Kayıt Ol

Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Ynt: The Hobbit: An Unexpected Journey
« Yanıtla #75 : 01 Ocak 2013, 12:24:44 »
Diğer filmlerin çekilmeye başlanmış olmasıda benim için moral kaynağı.

Derken? Tıpkı Yüzüklerin Efendisi'nde olduğu gibi 3 film de eş zamanlı olarak çekildi ve çekimler bitti.

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 01 Ocak 2013, 18:52:10 »
Derken onu kast etmiştim. Ancak "aynı anda" yazmayı unutmuşum özür dilerim.

Alıntı
Her on kişiden biri üç boyutlu filmleri izleyemiyormuş (retina yapısından dolayı). Bu bilgiyi de birkaç ay önce öğrenmiştim. Sendeki sıkıntı da bundan kaynaklı olabilir çünkü benim izlediğim en gerçekçi 3D lerden biriydi. Hem de baya netti.
Bende zaten şans olsaydı  :P
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 01 Ocak 2013, 19:48:44 »
Filmin 3Dsinin netliğiyle ilgili bir problem hissetmedim izlerken. Ama net bir şekilde söyleyebilirimki gereksiz bir 3D denemesi olmuş. Son derece sığ bir derinlik vardı birçok sahnede dolayısıyla 3D'den çok 3D/3 gibi birşeydi.

Birçok arkadaşımdan da aynı görüşü aldığım için yanıldığımı düşünmüyorum. Ama Malkavian gayet iyiydi dediğine göre sanırım "zevkler ve renkler" isimli konuya geri dönmüş oluyoruz :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 01 Ocak 2013, 22:58:34 »
Birçok arkadaşımdan da aynı görüşü aldığım için yanıldığımı düşünmüyorum. Ama Malkavian gayet iyiydi dediğine göre sanırım "zevkler ve renkler" isimli konuya geri dönmüş oluyoruz :)

Bu belki de zevk ve renkten öte izlenilen sinema salonu ile de alakalı olabilir. Biliyorsunuz film 48 kare teknolojisi ile çekilmiş ve Türkiye'de bunu destekleyen çok az sinema var. Ben baya sağlam bir sinemada izledim. Görüş farklılıkları bundan kaynaklı olabilir ve eğer öyleyse ve benim gördüğüm 3D derinliği göremediyseniz Hobbit filmini yarım izlemişsiniz demektir bu arada :)

Çevrimdışı Catrouble

• **
  • 267
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 01 Ocak 2013, 23:05:17 »
Eh bir daha izleyeyim öyleyse :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 02 Ocak 2013, 20:14:52 »
Bir de şöyle bir şey var ki hayranlıkta insana seviye atlatıyor.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 02 Ocak 2013, 20:48:47 »
Bir de şöyle bir şey var ki hayranlıkta insana seviye atlatıyor.

Tek kelimeyle muhteşem. Bunu çizen kör olmuş dedikleri şahıs bu olsa gerek. :)

Çevrimdışı KingKiller

• 519
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 02 Ocak 2013, 22:16:25 »
Harika bir çizimmiş ya.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı SPAWN-TheUndead

• **
  • 52
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 03 Ocak 2013, 10:06:56 »

The Hobbit: An Unexpected Journey, Her film kötü eleştiri alabilir, normaldir. Benim için film son derece güzeldi.

Önce dublajlı 3D versiyonu ile sonra da IMAX orijinal olarak izledim.
En çok görmeyi beklediğim karakter Beorn'du. Lâkin göremedik kendisini. Herhalde Jackson böyle bir karakteri es geçecek değildir. Bakalım 2. filmde inşallah görürüz.
Kitabı okuyalı baya olmuştur. Lâkin ormanda yaşayıp kuşlarla konuşan karakter olarak filmde gösterilen Istari Radagast'ı anımsayamadım. Hayvanlarla konuşan ve ormanda yaşayan Beorn idi.

Ölüm büyücüsü'nün which king olduğunu düşünüyordum.
O ÇOCUKLARI BAĞIRTTI, BENDE ONU BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM BAĞIRTTIM VE GENE BAĞIRTTIM!!!

MEİJİ FANSUB

Çevrimdışı Eco

• **
  • 143
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 04 Ocak 2013, 19:29:01 »
Spoiler: Göster
Bu 13 cüce genel olarak iyi cüceler, sevdim kendilerini de Bilbo'nun evini sömürdüler resmen. Sakallarını keserim, bana öyle bir şey yapmayı denemesinler.

