Kayıt Ol

Nina

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
Nina
« : 07 Şubat 2008, 12:34:42 »

Altıncı Ay'ın Kızı NİNA
Narin görünümlü

Ve keskin zekalı küçük bir kız

İyilik ve kötülük arasında

Ebedi bir savaşa atılıyor...

Simyanın büyüleyici mirası ve dostlu · Değişik gezegenler, mekanlar, yerler

Dünyanın en görkemli şehri Venedik · Okuyucular için hazırlanmış gizli kodlar ve alfabe

Yakında büyük bütçeli bir filme dönüşecek bu fantastik macera 11 ülkede okuyucuyla buluştu.

Nina büyük simyacı Misha'nın torunudur. Dedesi ona Venedik, Guidecca adasında büyük bir villa ve sihir yeteneği miras bırakmıştır. Nina, Altıncı Ay adıyla bilinen gizemli gezegen Xorax'ı, android çocuklarla dolu bir kimsesizler evi işleten kötü ruhlu Karkon Ca' d'Oro'dan korumaya çalışacaktır. Bu süreçte Nina, gizli bir uzay seyahati yöntemi de bulur...

Sekizinci Nota'nın Gizemi

"Birkaç saniye içinde bütün aynalar sarı ve kırmızı oldular. Yüksek alevler arasında Büyücü'nün korkunç yüzü görüldü. Gözleri iki iğne gibiydi. Gök gürültüsünü andıran bir gülüşle güldü. "Hah hah haaaa... Budala küçük büyücü, beni öldürdüğünü sanıyordun. Ne safsın! Şeytanı yok ettiğini nasıl da düşünebilirsin? Şimdi hazırlan, son saatin geldi!" Karkon daha kuvvetli görünüyordu. Hiç bu kadar kararlı olmamıştı. Deniz onu yutmuştu. Mucize eseri kurtulmuştu. Birden görüntüsü aynalardan kayboldu. Yarımay söndü ve Nina karanlıkta kaldı. Birkaç saniye sonra tavana kadar ulaşan bir alev patlaması oldu. Ateş dilleri arasında o belirdi: Kont! "Seninki uğursuz bir kurtuluş. Boğulmaktan kurtulmayı başardın. Ama ben senden korkmuyorum!" diye bağırdı Nina vücudundaki bütün nefesiyle. Çekinmeden yalan söylüyordu ve bunu her ikisi de biliyordu.

Tüylü Yılan'ın Laneti
...Nina artık kaçamayacağını anlamıştı. Bu defa Işığın Simyası kötülüğün karanlık dünyasını yenememişti. Gözleri Tüylü Yılan’ın Laneti yüzünden yanıyordu ve içindeki korku son haddine varmıştı.
Cesco bulanık görmesine rağmen ona yardım etmeye karar verdi. Dodo’yu da yanına alarak beraberce ağır altın kılıcı kaldırdılar.
“Ko… ko… korkuyorum. Ne... ne… ne yapmak is… is… istiyorsun?” diye sordu titrek bir sesle.
“Simya tarotunu parçalayalım! Haydi, büyülü kılıcı taşımama yardım et.”
Cesco çok heyecanlıydı ama dev iskeleti yenmeyi çok istiyordu...

Atlantis'İn Gizli Gözü
Nina ve arkadaşlarının öyküsü kritik bir dönemece geldi. Sadece bir gizem geride kalmıştı. Ama ona ulaşmak hiçte öyle kolay olmayacaktı. Çünkü birisi, karanlıkta küçük simyacıya karşı bir tuzak hazırlıyor. Önemli, kuşku duyulmayan, ona çok yakın birisi… İlk üç gizemin keşfinden sonra macera dördüncü ciltle devam ediyor! Üç gizem artık ele geçti. Xorax’ı ve çocukların düşüncelerini kurtarmak için yalnızca bir gizem kalıyor. Dördüncü nefes kesici macerasında Nina’yı izlemeye hazır mısın? Nina’nın çok beklenen son macerası! “Beş balina Flatus’a yaklaştı ve çocuklar Megara’yı, Atlantis’e gelmeden önce karşılaştıkları büyük beyaz balinayı tanıdılar. Güçlü balina çok beğendiği 4 balina yavrusunu da beraberinde sürüklemişti. Megara başını hareket Megara başını hareket ettirdi ve yukarıya ışık saçan bir su püskürttü. Max bu hareketini başını eğerek selamladı: “Ben ve Nina, Megaya’nın sağyısına çıkacağız. Siz döydünüz için hey biyinize biyey balina vay. Göyeceksiniz, simya evyeninde uçmak – yüzmek ne kaday fantastik olacak” dedi androit, çok tatlı beyaz balinanın suratında sıçrayarak. “Kırlangıçların şarkısı, simyacı gençlerin tamamlamakta oldukları o fantastik yolculuğu daha da mutlu kılmıştı.

Değişik bir seri :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Nina
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2008, 15:42:15 »
İlk defa görüyorum. Ama kapakları biraz çocuksu gibi geldi..

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2008, 15:45:57 »
İlk defa görüyorum. Ama kapakları biraz çocuksu gibi geldi..
Evet öyle sayılır.11 ya da 12 yaşındaki bir simyacı işte :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2008, 11:00:27 »
Kardeşime okutturayım o zaman, belki fantastiği sevmesi için bir altyapısı olur.. Dünya bir insan daha kazanır :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Şubat 2008, 12:31:40 »
Ama aslında dikkatlice okunduğu zaman içinden küçük dersler çıkarılabilecek bir eserede benzemiyor değil hani.. :P Neyse ben okudum tanıtımları ve beğendim ama bunu okumak gibi bir girişimde bulunmayacağım en azından şu an önümde dolu dolu kitaplı seriler bekliyorken... :D :D
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Şubat 2008, 15:49:20 »
Kardeşime okutturayım o zaman, belki fantastiği sevmesi için bir altyapısı olur.. Dünya bir insan daha kazanır :P
Kaç yaşında bilmiyorum ama küfürleri filan sansürlemeden veriyor :P

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2009, 19:03:24 »
Ben bu kitapları geçen gün bir milyoncuda gördüm sanki.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2009, 20:19:15 »
Ben bu kitapları geçen gün bir milyoncuda gördüm sanki.

Ben her gün önünden geçiyorum. Yoksa aynı bir milyoncu mu? :P

Çevrimdışı diana

• 513
  • Rom: 16
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Aralık 2009, 18:43:46 »
Ben her gün önünden geçiyorum. Yoksa aynı bir milyoncu mu? :P
Olabilir :PÖnünden geçtiğin bir milyoncu aynı anda bursa ve istanbulda olmayı becerebiliyorsa tabiki :D