Kayıt Ol

Sekiz Yaşındaki Bir Çocuğun Günlükleri

Çevrimdışı astrofizikçi

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sekiz Yaşındaki Bir Çocuğun Günlükleri
« Yanıtla #15 : 22 Mayıs 2014, 20:20:50 »
aynen aynen sayın berkeb bey

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 26 Mayıs 2014, 10:58:24 »
Evet biraz kurgu var, olay gerçek, günlük gerçek, yazılar da gerçek sadece biraz düzeltme var. Buraya koyabilmek için biraz düzeltme şarttı. Ülkemizin gerçeklerinden bu çocuk istismarı olayları. Siyaset yapmak istemiyorum ama AKP den pek hoşlanmasamda şu çocuk tacizcileri için yapmak istedikleri şeye katılıyorum. Savunmasız ve günahsız çocuklara böyle yaklaşmak kabul edilemez. Çok şükür bünyemiz sağlammış. Psikoloğa falan gittim gayet sağlıklıymışım ama benim yerimde bir başkası olsaydı sonu farklı olabilirdi.

Belki bu davranışların sebebi toplumun eşcinsellere karşı önyargısıdır bilemem. Belki gönüllerince kendilerine sevgili bulabilseler böyle hareketlere başvurmazlar. Yada sadece sapıklar bilmiyorum. Neticede bu derin ve kanayan bir yara ve tedavi edilmeli. Asmaksa asmak kesmekse kesmek neyse cezaları verilsin.

Ben yarın öbürgün çocuk yaptığımda veya evlat edindiğimde içime evham düşmeden onu arkadaşlarının evlerine gönderebilmek istiyorum. Bir vatandaş olarak güven ve huzur içinde yaşamak en büyük hakkımız diye düşünüyorum, devletin ne pahasına olursa olsun bunu sağlaması gerek.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Leopold

• *
  • 39
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Ekim 2014, 13:44:26 »
Merhaba Berke,

Ne güzel yazmışsın, bir çocuğun yüklenebileceğinden çok ağır bir yükü yüklenişinin, onu fark ettiğindeki hüznün hikayesini.
Üzüldüm yaşadıklarına, sadece Türkiye'nin değil, tüm insanlığın karanlık yüzüdür; çocuk istismarı ve taciz.
Yorumlarını okurken fark ettiğim bir noktaya değinmek istiyorum, eşcinsellik demişsin bu olaya. İşte ona katılmıyorum. 12-13 yaşında bir çocuğun evine 8 yaşında bir erkeğin gitmesine izin verilmesi o yaşlardaki bir kızın gitmesine izin verilmesinden daha kolaydır. Demek istediğim sen erkek olduğun için değil de orada olduğun için olma ihtimali de var. Yaşadıkların, içinde eşcinsellere karşı bir ön yargı oluşturmasın diye söylüyorum bunları, başka bir nedeni yok. :)
Bastırılmış cinsel arzulardan dolayı da olabilir elbette. (Freud'a bağladık. *_*)

Türkiye'nin kör kesimi diye adlandırdığım bir kesim var. Bu tür şeyleri istismara uğrayan çocuğun ailesine bağlar birçok şeyi hasır altı etmeye çalışırlar. Yahu, arkadaşıyla oynamak isteyen bir çocuğa nasıl engel olursun?

Güçlü kal Berkeciğim, sadece senin değil yüzlerce hatta binlerce çocuğun, gencin başına gelenler, gelebilecek olaylar bunlar. Sorumluluğu kendine hiçbir zaman yükleyip 'Neden ben?' diye düşünme.

Dipnot: Metin'in soy ismini veya adresini biliyorsan mesaj atar mısın? Bir şey deneyeceğim. *kafasında hale olan gülüş*

Çevrimdışı u.aslan

• **
  • 101
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ekim 2014, 15:40:39 »
Yazın garip bir duygu bırakıyor insanın içinde. Öfke, nefret, ibret, merak ve daha bir çok şeyi barındırıyor günlüğün, hem yazara hem okuyucuya