Rabbul samae, fecal rajae
Fe aynaha aral hayati
Ati elaica men hazal caouni
Arjouca rabbi, labbi nadae

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #85 : 06 Ocak 2013, 04:19:23 »
Başıma bişey gelmeyecekse görüşüm şudur. Filmi dün akşam izledim ve tüylerimi diken diken eden, aklımda kalan tek bir özel sahne yok. Benim için en fazla 2 kere izlenebilecek bir film olmuş. Bir de bu kadar dijitalden yana değilim. Lutrz'u witchking'i eski filmlerde o kadar ön plana çıkartan sevdiren şey teknoloji değildi. Gerçek oyuncuların sergilediği performanstı. O kostümlerin içinde gerçek bir karaktere bürünüyorlardı. Bu filmdeki Azog sanki bilgisayar oyunundan fırlamış ve oraya konmuş görüntüden ibaretti sadece. O reaileteyi kaybetmiş bir doku vardı bu filmde. Kökenlerine bu konuda ihanet etmiş bence. Alt metinleri de zayıf bir filmdi. Bilbo çok başarılı canlandırılmış. Cüceler beklediğimden silik çıktı. Müzikler de çok içine çekmedi bu sefer. Gollum çok gerçekçiydi ama herşeyi o kurtarmıyor. Yaşımız büyüdü demek istemiyorum. Biraz daha masalsılık bekliyordum anlatımda.

Ancak kitapları okumadığım için Mordor'un Gözünün falan nasıl o hale geldiğini merak ediyorum bildiğiniz gibi filmin sonunda gördük gözün ait olduğu bedeni

Kafanız bayağı karışmış. O gözler aynı gözler değil desem ve kitapları okumanızı tavsiye etsem.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #86 : 06 Ocak 2013, 13:00:01 »
Bir de bu kadar dijitalden yana değilim. Lutrz'u witchking'i eski filmlerde o kadar ön plana çıkartan sevdiren şey teknoloji değildi. Gerçek oyuncuların sergilediği performanstı. O kostümlerin içinde gerçek bir karaktere bürünüyorlardı. Bu filmdeki Azog sanki bilgisayar oyunundan fırlamış ve oraya konmuş görüntüden ibaretti sadece. O reaileteyi kaybetmiş bir doku vardı bu filmde. Kökenlerine bu konuda ihanet etmiş bence.

Şu bölüme katılıyorum ve her zaman söylerim, teknoloji geliştikçe kaliteli film sayısı azalıyor. 11 yıldan fazla bir süre önce Yüzüklerin Efendisi'nin çekildiği zamanki tenkoloji ile, şimdiki teknoloji bir mi? Elbette değil, çok çok ileride. Fakat dönüp bir Hobbit'e bir de Yüzüklerin Efendisi'ne baktığımız zaman, Yüzüklerin Efendisi'nin daha iyi olduğunu görüyoruz. Gerek Azog, gerek goblinler, gerek warglar benim de hoşuma gitmedi.

Bu karşılaştırmayı neden yapıyorsun diyecek olanlara da şöyle bir cevap vereyim: Tamam, her zaman Hobbit'in konusu Yüzüklerin Efendisi'ne oranla biraz daha basit ve çocuklar için yazılmış der ve geçiitiririz lakin unuttuğumuz bir nokta vardır; ikisi de Orta Dünya'da geçmektedir. Arada 60 yıl gibi bir süre olsa da bu kadar farklılık olmamalıydı diye düşünüyorum. Varsa yanlışlım düzeltilsin. Ama ben filmi çok sevdim, orası ayrı. Jackson'ın elinden çıkmış olan her şey iyidir. Belki de bir bildiği vardır, bilemeyiz.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #87 : 06 Ocak 2013, 19:55:42 »
Aklıma gelmişken, filmin kamera arkalarında cücelerin farklı karakterleri daha iyi yansıtılmıştı. Filmde ise Thorin, Balin, Dwalin birazcık da Dori dışındaki diğer cüceler sanki figurandan öteye çıkmamış. Extended versiyonlarda bu karakter özelliklerine eğilecekse filmin şu anki gördüğümüz halinin özelliğini kaybettiren detaylar bunlar.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Tardis

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 09 Ocak 2013, 09:20:28 »
Gimli vardı ya cücelerden biriydi figüran gibiydi... Yoksa ben mi yanlış gördüm bir daha izleyecek olan varsa bakıversin benim için :D
İnsanlar güçsüz oldukları için ağlamazlar,
Çok zamandır güçlü oldukları için ağlarlar...

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 09 Ocak 2013, 09:50:20 »
O Gimli'nin babasıydı diye biliyorum ben ama yanlışım varsa düzeltin. Zaten herşey birine karıştı artık kim kim bende bilmiyorum :).
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).