Kayıt Ol

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: The Hobbit: An Unexpected Journey
« Yanıtla #15 : 13 Aralık 2012, 00:08:21 »
Filmi bugün izledim. Türkiye'de henüz gösterime girmedi sanırım. Bu nedenle İçeriği ile ilgili şimdilik herhangi bir şey yazmayacağım, ama şunu söylemeliyim ki görsel olarak olsun (izlediğim en iyi üç boyutlu filmdi diyebilirim) içerik olarak olsun beni memnun etti. Son on dakikası için bile gidilir ve izlenir. Üstat Tolkien'e ve Peter Jackson'a teşekkürler... :)

Hangi ülkede yaşıyorsunuz? Dünya genelinde 14 Aralık 2012'de vizyona girmeyecek miydi? Yoksa ben mi yanlış biliyorum? Veya siz gazeteci, eleştirmen falan mısınız?

Ayrıca son 10 dakikada neler olabileceğini düşünüyorum şu an... Heyecan bastı, son 1 gün!

Edit: Forum adınıza bakınca Bekir Sert olduğunuzu anlamam uzun sürmedi.

:) Norveç'te yaşıyorum. Burada dün gece saat 00:00'da gösterime başladı.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #16 : 13 Aralık 2012, 00:29:59 »
Konumuzla alakası olmasa da sormak istiyorum. Şu an orası gece mi, gündüz mü? Şu bilmem kaç ay gece-gündüz olayı pek bir ilgimi çekiyor da. Birkaç ay full karanlık, sonra tam tersi. Gerçekten ilginç.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2012, 17:30:30 »
Filmi izleyenler nasıl izlediğini söyleyebilir mi acaba? Alt yazı mı dublaj mı? Bir sinema sitesinde vizyonda sadece dublajlı olanı yer alıyor. Eğer dublajlı izlediyseniz yorumlarınızı söyleyebilir misiniz, özellikle cücelerin şarkı söylediği kısımları çok merak ediyorum.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2012, 18:21:39 »
Filmi izleyenler nasıl izlediğini söyleyebilir mi acaba? Alt yazı mı dublaj mı? Bir sinema sitesinde vizyonda sadece dublajlı olanı yer alıyor. Eğer dublajlı izlediyseniz yorumlarınızı söyleyebilir misiniz, özellikle cücelerin şarkı söylediği kısımları çok merak ediyorum.

Arkadaşlarının zoruyla dublajlı izlemiş ve sinemadan az önce çıkmış biri olarak sorunu yanıtlayayım.

Cücelerin dublajı gayet iyi, özellikle Thorin'in. Bilbo'nun dublajı biraz sırıtmış sanırım. Gandalf'a gelecek olursam, her sahnede Dumbledore gözümün önüne geldi ama genel olarak kötüydü diyemem. Yüzüklerin Efendisi'ne oranla biraz geri kalmış dublaj ama gayet hoştu yani, fazla sırıtmadı. Ha cücelerin şarkısı dublajla kötü olmuş tabii. Filmi bir de orjinaliyle izlemem lazım en kısa sürede.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 14 Aralık 2012, 20:04:42 »
Bende Pazartesi günü gitmeyi düşünüyorum.Çok heyecanlıyım, dreamtv sağolsun popcorn programında yapılış sürecini izledim ve 48 kare olayı beni çok heyecanlandırmıştı.Adamlar 48 kare yapmak için ne kadar uğraştıklarını gördüm keşke 48 kare izlesek. Tabi animasyon gibi olmasınıda istemem ama 48 denemek isterim doğrusu. Bende Dublaj mı Altyazı mı çelişkisi yaşıyorum.HarryPotter'da da olmuştu önce orjinal sonra dublaj gitmiştim.Orjinal dilde gitmek isterim ama arkadaşlarımı bir ikna etmem gerekiyor, kendileri üç boyutlu olunca altyazı zor olur diyorlar.Birazcık doğru ama Harry Potterda pek fark etmemişti.(3D sahnelerin kısıtlığından da olabilir) Film 160dk civarıymış. ikinci filmde bu kadar uzun olursa.üçüncü filmde ne anlatıcaklar bilemiyorum artık.

