Kayıt Ol

Hobbit ve Felsefe

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Hobbit ve Felsefe
« : 02 Aralık 2012, 14:34:14 »
Arkadaşlar fuarda gördüğüm, İthaki yayınevinden çıkma Hobbit ve Felsefe kitabı konusunda cevaplayamadığım bir soru var:

Kitap Hobbit filmine kısa zaman kala çıktı, ki bu zamanda böyle bir stratejik konumda çıkan kitapların içi genelde boş olur, maddi kazanç uğruna yazılır. Ama Hobbit Ve Felsefe kitabıda Tolkein'in düşüncelerini, olaylara bakış açısını, felsefik görüşünü anlatan bir kitap olarak görünüyor.

Sorum aslında şu: Bu kitap ne kadar dolu ne kadar boş?

Şimdiden ilginiz için teşekkürler :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit ve Felsefe
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2012, 15:08:54 »
Böyle konuları ilgili bölümüne açalım arkadaşlar :). Tartışma platformumuz elbetteki tartışma alanımız, fakat tek kitapla ilgili konuları kendi bölümünde açmak en iyisi olur. Taşıyorum konuyu şimdi :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2012, 15:10:09 »
Kitabı henüz okumadan yorum yapmak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama forumda da şu an o kitabı okumuş biri olduğunu sanmıyorum. (Yoksa var mı?)

Yüzüklerin Efendisi ve Felsefe adlı çalışmayı Güncel Yayınları başarılı bir şekilde hazırlamıştı, Hobbit ve Felsefe de İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya başladı. Ön sezilerime dayanaraktan 'boş' kitap olmadığını düşünüyorum. Uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkarılan bir çalışma, emek ister, sabır ister.

Hobbit'in vizyon tarihine denk gelmesiyle ilgili olarak da şunu söyleyebilirim ki, yayınevinin kitap üzerinden kar kütmesi gayet doğaldır, bugünlerde 'Hobbit' kelimesini her yerde sıkça görmekteyiz ve hal böyle olunca insanlar bu kitaba rastladıklarında merak edeceklerdir ve İthaki de akıllı bir iş yaparak doğru bir zamanda piyasaya sürdü kitabı.

Alıp okuduktan sonra düşüncelerimi paylaşırım.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2012, 15:56:20 »
Özür dilerim Hazal Abla bir dahakine doğru yerde paylaşmaya çalışacağım :)

Teşekkürler Denaro kitabı okuduktan sonra yapacağın yorumu bekliyorum :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar