Kayıt Ol

Frankenweenie 3D

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Frankenweenie 3D
« : 12 Kasım 2012, 01:29:14 »

Victor, sevgili köpeği Sparky’yi aniden kaybedince, en iyi dostunu tekrar yaşama döndürmek için bilimden yardım alır ve başarır! Ama yarattığı Sparky orjinalinden birazcık farklıdır. Victor köpeğini evde saklamaya çalışır ama Sparky gün yüzüne çıkınca, Victor’ın çevresindeki herkes bu yeni yaşam ihtimalini keşfetmek için kapışır... Stop-motion animasyonların babası Tim Burton'ın 1984'te çektiği 29 dakikalık kendi kısa filmi Frankenweenie'nin 2011 teknolojisi ile yeniden uyarlaması olan bu yapım, bir oğlan çocuğu ile onun köpeğinin sevimli hikayesini sinema perdesine taşıyor.

Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Charlie Tahan, Winona Ryder, Martin Landau, Martin Short
Tür: Animasyon, Bilim Kurgu, Komedi, Korku
Ülke/Ülkeler: ABD
Süre: 87 dk
Yapım: 2012

Kaynak: cinemaximum

Not: 7+ ve Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar. [*]Doğaya, hayvanlara zarar verme riski![/*]

Fragmanı.

Spoiler: Göster
Hazır Rıhtım Okuma Etkinliği'nde Frankenstein liderliği götürürken bunu paylaşmam tatlı bir tesadüften başka nedir ki?

to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: Frankenweenie 3D
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2012, 01:50:47 »
Yapım yılında bir çelişki olmuş sanırım? Bu arada Tim Burton'ı da kutlamak gerek. 1984'de Disney'den kovulmasını sağlayan filmi bu sefer Hollywood'ı arkasına alarak çekmeyi başardı. Helal olsun.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Kasım 2012, 01:54:25 »
Burton'ı çok sevmeme rağmen son yaptığı işlerle kendisinden o kadar soğudum ki son filmi Dark Shadows'u izlemedim bile. Fakat bu kez uzun zaman sonra bir Tim Burton yapımından ümitliyim.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2012, 11:05:01 »
Denaro, kusura bakma kaynağı belirtmemişim. Kullanılan teknoloji 2011, gösterim tarihi(yapım) 2012'dir. İlk 29 dakikalık kısa filmle 1984 yılında Disney'den kovulan Tim Burton, bu defa Disney için sinemaya taşıyor. Bunu da belirtmekte fayda var.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 12 Kasım 2012, 17:53:44 »
Tim Burton'ın hayal gücü, filmin renksiz olması
ve de filmin sonunda köpek sahibine zarar verip vermediği konusu

beni filme çekiyor.Bakalım nasıl bir şeymiş.

Çevrimdışı Kaze

• **
  • 154
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2012, 15:30:22 »
Dün izleme fırsatı buldum Frankenweenie'yi ve rahatlıkla son yapımları arasında açık ara en iyi Tim Burton filmi diyebilirim. Olmuş bu film.

Filmin en büyük artısı ise dublajsız vizyona girmesi olmuş. Böylece filmi orjinal dilinde izlemenin yanında çoluk çocuk gürültüsünü çekmek zorunda kalmıyorsunuz, zira koca salonda yalnızca nişanlım ve ben vardık.