Kayıt Ol

Taht Oyunları'na 2 Oyun Birden!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Taht Oyunları'na 2 Oyun Birden!
« : 02 Nisan 2011, 21:10:24 »

Amerika, G.R.R. Martin'in Taht Oyunları adlı kitabını önümüzdeki 16 Nisan'da HBO kanalı üzerinden dizi olarak yayınlamaya hazırlanıyor. Şu anda da ünlü seri etrafında şekillenen iki video oyunu geliştirme aşamasında.

İlki Genesis adlı  Kanadalı Cyanide şirketi tarafından geliştirilen bir strateji oyunu. Seneryosunu yine yazarın kendisi hazırlıyor. İlk testler vasat bir oyun grafiği izlenimi bıraksa da, Martin'in evrenine tamamen sadık.

İkinci oyun yine Cyanide tarafından geliştirilen bir RPG. Proje hala bir sır ve çok az bilgi sızdırılabildi. İlk oyuncuların (beta players) tepkilerine bakılırsa oyunun evreni Baldur's Gate'e yakın kaynakları ile tamamen fantastik. Başka bir deyişle oldukça umut vaat ediyor.

Şu an için planlanmış bir tarih yok. Oyun çıktığında sizi haberdar etmek için can atıyoruz!

Oyuna dair ekran görüntülerini şurada bulabilirsiniz.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"A Game of Thrones – Genesis"ten İlk Trailer!
« Yanıtla #1 : 29 Eylül 2011, 22:55:17 »

Sinematik ve oyuniçi görüntülerden oluşan Game of Thrones – Genesis'in ilk resmi trailerı yayınlandı!

Alıntı
Targaryen kralı, Demir Taht’ına göz diken evlere savaş hazırlığında. Güneydeki Dorne Krallığı’ndan, kuzeydeki Kışyarı ve meşhur Duvar’a kadar pek çok insan ona boyun eğecek. Fetih, ihanet veya diplomasi… her tür stateji düşünülmeli. Nasıl bir kral olmayı seçeceksin?

Oyunun PC versiyonu, online satış noktalarından 29 Eylül 2011 tarihinde çıkıyor. Trailerı izlemek için tıklayın.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Taht Oyunları'na 2 Oyun Birden!
« Yanıtla #2 : 29 Eylül 2011, 22:58:40 »
Almanın para, indirmenin vakit kaybı olacağına inandığım yeni bir popüler kültür meyvesi. Hayır benim bildiğim oyun yapılır, isim sonra bulunur. İsim yapıp sonra oyun bulmak nedir yahu?
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2011, 10:21:12 »
Patlayacak... İkisi de... Ve kötü anlamda.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2011, 18:17:33 »
Dün Genesis'i merak ettim ve yükledim. Dizinini verdiği gazla 'heyt höyt' diyerek girdim oyuna; ama sonuç facia. Oynanışı en zor ve grafikleri en kötü strateji oyunlarından biri. Sakın denemeyin, bilgisayar oyunlarından soğuyabilirsiniz.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2011, 17:37:15 »
Oyunlar hakkında hiç umutlanmayın. Bir teaser yayınladılar ki sormayın gitsin. Hatta izlemeyin. :D

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Aralık 2011, 12:37:52 »
Her zaman söylüyorum ve hala bıkmadım. GoT'a Mount and Blade tarzı bir oyun lazım. Strateji olarak pek oynanabilir olduğunu sanmıyorum çünkü olaylar karakterlerin çevresinde gerçekleşiyor.

Neyse inşallah sonraki oyunlara...

Çevrimdışı Acmert

• **
  • 268
  • Rom: 24
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2012, 16:15:11 »
Kesinlikle, Mount&Blade gibi bir oyun gerekir, dediğiniz gibi.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2012, 23:43:40 »
Mount and Blade benzeri bir oyun var. İkinci sezonun yayınlanmasına başlandığı sıralarda yayınlanmıştı. Game of Thrones RPG'si ve savaşlara istediğiniz kadar müdahale edemiyorsunuz. Kendi karakterinizi yaratamıyorsunuz. Evrende var olan karakterlerden birisini oynayabiliyorsunuz. Senaryosu da çok iyidir. Oluşturulan dünyadan kopmamıştır ve kitapla aynı zaman diliminde ilerlemektedir. Hikaye Kral Eli Jon Arynn'in ölümünden 120 gün sonrasında başlıyor.

Hayranların, hiç değilse kitabı okuyanların, hadi yine hiç değilse diziyi izleyenlerin hayranlık duydukları Sur'un önünde, Gece Bekçileri'ne yemin etmiş Mors Westford ile karşı karşıya geliyoruz. Ve oyuna o karakter olarak devam ediyoruz. İlerleyen bölümlerdeyse Alester Sarwyck adında başka bir karakterle de oynayabiliyoruz.

Şöyle bir eksiklik var, bir yere veya bir kişiye saldırmak istediğimizde önceden yapmak istediğimiz saldırıları sıralıyoruz ve oyunu tekrar oynatıyoruz. Karakterimizin yapmasına emir verdiğimiz savaş teknikleri ve saldırılar gerçeğe dönüşüyor. Anladığınız gibi önceden bir ayarlama oluyor. Sıkıcı bulduğum öğelerden biri.

Kitaplar ve dizi ne kadar gerçekse oyun bana biraz absürt geldi. İksir içme gibi bir durum var ki, o evrende öldürseniz iksir bulamazsınız.

Verilen görevler diğer oyunlarda olduğu gibi, ''şu kadar insan öldür,'' veya ''şunları tutukla bakayım, sonra bana getir,'' şeklinde değil. Westeros'un tümüne yayılmış kaos haline uygun görevler veriliyor ve yapılması isteniliyor.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993