Kayıt Ol

Aydınlık Kitap - M. Salih Kurt

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Aydınlık Kitap - M. Salih Kurt
« : 19 Ekim 2012, 14:25:58 »
Aydınlık gazetesinin her Cuma verdiği Aydınlık Kitap Eki'nde belki de gazete eklerinde türünün tek örneği olan bir yazar var: Mustafa Salih Kurt. Fantastik-bilim kurgu alanında bilinçli bir okur ve hemen her hafta sayfasında güzel kitaplar tanıtıyor, incelemeler yazıyor. Özellikle bu eki ve yazarı takibinize almanızı tavsiye ederim.
Salih Kurt, bu hafta da yeni çıkan Ara Dünya'nın şerefine Neil Gaiman hakkında 3 sayfalık bir kapak yazısı yazmış. Bence kaçırmayın :)

Not: Kıyamet Gösterisi yazmışım, kusura bakmayın. Ara Dünya olacaktı.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Aydınlık Kitap - M. Salih Kurt
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2012, 18:22:29 »
Özellikle bu türe odaklandığı için Oylum Yılmaz'a ayrı bir sempati beslerim. Sanırım Salih Kurt beyefendi de artık bu yazarlar arasında. Takipçisiyim efenim, bolca yazması ve bizi aydınlatması dileğiyle :)
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2012, 18:30:04 »
Geçen hafta açtığım bu başlığın linkini Aydınlık Kitap Twitter'da yayınlamıştı :) Bugün de Salih Kurt, Hayvanlılar Şehri'ni tanıttığı ve bu arada en az Stanislaw Lem kadar değerli diğer iki Polonyalı bilimkurgu yazarı Janusz Zajdel ve Rafal Ziemkiewicz'den de bahsettiği (kendi kelimeleri, yoksa ben de tanımıyorum onları :)) yazısında bize de selam göndermiş. Şöyle diyor:

Alıntı
Bu vesileyle "Kayıp Rıhtım" edebiyat ekibinin, yeni haberdar olduğum ve Andrzej Sapkowski'nin tercümelerini görmek istedikleri serzenişlerini de hatırlayalım ve selamlayalım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2012, 18:37:22 »
Ooo! O zaman ne diyoruz? Biz bunu istiyoruz u_u.

Bugün Cuma'ydı ama ben şimdi gördüm bu başlığı. Ama gerçekten severek takip edebileceğim bir şeye kavuşmuş oldum. Gözümüz kulağımız Salih Kurt'ta artık :).

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2012, 18:50:03 »
Off keşke ilk zamanlarda haberim olsaydı. Böyle tüm yazılarını alıp okuyup. Seri gibi toparlardım. :D

Edit: İnternette şu ana kadar yazdığı tüm yazılar mevcut :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Silmaril

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2012, 12:45:25 »