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #20 : 14 Aralık 2012, 20:17:18 »
Denaro Forbin ve Rhonin, teşekkür ederim yorumlarınız için. Sanırım mecburiyetten dolayı dublajlıya gideceğim. Sırf o şarkıyı[*]misty mountains[/*] sinema ekranında görmeye can atıyordum halbuki.
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2012, 20:20:01 »
Kitabını hatim ettim, gitmeyi de çok istiyorum ama ne bileyim böyle ayaklarım sinema salonuna gitmeme izin vermiyor, içim sıkılıyor, korkuyorum. Sanki izlersem bir şeyler kaybedeceğim gibi geliyor.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2012, 23:43:30 »
Kitabını hatim ettim, gitmeyi de çok istiyorum ama ne bileyim böyle ayaklarım sinema salonuna gitmeme izin vermiyor, içim sıkılıyor, korkuyorum. Sanki izlersem bir şeyler kaybedeceğim gibi geliyor.

Böyle düşünmeni gerektirecek, korkmanı sağlayacak ne olmuş ola ki? Filmin kötü olmuş olabilme ihtimalinden korkuyorsan eğer, korkmanı gerektirecek herhangi bir sorun olmadığını belirteyim. Beklentilerin çok üstünde bir giriş yapıldı seriye. İzlemelisin.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 15 Aralık 2012, 08:01:30 »
Filme dün akşam saat 18.00 seyansında orjinal dilinde gittim. Film harikaydı! Harika ile kastım kitapla birebir örtüşüyor değil. Görüntü Kalitesi süper. Hele cücelerin silahlarına bayıldım! Bende öyle bir çekiç ya da kılıç istiyorummm!

Dediğim gibi film ile kitap örtüşmesede Peter Jackson yine harikalar yaratmış.Bence hoş vakit geçirmek için gidin. Şu an Hobbit filmi hayatımda izlediğim en mükemmel film.

Yalnız Galadriel Hanım 'Mithrandir' derken ister istemez ürperiyor insan :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Arthur515

• **
  • 101
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 15 Aralık 2012, 19:48:18 »
Sınavlarım dolayısıyla gidemiyorum. Haftaya perşembe izlemeye gideceğim ve çok heyecanlıyım doğrusu, fragmanların hepsini ezberledim artık.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 15 Aralık 2012, 20:54:22 »
Filme gittim ve beğendim. Böyle uzuuun uzun, ayrıntılı ayrıntılı yorum yapmak geliyor içimden ama yapamıyorum. Böyle güzel bir filme güzel bir yorum yakışırdı ama, neyse artık :)

Dipnot: Filme altyazılı haliyle gitmenizi öneririm.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #26 : 15 Aralık 2012, 21:32:11 »
Cumadan beri bu başlığa girmeye korkuyordum, neden korkuyorum bilmiyorum, tuhaf bir spoiler kaygısı taşıyorum içimde. :D
Yarın bu saatlerde filmi izliyor olmam kuvvetle muhtemel, heyecandan yerimde duramıyorum. :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #27 : 15 Aralık 2012, 21:49:48 »
Heyecan konusunda sonuna kadar Erymnys'e katılıyor ve henüz izlememiş olan arkadaşlara biraz daha heyecanlanmaları için Şunu kuytu bir yerde dinlemelerini şiddetle öneriyorum.
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 15 Aralık 2012, 21:51:03 »
@Gilderoy filmi dün izledim ve dünden beri o müziği dinliyorum :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #29 : 15 Aralık 2012, 22:01:49 »
O ne güzel bir müziktir öyle, kulaklarım bayram etti! :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...