  merak ettiğim bir seriydi.Dizisi de güzeldi. Bir an önce okumaya başlayacağım ama Pegasus'un yayın politikası beni korkutuyor açıkcası. Umarım kitapların satışı istedikleri gibi olur ve hızlı bir şekilde diğer ciltlere de kavuşuruz. O yüzden kayıp rıhtım olarak bir el atalım şu seriye :) Kitap kapakları ile ilgili eleştiri gelmiş ben beğendim kapakları. İngilizce e-kitap baskılarının kapak tasarımlarını kullanmışlar.Yazı fontlarını biraz küçültüp tek cilt bassalardı daha güzel olurdu ama böylesi de güzel. Bu arada yakın zamanda almak isteyen olursa en ucuz kitapyurdunda. 2'li ve 4'lü setler de yapmışlar.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 19 Ağustos 2016, 20:14:33 »
Benim için tek kelime ile rezillik . Bir yayın evinin para hırsı , edindiği misyonun önüne nasıl geçer böyle ortaya konulmuş . Abi neden yani ? Şu yorumu inanın sadece internet sitesindeki fiyatına bakarak yazmıyorum. Yazmadan önce bir kitapçıya gidip önce kitapları görmek istedim . İlk kitabı 2 parça halinde bölmek için resmen yazı fontunu devleştirmişler . Güzelim orjinal kapakları da kullanmamışlar zaten . İkinci kitabın yazı fontu iyi fakat benim anlamadığım bu kitapların orjinali tek cilt iken , ülkemizde bu uzunlukta ve daha uzun kitaplar tek cilt halinde basılıp daha az para istendiğinin örnekleri bulunurken (mesela bilge adamın korkusu , mesela pegasustan çıkan limit ) neden  fontu devleştirip 2 cilt halinde kitabı bölüp birde 30 tl istersin . 1 kitabın fiyatı 60 tl ye geliyor arkadaşlar .60 tl Türkiye gibi bir ülkede lükstür. Ama kitap okumak lüks olmamalı . Ya hadi 60 tlmizi ayırdık bu ay biraz az gezer-tozarız da , kitapların baskı kalitesi de güzel değil ki . Hani o akılçelenin kralların yolunda kullandığı kocaman ve inanılmaz kaliteli gelen (bana öyle geliyor :D ) o güzelim kağıtlar da yok . Niye 60 tl yani ? Bildiğimiz normal kitap boyutunda 1.hamur kağıda basılmış normal kitap :D Çeviri güzeldir , editörlük güzeldir onlara lafım yok kitabın zaten güzel olacağına dair bir şüphem de yok onları okuduktan sonra yorumlarız ama buradan yayınevine sövmek istedim sadece .

Bir de anlamadığım bu adamlar daha önce Türkiye'de her kitabı 2 cilte bölünmüş karabüyücü üçlemesini orjinaline sadık kalarak  üç kitap olarak basmaya  başlamışken , bu nedir ?

Edit : kitapların kapakları orjinal yeniden basımlarında kullanılan kapaklar ile aynıymış .

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 19 Ağustos 2016, 23:35:28 »
Fırtınakıranın yönelttiği soru da böylece yanıt bulmuş oldu. Pont farkı ile 520'şer bölmüşler :D
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 20 Ağustos 2016, 13:52:39 »
Bu konudan ben de şikâyetçi olsam da yayınevi böyle tercih etmiş. Hoş bir durum değil, ancak benim asıl korkum Pegasus'un seriyi yarım bırakması. Burada oldukça büyük bir seriden söz ediyoruz, umarım yarım bırakmazlar.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 26 Ağustos 2016, 03:00:25 »
Kitaplar elime ulaştı, Diskdünya biter bitmez başlayacağım. Çok merak ediyorum.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 27 Ağustos 2016, 21:47:43 »
Kitaba başladım, 21. bölüme geldim, olalar yavaş yavaş gelişiyor. İlk macera olduğu için çok da yorumlamak istemiyorum çünkü bir serinin ilk kitabında karakterlere ve yaratılan evrene alışmak zorundasınızdır, o yüzden şu anlık iyi gittiğini söylemem yeterli olacaktır diye düşünüyorum. :)

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #43 : 04 Eylül 2016, 20:17:35 »
200. sayfaya geldim, çok sade bir dille anlatılmış ve büyük puntolarla çok hızlı okunuyor. Bu kadar hızlı ve basit dile sahip anlatılardan hoşlanmam ama bu kitabı sevmeye başladım.

günler sonra edit:
İlk kitabın ikinci kısmının 250. sayfasındayım. Çok kurnazca ilerliyor ama usta bir anlatım yok. Çok şeytani pasajlar var ama bir o kadar da basit bir dille yazılmış ki bu bana baygınlık veriyor. Bu kadar basit olmaya hakkı yok gibi nedense. Orjinal bir büyü yaklaşımı var. Hikaye de kendi içinde özgünlükler barındırıyor. Tüm seriye devam edeceğimi düşünüyorum.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı ionik

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 29 Eylül 2016, 16:20:22 »
pegasus herhalde daha fazla kazanmak için kitapları parçalama gereği duydu, normalde taş çatlasa 700-800 olacak tek kitap büyük puntolar ve aralıklı satırlarla  toplamda 1000 küsür sayfalık 2 kitaba bölünmüş, ve bence sonuç güzelim seriyi basitleştirmek olmuş, neyse..

birinci kitabın 2 kısmını da bitirdim, üslubun basitliğini sevmedim büyük puntolarla birleşince çocuk kitabı okuyormuşum gibi hissettim ama konu kesinlikle çocuklara göre değil, hatta çocuklardan uzak tutun kitapları :)

çok bana göre olmayan bir diğer konu da sürekli artan fantastik unsurlar (unsur kelimesinden emin değililim :) ) elimizde bir sürü büyü var, bu kadar büyü ile 3 seri yazılabilirdi; büyücülerimiz var, izcimiz, itirafçılarımız, cadılarımız, ruhlarımız, türlü çeşitli yaratıklarımız, kahinlerimiz, görücülerimiz, mord sith'lerimiz, kutularımız... yani oldukça zengin bir evren her köşeyi dönüşte yeni bir şeyle karşılaşıyorsunuz bu da bence hikayeyi aşağı çekiyor çünkü olayın insani ve sosyal tarafı geride kalıyor, hikayenin alt yapısındaki duygu ve fikirler ve karakterlerin evrimi olay örgüsünün altında kalıyor..dolayısıyla ben mekanlarla da kahramanlarla da pek bağ kuramadım, içselleştiremedim.. ama macera inanılmaz :)

tempo hiç düşmüyor çok sert ve seri ilerleyen bir olay örgüsü var, merak unsuru hiç azalmıyor, sürprizler hiç bitmiyor, başlayınca elden bırakmak gerçekten zor, metro yürüyen merdivenlerinde bile okuyorum hatta merdivenin bittiğini fark etmediğim için düşüyordum :) kurgu gerçekten çok zekice, şimdiden sonraki kitapların basılmamış olmasının kaygısı sardı, ne yapalım heyecanla bekleyeceğiz artık