Kayıt Ol

Hobbit Beklenmedik Bir yolculuk nerede biter?

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Hobbit Beklenmedik Bir yolculuk nerede biter?
« : 10 Kasım 2012, 19:30:55 »
Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Beklenmedik bir yolculuk sizce nerede biter. Ben Smaug'un ölümüyle biteceğini düşünüyorum. 2. filmde Beş ordular savaşı ile Hobbit dışı konuları 3. filmde ise Yüzüklerin Efendisi girişini anlatacaklarını düşünüyorum.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Beklenmedik Bir yolculuk nerede biter?
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2012, 19:35:38 »
Peter Jackson -yanlış hatırlamıyorsam- ilk filmin Bilbo'nun Gollum ile tanışmasıyla biteceğini söylemişti bir röportajda.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2012, 19:40:03 »
Bence ilk film Gollumla tanışınca ikinci film Smaug un ölümüyle üçüncü film kitap sonu ile.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #3 : 10 Kasım 2012, 19:43:38 »
İşin içine Radagast da girince tahmin etmek epey zor oluyor. Ayrıca Smaug'un ölümüyle biteceğini sanmıyorum çünkü ilk kamera arkası görüntülerinde hiç yoktu sanki.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2012, 19:49:39 »
Ben arayışın hikayesi hiç bölünmesin diye o şekilde düşünmüştüm. Smaug'a kadar olan kısım tek bir hikayeyi anlatıyor ama evet sonlara doğru olduğu için hikayeyi çabuk bitirmemek adına erken kesebilir. Peki Trailer vidyolarında galadriel gözüküyordu kitapta galadriel yoktu-en azından hatırlamıyorum- Galadriel ile Gandalf'ın sahnelerini PJ Arwen-Aragorn uydurduğu gibi uydurmuş mu yoksa başka bir yerde mi geçiyor?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2012, 19:51:21 »
Beş Ordular Muharebesi ve Smaug kitabın çoooook sonlarında. İlk film oralara kadar sürmez bence. Büyük ihtimal Yüzük'ün bulunuşunun ardından veya o civarda bir yerde bitecektir.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2012, 20:21:16 »
Üçüncü film de olacağına göre galiba dol guldur savaşı da olacak filmde.ben sadece 3. film için tahmin yapmış olayım böylece :)
İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2012, 15:12:48 »
Bu trailer'a(http://www.youtube.com/watch?v=b1SJ7yaa7cI&feature=watch-vrec) bakarsak Kurtların pususu ve Beorn'un Salonu filmde yer alacak.Yani gollumlu sahnede değil de Kuyutuorman'ın girşinde bitireceklerdir büyük ihtimal.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2012, 00:54:13 »
İki film olacağı zaman bu konu hakkında konuşmak daha kolay olurdu sanırım, üç film olunca biraz daha zor oluyor.

İlk filmde daha çok karakterler üzerinde durulacağını düşünüyorum ben. İşte nedir efendim, cücelerin tanıtımları, Bilbo'nun yaşamından kesitler, Shire ve o eşsiz müzikler. Tabii yolculuk ilk filmde başlayacak ve tıpkı Yüzük Kardeşliği'nde olduğu gibi birkaç da önemli olay göreceğiz. Cücelerin devlerle ve kurtlarla münasebetleri, Bilbo'nun Gollum'la tanışması/konuşması vs. (Hele o birbirlerine bilmece sordukları kısımları ayrıca merak ediyorum, Gollum'um itiraz edişleri falan, eğlenceli olacağı kesin.)

İkinci filmde ne olur? Tabii ki son bölümlerde Smaug'un ölümünü görürüz, Beş Ordular Muharebesi'ni de %51 ihtimal görürüz. %49 içinse şunu söyleyebilirim ki, Peter Jackson savaşı son filme saklayabilir. Neden saklayabilir? Kralın Dönüşü'ndeki gibi efsanevi bir son yaratmak için. Sonunu Yüzüklerin Efendisi'ne bağlayarak unutulmaz bir Orta Dünya destanı yazmak için.

Ben üçlemedeki olayların sadece 'Hobbit' kitabıyla sınırlı kalacağını düşünmüyorum açıkçası. PJ gibi usta bir yönetmen ve Orta Dünya üstadı bir adam, bu üçlemeyi elinden geldiğince eşsiz kılmaya çalışacaktır, farklı olaylar katarak tabii ki. Kendi kafasından değil, Orta Dünya tarihine göz atarak elbette.

Benim fikirlerim aşağı yukarı bu yönde. Ha tabii ki Andy Serkis'in de çok büyük bir emeği var seride. Gerek canlandırdığı Gollum karakteriyle, gerekse 2.ünite yönetmenliğiyle. Şaka maka çok az bir süre kaldı Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'a.

Son 21 gün!

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2012, 19:35:29 »
Gollumla tanışınca bitiyor diye biliyorum, heyecanla bekliyoruz. Umarım rekorlar kırar !