Kayıt Ol

Ölümcül Oyuncaklar

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ölümcül Oyuncaklar
« : 31 Temmuz 2009, 01:18:25 »
Kemikler Şehri

Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar 1. Kitap Cassandra Clare
Artemis Yayınları / Macera Dizisi

Etiket Fiyatı :
22,00 TL (KDV Dahil)
idefix Fiyatı : 16,30 TL + KDV
17,60 TL (KDV Dahil)

Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül Oyuncaklar hafızanıza kazınacak!

On beş yaşındaki Clary Fray, New York'ta Pandemonium Kulüp'e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.

Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary'den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!
Clary'nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini
Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı.

Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!
(Tanıtım Bülteninden)

Serinin diğer kitapları:

2. City of Ashes (2008)
3. City of Glass (2009)

~

Bu seriyi günlerdir bekliyordum. Piyasaya oynayan diğer vampir kitapları gibi olmayacağı kanısındayım. Almak için sabırsızlanıyorum. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Kemikler Şehri - Ölümcül Oyuncaklar
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2009, 10:39:42 »
Buna benzer bir hikayeyi geçtiğimiz aylarda ben de tasarlamıştım biliyor musunuz? Şimdi burada bunu okuyunca çok garip oldum. Konunun işlenişi bile aynı... Benim gizli örgütümün adı Gecegözcüleri olacaktı hatta :S
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2009, 01:02:56 »
Kitabı oldukça maceralı bir şekilde de olsa alabildim. İlk yetmiş sayfa gerçekten inanılmaz derecede keyif verdi bana. Kitabı almak için o kadar çile çekince sanırım yıllanmış şarap gibi tatlanıyor. :D Bitirdikten sonra ayrıntılı bir yorum yapacağım, haydi okumaya gittim ben. :P

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2009, 13:58:21 »
Açıkçası söylemeliyim ki kitap beni hayal kırıklığına uğrattı .

Spoiler: Göster

1-kitap başlarda iyi giderken sonlara doğru rengini yitirip fantastikten türk filmine çevirdi.
Yani kimin kimin babası kimin kimin annesi olduğu belli değil (ve kimin kimin kardeşi...).
2-Simon adlı kahramanımız çok talihsiz gibi geldi. Sanki yazar adamın hayatını alt üst etmek istemiş.
10 yıl ne demek ya.Adam hayatını vermiş ama yok.
Ama beni ne kadar hayalkırıklığına uğratsa bile üslubu ve konuyu işleyiş biçiminin güzelliği yadsınamaz.

You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 14 Ağustos 2009, 16:54:41 »
Nihayet bitirebildim kitabı. Son sayfayı çevirdiğimde, kitap hakkındaki yorumum "olumlu" mu "olumsuz" mu olsun bilemedim. Gerçekten de çok şey vaad ederek başlamıştı kitap. Yepyeni ırklar, son derece yaratıcı mekanlar, oturmuş gibi görünen(!) karakterler... tamam dedim, aradığım kitap budur.

Ama maalesef yanılmışım. Bir noktadan sonra, sanki olaylar hep birbirini tekrar etmiş gibi hissettiriyor. X aslında X değildir. Y de muhtemelen iblistir. Z'nin babası ben bile olabilirim. İlk okuduğunuzda "Aa öyley miymiş?" diyorken, tekrar ve tekrar bunlara şahit olduğumuzda derin bir iç geçirmemek elde değil.

Sanki yazar, bir anlık heves ve ilhamın verdiği gaz ile oturuş ve 100 sayfa kadar aralıksız yazmış, ondan sonra da "Aaa oluyo gibi lan!" zihniyetiyle, "dur ben bunu kitap yapayım" moduna geçmiş gibi.

Mekan geçişleri zayıf, karakterler -birkaçı hariç- hiç oturmamış, kurgu insanın içine sinmiyor ve sürekli tekrarlanıyor, ana taslaktan kopmamak için çok çaba harcanmış, son sayfalar belirlenen tema üzerine yoğunlaşılıp ders verme kaygısına gidilmiş. Espriler bayat ve gülünç. -Gülünç olan espiri değil, 15 yaşında bir çocuğun yatağa atmak hakkında espiri yapıp durması.- Diyaloglar da son derece zayıf. Sanki "Filmi falan çıkarsa, kız bunu dediğinde 'vaaay' desin izleyici" zihniyetile kurulmuş.

