Kayıt Ol

Anket

Haziran ayının distopik kitabı hangisi olsun?

Otomatik Portakal
Sineklerin Tanrısı
Cesur Yeni Dünya
Fahrenheit 451
Biz
1984
Zaman Makinesi
Körlük
Demir Ökçe

Rıhtım Okuma Etkinliği Nedir Ve Anketleri

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım Okuma Etkinliği
« Yanıtla #405 : 30 Mart 2013, 16:04:36 »
Ankete bakıyorum da Varolmayanlar için lobi yapılmış gibi duruyor. Arkadaşlar, eğer bu kitaba oy verenler bu etkinliğe katılmayacaksa lütfen oy kullanmasınlar. Bize karşı ayıp edilmesin. Bu etkinlik fan ataklarına maruz kalmasın, rica ediyorum.

Öte yandan, eğer oyların tamamı bu etkinliğin güzel insanlarına aitse de (ve eser kazanırsa) okumaktan mutluluk duyarım. Merak etmiyorum desem yalan olur.

Bunun dışında, anketimizde sona yaklaşıyoruz. 2 Nisan Salı günü anket kapanacaktır.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #406 : 30 Mart 2013, 16:58:45 »
Hayret ilk defa okumak istediğim bir kitap oylamada önde gidiyor. Başımıza taş yağacak gidip erzak alayım ben dünyanın sonu geliyor olabilir.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #407 : 01 Nisan 2013, 22:47:12 »
Anket yarın kapanıyor. Hala oy kullanmak isteyen etkinlik katılımcıları varsa geç değil.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Rıhtım Okuma Etkinliği - Kitap Anketi Sonucu
« Yanıtla #408 : 02 Nisan 2013, 19:53:54 »
Nisan ayının kitabı Türk edebiyatı çerçevesinde Puslu Kıtalar Atlası olarak sonuçlandı. Hepimize keyifli okumalar!

Açıkçası uzatmalara gideriz diye bekliyordum, fakat son anda eşitlik bozulmuş. Çekişmeli bir anket oldu, umarım tartışması da aynı heyecanı yaşatır :).

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #409 : 02 Nisan 2013, 19:56:19 »
Noktayı koymayı seviyorum ya. u_u
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #410 : 02 Nisan 2013, 19:57:58 »
Noktayı koymayı seviyorum ya. u_u

lkasjdfklsşdjfsdf

Kitaptan memnun olmayanları KoyuBeyaz'ın mesaj kutusuna doğru alalım. Suçlu ortaya çıktı.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #411 : 02 Nisan 2013, 20:03:24 »
Nisan ayının kitabı Türk edebiyatı çerçevesinde Puslu Kıtalar Atlası olarak sonuçlandı. Hepimize keyifli okumalar!

Açıkçası uzatmalara gideriz diye bekliyordum, fakat son anda eşitlik bozulmuş. Çekişmeli bir anket oldu, umarım tartışması da aynı heyecanı yaşatır :).

1.lik için çekişen her 2 kitabı da okumadım bu yüzden merakla bekliyordum sonucu. Ama sanırım Varolmayanlar'dan yanaydı gönlüm. Anar'ın dili ağır, tartışmalık ne olabilir onu düşünüyorum şu an, oysa Varolmayanlar'ın tartışmalık yönü çok daha fazlaydı. Her neyse, İhsan Oktay Anar okuyacağız, o da güzel.

Biraz önce baktığımda eşitti hatta, son anda dengeler değişmiş.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #412 : 02 Nisan 2013, 20:08:13 »
Benim oy verdiğim hiçbir kitap fazla oy almadı, ben nerelere gideyim Doğukan :)?

İhsan Oktay Anar'ın dili başlarda ağır gelip sonradan açılıyor aslında. Bir de kitaplarının felsefik yönü epey güçlü. Daha önce herhangi bir kitabını okudun mu bilmiyorum, ama eğer okuduysan mutlaka görmüşsündür. Kendisi de zaten felsefe üzerine üniversitede ders veren bir insan(dı). Gerçi yakın zamanda istifa etmiş duydumki.

Puslu Kıtalar Atlası'nı seçen arkadaşlara tek bir sözüm var: Madem İhsan Oktay Anar'ı seçecektiniz bari Suskunlar'ı seçseydiniz de okumadığım o tek kitabı okumuş olsaydım ;D.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #413 : 02 Nisan 2013, 20:47:03 »
Benim oy verdiğim hiçbir kitap fazla oy almadı, ben nerelere gideyim Doğukan :)?

İhsan Oktay Anar'ın dili başlarda ağır gelip sonradan açılıyor aslında. Bir de kitaplarının felsefik yönü epey güçlü. Daha önce herhangi bir kitabını okudun mu bilmiyorum, ama eğer okuduysan mutlaka görmüşsündür. Kendisi de zaten felsefe üzerine üniversitede ders veren bir insan(dı). Gerçi yakın zamanda istifa etmiş duydumki.

Puslu Kıtalar Atlası'nı seçen arkadaşlara tek bir sözüm var: Madem İhsan Oktay Anar'ı seçecektiniz bari Suskunlar'ı seçseydiniz de okumadığım o tek kitabı okumuş olsaydım ;D.

Anar'dan bir tek Yedinci Gün'ü okudum ama ciddi anlamda zorladı beni. Anlatım güzel de, kelimelerden yakınıyorum ben. Sahi, eski kelimelerin toplu halinin oldu bir kaynak yok mu yau? Bakardık oradan okurken.

Ha bu arada senin durum daha kötü Hazal abla. Okuduğun bir kitabı tekrar gözden geçirmek zorunda kalacaksın. Kolay gelsin şimdiden. :P

Çevrimdışı strider

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #414 : 02 Nisan 2013, 22:37:36 »
Benim bu aykine katılmam çok zor görünüyor. Puslu kıtalar atlasını listeme ekledim elbette, ileride okurum. Katılacak arkadaşlara keyifli okumalar ve şiddetli tartışmalar dilerim..
O halde git... Bundan başka dünyalar da var.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #415 : 12 Nisan 2013, 22:50:03 »
22 Nisan Pazartesi, diyorum tartışma başlangıcı için. Kimseden ses çıkmıyor! Bu şaheser yabana atılmasın.

(Ama muhtemelen ses çıkmama nedeni çoğunluğun daha önce okumuş olması ;D)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #416 : 21 Nisan 2013, 23:06:45 »
Yarın Puslu Kıtalar Atlası'nı tartışmaya başlıyoruz. Kalem-kılıçlarınızı hazırlayın  :fight:.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Rıhtım Okuma Etkinliği - Yeni Anket Yayında!
« Yanıtla #417 : 22 Nisan 2013, 20:24:42 »
Nisan ayının tartışma konusunu henüz açmışken Mayıs ayında okuyacağımız kitabın temasını da oylamayı unutmayalım.

Mayıs ayı için oylama başlamıştır. 25 Nisan Cuma, 20.00'da anket sonlanacaktır. Böylelikle seçilen temaya dair kitap önerilerinizi de alıp hemen tema içerisindeki kitabı seçmeye başlayacağız.

Katılacak arkadaşlar oy vermeyi sakın unutmasın :).

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rıhtım Okuma Etkinliği - Yeni Anket Yayında!
« Yanıtla #418 : 22 Nisan 2013, 20:26:33 »
Artık distopya olmalı diyerekten ilk oyu vermiş bulunuyorum. Lobi çalışmalarına başlayalım hemen ^^

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #419 : 25 Nisan 2013, 22:47:25 »
Yarın anket sona erecek, ben hatırlatmış olayım :).