Kayıt Ol

Nereden Biliyorlar?

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
Nereden Biliyorlar?
« : 10 Ocak 2013, 23:17:27 »
Buz ve Ateşin Şarkısı-Kralların Çarpışması'nda geçen bir olay ama seriyle pek ilgisi yok. savaştan sonra yararlılık gösterenleri çağırıyorlardı, bir yaveri çağırdılar, savaşta iki şövalye öldürdü, bir tane de esir aldı dediler ve yaveri bu başarısından dolayı şövalye ilan ettiler. tamam da -hadi esiri anladım- yaverin o iki şövalyeyi öldürdüğünü nereden biliyorlar?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Nereden Biliyorlar?
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2013, 00:27:38 »
Yaver ss çekmiş

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2013, 02:15:07 »
"Buz ve Ateşin Şarkısı Soru Hattı" adlı bir başlık dururken yeni başlık açılması?

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2013, 17:23:17 »
"Buz ve Ateşin Şarkısı Soru Hattı" adlı bir başlık dururken yeni başlık açılması?

Denaro soruyu cevaplayabilmek için seriyi okumuş olmak gerekmiyor.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2013, 17:41:00 »
Şahitler.

Edit: Sanırım koca konuya tek kelimelik cevap vermek biraz küstahça olmuş[*]Konunun kalitesi ne olursa olsun[/*] Bir savaş anında evet, insanlar adrenalinle dikkatsizleşebilirler ama sonuçta yine de çevrelerini izlemek, olayların kimin lehinde yönlendiğini görmek ve de saldıracağı askerleri seçmek zorundalar. Yoksa kendi saflarındaki insanları katledebilirler, ona karşı bir adam olduğunda hala kaçmak yerine mal mal savaşabilirler, ya da üstlerine gelen oklara dikkat etmediği için delik deşik olabilirler. O yüzden savaş anında bile kim kimi öldürüyor fark edilebilir. Ayrıca hali hazırda tek görevi komuta etmek olan çarpışmayı uzaktan veya yukarıdan izleyen komutanlar da var. Unutmamak lazım.

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2013, 17:46:53 »
savaş anında kim kime bakıyor ki?

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2013, 18:02:43 »
Denaro soruyu cevaplayabilmek için seriyi okumuş olmak gerekmiyor.

Yok sen beni anlayamamışsın. Ben bu soru için yeni bir başlık açıp da yer işgal etmeye gerek yok demek istemiştim. Eğer bu sorunun seriyle alakası yoksa o zaman neden "Buz ve Ateşin Şarkısı" bölümünde?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2013, 18:19:04 »
Tartışma Platformundaydı soru. Ben buraya taşıdım. Gerçi soru hattı ile de birleştirebilirdim, fakat dalgınlığıma gelmiş. Yalnız sorunun yeri Tartışma Platformu da değil. Herkes en ufak soru için soluğu orada alıyor. O kısım amacından saptırılmaya başlandı. Bunu bu arkadaşımız için de demiyorum. Genel durum bu. Tartışılacak bir şey varsa oraya açın da belli sorunun belli cevabı için bölümler kullanılsın. O kısım tartışmalara kalsın.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2013, 19:40:59 »
Küçük ayrıntılara takılmaya gerek yok bence.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2013, 16:39:47 »
Westeros'ta bir kişinin şövalye ilan edilebilmesi için birkaç şahit gerekir. Bu kişiler şövalye olmaya aday kişinin bunu nasıl hak ettiğine şahit olmalıdırlar veya onun şövalye olduktan sonra iyi şeyler yapacağına kefil olmalıdırlar. Westeros tarihinde Quentyn Flowers şövalyelik ilanına şahit bulabilmek için kız kardeşinin bekaretini ünlü bir şövalyeye satmıştır. Şimdi senin sorunu cevaplayayım:

Savaşlarda genelde şövalyeler yaverlerinden, yaverler de hizmet ettikleri şövalyelerden sorumludurlar. Sürekli birbirlerini kollarlar. Yani o yaver o kişileri öldürdüğünde bağlı olduğu şövalye bunu mutlaka fark etmiştir. Ayrıca Kralların Çarpışması'nda Sansa'nın bölümünde geçiyordu o dediğin konuşma. Her savaşta öyle şeyler olmaz. Fakat Stannis, Lannister ve Tyrell orduları karşısında baskına uğradığında 2/7'lik bir adam oranı vardı. Yani Birleşik Ordu açısından savaş, savaş bile sayılmazdı. Bir karışıklık veya kaos ortamı olmadı, en azından Taht'ın tarafı açısından.

Biraz karışık anlattım ama umarım anlarsın.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Şubat 2013, 20:14:39 »
Şahit olayını düşünmüştüm; aynı giysiler içinde, üstelik miğferli adamlar nasıl olur da birbirlerini tanıyabilir, o hengamede birbirlerinin yaptıklarını görebilirler diye soruyordum, ama Karasu Savaşı hakkında söylediklerin bu durumu açıklıyor gibi. Teşekkürler Maedhros.

Edit: Teşekkürler Vega.

Çevrimdışı kitapci

• *
  • 25
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2013, 12:32:57 »
bknz: Arkada karavan yok o sahnede hı,  karavanı unutmuşlar.

Çevrimdışı joe dalton

• *
  • 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2014, 17:20:28 »
ya basit bi yaverin gidip de iki şövalyeyi öldürmesi illa ki ses getirir millet birbirine söyler.. ayrıca yaverler şövalyelerle aynı şeyi giymiyordur diye düşünüyorum illa ki bi hiyerarşi vardır bugün nası rütbeyi ayırt ettiğin yamalar varsa giyside o zamanın savaş koşullarında da ona göre giyiniyorlardır. ayrıca sana bana her şey birbirine benziyormuş gibi görünse de o hengamenin içinde aslında herkes çevresine dikkat ediyordur etmek de zorundalar zaten.. futbol gibi bi takım oyununu düşün herkes ordan oraya koşturuyor farklı yönlere hareket ediyor vs. dışardan bakıldığında herkes bağımsız hareket ediyormuş gibi gözükse de hepsi birbirinin ne yaptığına dikkat ederek oynar.. savaşta da aynı şekilde millet birbirinin yaptığına dikkat eder.. ve şövalyenin ölmesi de eminim dikkat çekici bi olaydır..