Kayıt Ol

MetallicA

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: MetallicA
« Yanıtla #30 : 17 Mart 2014, 23:30:50 »
Efsane grup. Metal dinlemeyenlerin bile -bazı parçalarını- dinlediği güzide thrash metal grubu. And Justice For All Akmar pasajından bir liraya alınmış bir kasetti benim için ilk başta. Sonrasında bütün müzik zevkimi değişime uğratmış olan mükemmel Metallica albümü. Master of Puppets, No Remorse, Unforgiven, Nothing Else Matters, Fade to Black, Harvester of Sorrow, One ve niceleri.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 01 Kasım 2016, 17:20:35 »
Metallica hayranlarına duyuru! Hardwired... to Self-Destruct albümünün üçüncü single`ı “Atlas, Rise! bugün hayranlara sunuldu. Spotify ve YouTube üzerinden dinleyebilirsiniz. 18 Kasım'da satışa çıkacak yeni albüm öncesi paylaşılan son şarkı büyük ihtimal. Daha önce paylaşılan iki şarkıya göre bir tık daha hareketli.

https://www.youtube.com/watch?v=JFAcOnhcpGA

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #32 : 03 Kasım 2016, 00:16:01 »
Guy Fawkes, Metallica çok sıkı geliyor harbiden. Yayınlanan şarkılar şimdilik çok klas ve aralarından en çok Moth Into Flame'i beğendim. Bence albüm çok iyi olmasa dahi yılın albümü olacaktır çünkü içimizdeki Metallica özlemi oldukça fena.

Hazır başlığa yazmışken birkaç şeyler diyeyim grupla benim aramda. Metal müziği keşfettikten sonra özellikle sert, agresif türleri, o arada bir yerlerde Metallica ile tanışmıştım. Ne kadar dinlediysem sevememiştim. Hele ki diğer gruplardaki gibi o agresif, kendine has (Artillery, Sodom, Overkill) vokal tınısının bulunmadığını düşünmüştüm. Uzunca bir süre sevememiştim belki de bunun en büyük sebebi grubu Black Album'le değil de direkt Kill 'Em All ile tanımış olmamdır ha ha. Neyse bir gün One'ı dinledim ve her şey değişti.

İlk dört albüm çok özeldir ama benim en çok sevdiğim Metallica albümü And Justice for All. Master'da efsaneler efsanesidir ama Justice nasıl desem çok çok ufak önde.

Keşke forumda da metal müzikle ilgili daha çok şey yazılsa.