Kayıt Ol

Anket

Hangi seçenek ile yapıyorsunuz?

Kapıda nakit ödeme
13 (81.3%)
Kapıda kredi kartı ile ödeme
2 (12.5%)
Havale ile
1 (6.3%)

Toplam Oy Verenler: 16

İnternetten alışveriş yaptığınızda ödemeyi nasıl yapıyorsunuz?

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Hadi bakalım  ;D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ben 1 kez internetten alışveriş yaptım onu da kredi kartı ile yapmak zorunda kaldım :( Ama tercihim kapıda nakit olur. Öyle güvenilmez internete falan!!! cık cık cık! :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
Bende internete pek fazla güvenmediğimden kapıda nakit ile ödeme yapıyorum. :D

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Bir de sanal kredi kartı diye bir sistem var sanırım. Ama tam bir bilgim yok o konuda. Nakit ödeme bana daha uygundur. Ayrıca, eve getirtmek istemezseniz kargo firmasının bayisinden de alabilme şansınız var.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kapıda ödemek en iyisi. Havale ile de yapabilirsin.. Artık ödemeyi nasıl yapmalıyım sorunu kalktı ki hangi bankada hesabın varsa o bankada sanal hesap yaratıyorsun sanal hesaba para yüklüyorsun onun hesap nosu falan farklı oluyor internetten alırken bir sorun olmuyor.Önemli olan soru şu;

İnternetten aldığım/alacağım ürüne nasıl güvenebilirim?

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
Gideroy bende öyle birşeyler duymuştum.

Rhonin sanada katılıyorum ama ben İlknokta.com'dan hep sipariş veriyorum. Şu ana kadar hiç sorun çıkmadı. Diğer siteleri bilemem ama.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Bir de sanal kredi kartı diye bir sistem var sanırım.

Tam da onu diyecektin. Kredi kartı ile alışverişe güvenmeyen herkese (hatta genel olarak internetten alışveriş yapan herkese) önereceğim bir sistem.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
Sanal kredi kartını nerden edinebiliriz?

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ben internetten birçok alışveriş yaptım şu ana kadar. Kapıda ödeme kullanmadım hiç. Kredi kartı kullandım hep (bu arada siparişlerden birisi OkuOku diğerleri de İlknokta sitesinden yapıldı) ve hiç sorun çıkmadı. Hayır ben mi cesurum orasını bilemem ama bir sakınca görmüyorum kredi kartı ile yapılan alışverişlerden.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kullandığınız kredi kartı neyse onun sitesine gidin. Oradan yapılıyor.

Yalnız ben de alışverişleri kredi kartıyla yapıyorum. TheSpell'e destek çıkayım :P.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
Kredi kartı daha uygun ama benim ailem pek güvenmiyor. Onun için kapıda nakit ile alıyorum kitapları.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Kredi kartıyla yapıyorum ve şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Tahtaya (kafama) vurayım. Bir keresinde çift çekim olmuştu hatta ama adamlar ben daha görmeden iade etmişlerdi. Bunda alış-veriş ettiğiniz sitenin de payı büyük elbette. Hepsiburada, ilknokta, idefix ve Steam gibi sitelerden yıllardır alış-veriş yapıyorum. Hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür.

Spoiler: Göster
(Şimdi ben bu lafı ettim ya, kesin başıma bir iş gelecek)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Okuoku, İdefix güvenlidir.

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
    • Profili Görüntüle
Kendi kredi kartım olmadığı için babam vasıtasıyla onun kredi kartıyla yapıyoruz ve hiç sorun yaşamadık Allah`a şükür. Zaten bilindik güvenilir internet siteleri mevcut sadece sitedeki sanal klavyeyi kullanmak büyük önem taşıyor. Bir ara ben bir sitede çok beyendiğim salcano bisiklet gördüm şu bilindik sitelerde istediğim rengi yoktu ve bende bilinmeyen bir siteden babamın alması için çok ısrar ettim o da şey yapmıştı kredi kartından gönreceği parayı başka bir karta havale edip öyle yollamıştı yani öyle hatırlıyorum.

Spoiler: Göster
Babam Sağ`olsun.
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
kredi kartı ile de yaptım teslimde nakitlede yaptım ama teslimde nakitte genelde ek ücret alıyorlar :)
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.