Kayıt Ol

Tetik

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
Tetik
« : 25 Ekim 2012, 17:39:16 »

TETİK

Yağmur sanki gökten boşanırcasına şiddetle yağıyordu. Gecenin karanlığında yağmurun damlaları çok az görülse de damlaları adamın yüzünden ve deri ceketinden aşağıya doğru akıyorken hissediliyordu. Soğuk, dondurucu bir yağmurdu yağan.

Adam elindeki zifiri siyahlığındaki tabancasını bir kadının kafasına doğru doğrultmuştu. Adam iki bina arasına sıkıştırmıştı kadını. Ve şimdi kadının kahverengi gözlerinden aşağıya doğru ince bir yaş süzülüyordu. Fakat yüz ifadesinden ağlamasının üzüntüden değil sinirden olduğu anlaşılıyordu. Nefret dolu bir bakış.

Kadın sağa doğru hareket etmeye yeltendi fakat adam tam oraya yöneleceğini tahmin etmiş olmalıydı ki tabancasını tam da ayağının uç kısmının biraz önüne ateşledi. Kadın donakaldı. Ve anladı. Kaçış yoktu. Sonu burada olacaktı.

‘ ‘Yanlış bir harekette bulunma.’ demiştim sana. Dinlemedin. Şimdi tüm bu yaptıklarına değdi mi ? ‘ dedi adam hafif soğuk ve kinci bir sesle.

‘ Sana uyacağıma cehenneme bile giderim ! ‘ dedi kadın bağırarak. Ama yüzüne baktığınızda hafif bir korku görebilirdiniz. Ölüm korkusu onu da sarmıştı.

Kadını daha fazla konuşturmamalıydı çünkü tehlike arz ediyordu. Tabancasını kadının kafasına doğrulttu. Ve kurşun silahtan çıktı..

Yoluna çıkan herkesi temizlemişti peki bu eline ne kazancı getirmişti ? Hiçbir şey. Sadece bataklığın derinliklerine daha da fazla saplanmıştı.

Adam kadının kafasından akan koyu kırmızı kanı seyretti. Kan, yağan yağmurun sularıyla birlikte süzülüyor ve kanalizasyon deliğinden aşağıya doğru akıyordu. Yolunu kesen herkesin sonu işte bu kadın gibiydi. Ölümle.

Fakat artık yaşamanın anlamı yoktu. Yaşasa bile hep suçlu olarak yaşamına devam edecek ve eziyet görecekti. Dört duvar arasında ömrünü bitirmektense burada, kesin bir şekilde son verirdi yaşamına.

Silahına son kez baktı adam. Ve yavaş yavaş şakağına götürüp doğrulttu silahını. Gözlerini sımsıkı kapattı.

Ve..

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Tetik
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2012, 17:52:40 »
Merhaba HighLord.

Tekdüze bir anlatım mevcut öykünde. Bazı bölümleri iki kez okumak zorunda kaldım. Adamla kadının derdi neymiş onu da anlamadım, belki de sen anlatmak istemeyerek bir soru işareti bırakmak istedin akıllarımızda, olabilir. Betimlemeler güzel yalnız. Genel olarak iyi yani, kötü diyemem.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2012, 18:07:47 »
Bende betimlemeleri beğendim HighLord :) . Devamı gelecek mi?
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2012, 18:11:50 »
Merhaba HighLord.

Tekdüze bir anlatım mevcut öykünde. Bazı bölümleri iki kez okumak zorunda kaldım. Adamla kadının derdi neymiş onu da anlamadım, belki de sen anlatmak istemeyerek bir soru işareti bırakmak istedin akıllarımızda, olabilir. Betimlemeler güzel yanlız. Genel olarak iyi yani, kötü diyemem.

Aynen öyle. Bu kısa hikayede sadece anlık bir durum anlatılıyor. Adamın kadınla olan derdinin tahminini tamamiyle size bırakmak istedim. Ayrıca sonu da size bağlı. :)

Yorumun için teşekkürler Bahri Doğukan. :)

Bende betimlemeleri beğendim HighLord :) . Devamı gelecek mi?

Teşekkürler Şahin. Devamı gelmeyecek. Yukarıda belirttiğim gibi sadece anlık bir durum yazdım. Bu hikayeyi istediğiniz gibi düşünüp uzatabilirsiniz ve ya bitirebilirsiniz. :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2012, 01:06:03 »
Gayet güzel betimlemişsin Selim, tebrikler. Yalnız adam ve kadın tipi hakkında biraz daha kafa yormanı öneririm. Biliyorum bu kısa bir yazı ve üzerine uzun bir çalışma gerektirmiyor; ama uzun bir hikaye çalışman olursa, tavsiyem daha farklı tepkiler veren karakterler ortaya çıkarman. Hikayeleri o zaman çok daha güzel olacaktır; ki dilin de halihazırda çok iyi zaten.

Kalemine sağlık.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."