Kayıt Ol

Neverwinter Serisi Dört Kitap olacak!

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
Neverwinter Serisi Dört Kitap olacak!
« : 12 Kasım 2012, 15:38:31 »
Hepimizin şu sıralar çıkmasını beklediği Neverwinter serisinin ilk kitabı olan Gauntlygrm daha çıkmadan R.A. Salvatore 5 Mart 2013'te piyasaya çıkacak olan serinin dördüncü kitabını yazmıştır. RA Salvatore belli ki boş durmamış ve dördüncü kitabını yazmış. Kitabın özgün adı:The Last Threshold(son eşik)

Arka kapak yazısı:
Spoiler: Göster
"In the final book of the #4 New York Times best-selling Neverwinter Saga, Drizzt Do’Urden navigates a winding path littered with secrets and lies. Tangled up in his companion Dahlia’s dark secrets, the ties that once held her close to Drizzt threaten to tear as her bonds to his former foe, Artemis Entreri, continue to grow. Meanwhile, in the caverns of Gauntlgrym, the drow Tiago Baenre enlists the help of Bregan D’aerthe in his quest to destroy Drizzt. While making promises they may not keep, the agents of the elite drow mercenary group hide plans of their own. Determined to stand for what’s right in the Realms once again, Drizzt forges a new road north—toward Icewind Dale. Will his new companions follow? Can he fight the darkness alone? Either way, he knows now where he’s headed—back to the only place that’s ever felt like home."

Benim tahminime göre birkaç ayda yeni bir kitap yazılıp tamamlanamayacağından(son kitabı ağustosta yayımlanmıştı) RA Salvatore dördüncü kitabı çıkarmaya önceden karar vermiş ve son kitabı piyasaya çıkmadan o yazmaya başlamış.  

Kitabın kapak resmi:

Hatırlatma:Neverwinter Serisinin kitapları: Gauntlygrm(2010), Neverwinter(2011), Charon'un Pençesi(2012) ve The Last Threshold(2013).

Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Neverwinter Serisi Dört Kitap olacak!
« Yanıtla #1 : 12 Kasım 2012, 17:39:51 »
Acaba bu serinin son kitabı mı olacak?

Bu arada bir dörtlemenin tüm kapakları mı güzel olur ya! Bayıldım :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2012, 21:57:35 »
Kitabın ilk iki serisini bugün fuarda temin edebildim. Kitap coverları harika gerçekten. Ayrıca üçüncü kitap ocak ayında bizlerle birlikte olacakmış.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2012, 22:03:29 »
Arkadaşlar 4. Kitap'ın çıkışı yalan haber olabilirmiş. Egemen Abi bu konu ile ilgileneceğini serinin tam olarak kaç kitap olacağını bulacağını söyledi :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2012, 23:06:41 »
Lost Control kitapları bulabildiysen ne mutlu ben de yarın alıp hemen başlayacağım. (Drizzt'i okumayalı çok oldu özledim keretayı :D)
Kapağını bile gördüğün ve çıkış tarihi mart 2013 olan bir kitabı-arka kapak yazısı bile hazır- yalanlamak...Bilemiyorum gene de bir araştırın.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2012, 17:44:11 »
4. kitap ile ilgili bir haber yok Wizards of the Coast'ın resmi sitesinde. Lakin kitap satışı yapan bir çok yabancı sitede kitabın künyeleri eklenmiş, şimdiden. Çıkış için 3 Mart 2013 gibi bir tarih verilmişti.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Kasım 2012, 20:26:06 »
@Ejderfelaketi Evet dünün güzel olaylarından birisiydi. Görür görmez direk sahiplendim.  :D

Evet dördüncü kitabın bir çok sitede çıkış tarihi 3 mart 2013 olarak gösteriliyor. Ayrıca kapak tasarımı ve arka kapak yazısı hazır + kapak tasarımı süper.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2015, 20:12:54 »
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama ben Neverwinter diye bir oyuna başladım acaba bu ikisinin hikayesi aynı olabilir mi?
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Ekim 2015, 23:01:05 »
@Maedhros; Evet, mekanlar olarak da dönem ve hikaye olarak da bu seriden faydalanılmış. Ana hikayeyi tam olarak bilmiyorum, oyunu da denemeye korkuyorum ancak hazır deneyen birisini bulmuşken oyun hakkındaki yorumları da heyecanla bekliyorum.

Not: Tabii ki kendi başlığında:)
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2015, 01:13:22 »
Çok teşekkürler bilgi için edinelim bakalım kitapları.. Ayrıca bilgilendirmeyi yapacağım ama elle tutulur bir şeyler öğrenmeden konunun altında ahkam kesmeyeyim, merak ettiğiniz bir şeyler varsa mesaj ile sorun oradan yardımcı olabilecek miyim bakalım.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2015, 17:54:46 »
Dnd 4'ün geç döneminde Unutulmuş Diyarları'n daha önce de kullandıkları meşhur şehri Neverwinter'ı tekrar gündeme aldılar. RA Salvatore'un 4. nesile Neverwinter serisiyle başlamasının sebeplerinden biri de bu. Wizards of the Cost MMORPG oynu olarak Neverwinter online'nı çıkarması (ki DnD online 3. nesilde kalmıştı) da bu projenin ürünüdür. 4. Neslin oyun yılı olan 1479 DR'de Neverwinter bölünmüş parçalanmış çok farklı kişiler ve grupların çatışmasına sahne oluyor bunun için Neverwinter Campaing Setting hazırlandı o sourcebook'a bir göz atabilirsiniz.

Neverwinter beni benden alan bir çok oynumda mekan olarak kullandığım, hayallerimle defalarca içinde dolaştığım bir şehir. Hatta Kurgu İskelesinde bir hikaye yazmak için beni hareketlendirmişti sonra kendi üşengeçliğim bile devamı gelmese de bakabilirsin dilersen: http://www.kayiprihtim.org/forum/karanlyk-sokaklarda-t14466.0.html;msg137264#msg137264