Kayıt Ol

Her karakterin bir kusuru..

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Her karakterin bir kusuru..
« : 27 Kasım 2012, 22:50:19 »
Daha önce benzer bir konu açılmış ise affedin. :)

Hiç bir insanın mükemmel olamayacağı mantığından yola çıkarak her insanın bir kusuru vardır diyebiliyoruz.
Peki karakterler? Onlarında kusurları vardır muhakkak.

Aklıma nedense Peter Pan geldi.Peter Pan'ın kusuru sizce ne olabilir.Genç olarak yaşama hırsı olabilir mi??

Not:Güzel tartışmalar çıkacağını düşündüğüm için açtım bu başlığı.Daha önce benzeri açılmış ise afbuyurun.
Herhangi bir karaktere bağlı kalınmazsa daha iyi sonuç elde edilir diye düşünüyorum.Bilmem anlatabildim mi?

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
Ynt: Her karakterin bir kusuru..
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2016, 23:51:20 »
Alıntı yapılan: Rhonin
Peter Pan'ın kusuru sizce ne olabilir. Genç olarak yaşama hırsı olabilir mi?

Hala çocuk olduğunu unutmamak gerek. Onu macera hevesiyle oradan oraya sürükleyen, çocukluğunun verdiği, doymak bilmez serüven yaşama arzusu.

Yani elinde olmayan sebepler, onu kusurlu davranmaya iter.

Bu da benden:

Yüzbaşı ve Kadınlar Taburu: Yüzbaşı Pantoja. Kusuru mu? Asker olarak mükemmelliği.

Mükemmelliği vesilesi ile alışılmışın dışında görevle vazifelendirilir. Bu, özel ve meslek hayatını dar boğaza sokar. Başarıları, memleketinin zaten karışık olan ortamını daha da tuhaf bir atmosfere sokar.

Yeteneği lanetidir. Mükemmel olmayan dünyada, başına büyük dertler açacak kusurdur.

Çevrimdışı Ayata

• *
  • 8
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Ağustos 2016, 01:51:59 »
Bu da benden olsun.
Lord Denethor kendisini Gondor'un kralını zannetmesi ve iradesine aşırı derecede güvenmesi onun kusurudur.
Hal böyle olunca boyundan büyük işlerde kötü sonuçlara maruz kaldı.
Not all those who wander are lost.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
  • Rom: 12
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2016, 20:30:39 »
Prenses Gelin: Fezzik'in kaba kuvveti haricinde kendini değersiz görmesi. Kalın kafalılığı bile sırf bu sebeplen zorlamadır.