Bu kadar olumsuz yön saydım, artıları yok muydu? Tabii ki de vardı. Yeni ırklar, bir FRP oyunundan fırlamışçasına isabetli ve iyi düşünülmüştü. Çıkış noktası -ileride ziyan dilmeseydi- gerçekten harika olabilirdi. Bazı sayfalarda yazarın inanılmaz yaratıcı hayal gücüne de şahit oluyoruz. -Gerçi sayfayı çevirdikten sonra, bununla bunu aynı kişi mi yazmış? sorusu akıllarda canlanmıyor değil.-

Kısaca, "Bana bir kitap öner" deseler, önermezdim sanırım bu kitabı. :D Belki de çok şey beklediğim için bu kadar rahatsız oldum, ama sonuçta 10 üzerinden 5'i geçmez notum.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2009, 19:25:32 »
kesinlikle aklımdakilerin özetini verdin harikasın :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 31 Ağustos 2009, 16:17:31 »
Teşekkürler. :)

Ayrıca Kemikler Şehri incelemesine buradan ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı touchthedark

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Eylül 2009, 18:02:36 »
Nihayet bitirebildim kitabı. Son sayfayı çevirdiğimde, kitap hakkındaki yorumum "olumlu" mu "olumsuz" mu olsun bilemedim. Gerçekten de çok şey vaad ederek başlamıştı kitap. Yepyeni ırklar, son derece yaratıcı mekanlar, oturmuş gibi görünen(!) karakterler... tamam dedim, aradığım kitap budur.

Ama maalesef yanılmışım. Bir noktadan sonra, sanki olaylar hep birbirini tekrar etmiş gibi hissettiriyor. X aslında X değildir. Y de muhtemelen iblistir. Z'nin babası ben bile olabilirim. İlk okuduğunuzda "Aa öyley miymiş?" diyorken, tekrar ve tekrar bunlara şahit olduğumuzda derin bir iç geçirmemek elde değil.

Sanki yazar, bir anlık heves ve ilhamın verdiği gaz ile oturuş ve 100 sayfa kadar aralıksız yazmış, ondan sonra da "Aaa oluyo gibi lan!" zihniyetiyle, "dur ben bunu kitap yapayım" moduna geçmiş gibi.

Mekan geçişleri zayıf, karakterler -birkaçı hariç- hiç oturmamış, kurgu insanın içine sinmiyor ve sürekli tekrarlanıyor, ana taslaktan kopmamak için çok çaba harcanmış, son sayfalar belirlenen tema üzerine yoğunlaşılıp ders verme kaygısına gidilmiş. Espiriler bayat ve gülünç. -Gülünç olan espiri değil, 15 yaşında bir çocuğun yatağa atmak hakkında espiri yapıp durması.- Diyaloglar da son derece zayıf. Sanki "Filmi falan çıkarsa, kız bunu dediğinde 'vaaay' desin izleyici" zihniyetile kurulmuş.

Bu kadar olumsuz yön saydım, artıları yok muydu? Tabii ki de vardı. Yeni ırklar, bir FRP oyunundan fırlamışçasına isabetli ve iyi düşünülmüştü. Çıkış noktası -ileride ziyan dilmeseydi- gerçekten harika olabilirdi. Bazı sayfalarda yazarın inanılmaz yaratıcı hayal gücüne de şahit oluyoruz. -Gerçi sayfayı çevirdikten sonra, bununla bunu aynı kişi mi yazmış? sorusu akıllarda canlanmıyor değil.-

Kısaca, "Bana bir kitap öner" deseler, önermezdim sanırım bu kitabı. :D Belki de çok şey beklediğim için bu kadar rahatsız oldum, ama sonuçta 10 üzerinden 5'i geçmez notum.
Jace 15 değil, 17-17.5 yaşlarındaydı ve o espriyi bir kez yaptı lütfen.. Geri kalanı ukalalığı ve kendini beğenmişliğiyle ilgiliydi..

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2009, 18:23:56 »
Kesinlikle okuyacağım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Camlar Şehri
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2010, 16:02:57 »

Cassandra Clare‘in serisi Ölümcül Oyuncaklar‘ın üçüncü kitabı olan Camlar Şehri, geçtiğimiz günlerde Türkçe çevirisi ile Artemis Yayınları’ndan çıktı!

Alıntı
    Clary, annesinin ölümüne sebep olan iksirin peşindeydi ve ona ulaşmak için de bir an önce Camlar Şehri’ne gitmesi gerekiyordu. Kendisini sağlam bir ölüm kalım savaşının içinde bulmasıysa an meselesiydi. Kurtadamlar, vampirler ve periler, ortalığı birbirine katmak için Camlar Şehri’nde biraraya gelmişti. Clary’nin tek bir kozu vardı. Sahip olduğu güçler! Fakat bu aynı zamanda büyük bir risk ve sorumluluk demekti. Çünkü ya herkesi kurtaracak ya da her şeyi yok edecekti.

Çevirisini ilk iki kitabı da çeviren Selim Yeniçeri‘nin yaptığı kitap künye bilgileri ve tanıtım yazısına buradan ulaşabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ölümcül Oyuncaklar
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2012, 18:48:53 »
Ölümcül Oyuncaklar serisinin filmi geliyor.

Ayrıntılı bilgi için : http://www.imdb.com/title/tt1538403/
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)