Kayıt Ol

En iyi Manga?

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: En iyi Manga?
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2013, 20:02:07 »
Benim üçüm beşim artık buraya kaç tane listelerim bilmiyorum :) Ayrıca birinciyi ikinciyi seçmek benim için çok zor.

Death Note - Vagabond
Shingeki no kyojin (attack on titan)-Berserk
Jackals - Sandman (yeni başladım)

Arkadaşlar birde sizden bir ricam var serilerin ing yada türkçe isimlerinide yazın benim gibi cahil cühela adamlar nerden bilsin japoncasını? Watashitachi no Shiawase na Jikan da "Watashitachi" biz gibi bir şey onu biliyorum ama gerisi yok. Lütfen yanına hiç olmasa ingilizce isimlerinide yazında serilere, muhabbete fransız kalmayalım
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #16 : 07 Temmuz 2013, 20:30:57 »
Arkadaşlar birde sizden bir ricam var serilerin ing yada türkçe isimlerinide yazın benim gibi cahil cühela adamlar nerden bilsin japoncasını? Watashitachi no Shiawase na Jikan da "Watashitachi" biz gibi bir şey onu biliyorum ama gerisi yok. Lütfen yanına hiç olmasa ingilizce isimlerinide yazında serilere, muhabbete fransız kalmayalım

Watashitachi no Shiawase na Jikan gibi kısa serilerin resmi bir japonca olmayan ismi olmadığı için bahsini ettiğiniz gibi ingilzice veya türkçe bir versiyonunu söylemek sanıyorum çok isabetli olmayacaktır. Sanırım "Bizim mutlu zamanlarımız" gibi bir anlamı var.

[*]Oyasumi Punpun, Dorohedoro, Gunnm, Vinland Saga, Vagabond, Blame!, Berserk, Detective Conan, Akame ga Kill!, Yotsubato, Shin Angyo Onshi (mahnwa), Aku no Hana, Pluto, Claymore, Kimi ni Todoke, Terra formers, The Legend of Koizumi, Usagi Drop, Bartender, Saint Oniisan, Bartender...[/*]

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Temmuz 2013, 21:31:00 »
Açıklama için teşekkürler. Mesaj nasıl desem çok resmi geldi :) forum da öyle çok eski değilim o yüzden isimleri felan bilmiyorum ama kullanıcı adımdan anlaşılacağı üzre adım emre öyle hitap edilmesini tercih ederim. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Ağustos 2016, 03:02:53 »
Bleach, derim ben. 2009 gibi başladığım manga okuma maceramda çokça yarım bıraktığım manga oldu ama Bleach bunların dışında kalmayı başardı. Benim Bleach fanatikliğim yok değil ama objektif olarak da gözü yormadan karmaşık tasvirleri çizimlere güzel aktardığını düşünüyorum Tite Kubo'nun. Çoğu mangada olduğu gibi karman çorman sayfalara denk gelmeyiz Bleach'te, her şey sırayla ve oturaklı aktarılır bize.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Ağustos 2016, 21:05:41 »
Tokyo Ghoul ve ikinci serisi olan Tokyo Ghoul:re okuduğum en iyi mangalardan. Sui İshida karakterlerini oluşturmakta çok başarılı, olayların altyapılarını bir roman yazar gibi aktarır. Dövüş sahnelerinde çizimler bir Boku no Hero Academia ya da Bleach değildir ama konusu ve psikolojik yönüyle benim için apayrı bir manga.
Konu dışına çıkıyorum ama Bleach deyince aklıma geldi ah o unutulmaz finali!
Boku no Hero Academia demişken madem en iyi mangaları konuşuyoruz onu konu dışı bırakmak olmaz, Tokyo Ghoul'den önce okumuş olsaydım en sevdiğim manga diye onu yazardım büyük ihtimal.

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Eylül 2016, 18:37:05 »
En iyisi berserktir bence ondan sonra shin angyo onshi , vinland saga , hunter x hunter i tavsiye ederim

Çevrimdışı muaet

• **
  • 215
  • Rom: 12
  • Carai an Ellisande!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 04 Eylül 2016, 21:36:00 »
Vagabond
Slam Dunk
Berserk
“My father used to say that there are two kinds of people in the world,” Kaladin whispered, voice raspy. “He said there are those who take lives. And there are those who save lives. I used to think he was wrong. I thought there was a third group. People who killed in order to save.” He shook his head. “I was a fool. There is a third group, a big one, but it isn’t what I thought. The people who exist to be saved or to be killed…The victims. That’s all I am.”

Çevrimdışı eatakanarslan

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 07 Eylül 2016, 04:17:29 »
Ghost in the Shell. Sadece adı bile derin anlamlar içerir. Animesi daha bir güzeldir. Arkadaşlarla üzerine yaptığımız tartışmalar Matrix i geçmiştir. Şiddetle hem mangasını hem animesini öneririm.

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Ekim 2016, 23:29:26 »
Tek bir tane söylemem gerekirse Monster. Birden fazla hakkım varsa; Berserk, 20th Century Boys, Pluto, Vagabond, Lone Wolf and Cub, Akira ve Blame!

Okuduğum ve izlediğim en kötü yapım ise Tokyo Ghoul.

Çevrimdışı Alanna Mosnavi

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 12 Ekim 2016, 01:12:00 »
Kesinlikle Umineko no Naku Koro ni (Martılar Ağlayınca)... Ama VN'si daha da hoş.

Çevrimdışı tetsuo

• *
  • 37
  • Rom: 1
  • true pain true peace
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Ekim 2016, 11:24:12 »
Yaratılan dünya, karakterler, trajedisi/dramını, sürekliliğini ve mangaka nın safi çizim yeteneklerini düşündüğüm zaman farklı alanlarda olsalar da aklıma Hajime no Ippo ve Berserk geliyor.
It was me, waiting for me, hoping for something more...