Kayıt Ol

Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Çevrimdışı Caramon

• *
  • 19
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2011, 17:15:48 »
Araya kayıp tarihçeleri koyunca ayrı bir tadı oluyor arkadaşım tavsiye ederim.

Çevrimdışı Nate

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 28 Kasım 2011, 22:21:06 »
Güz Alacakaranlığı Ejderhaları'nı henüz bulabildim ve aldım. Açıkçası başları çok sıkıcı geldi. Ancak 100. sayfadan sonrası gayet sürükleyici devam ediyor. Şu an bir nedenden ötürü bırakmak zorunda kaldım ancak mutlaka devam edeceğim :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 10 Temmuz 2012, 12:22:46 »
En son Güz Alacakaranlığı'nın Ejderhaları kitabını bitirdim. Çok yakında ise Kış Gecesi Ejderhaları'na başlayacağım :)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Temmuz 2012, 03:23:46 »
Yitik Ayın Ejderhaları bitti.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2012, 15:47:05 »
Kış Gecesi Ejderhaları'nı okumaktayım :D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Solinari

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Ocak 2014, 15:29:21 »
Bu seriyle kütüphanede karşılaştım yakın bir zamanda.Ve neden daha önce keşfetmediğime üzülüyorum.  :'(
Ejderha Mızrağı yazan birsürü kitap vardı ve hangisi birinci hangisi ikinci hiç anlamadım.  :-[ Ben de sonradan Efsanelere Üçlemesi olduğunu öğrendiğim ikinci seriyi almışım. :D Gelip evde araştırınca ilk seriyi okumadan da anlaşılabileceğini anlayınca ben de başladım okumaya. :D Ve bir çırpıda bitti.Diğer seriler de Efsaneler Üçlemesi kadar harika mı bilmiyorum ama ilk fırsatta onları da okuyacağım.  :=)
O yüzden ilk hedef Güz Alacakaranlığının Ejderhaları. :)

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Nisan 2014, 15:26:34 »
Daha yolun başındayız ,  Kış Gecesi bitmek üzere.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Eylül 2016, 12:24:04 »
İlk kitabındayım. Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan sonra dili çok yavan geldi yinede keyifli gidiyor şimdilik.

Çevrimdışı lilamanela

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2017, 10:59:59 »
2008 de başlamıştım 2013 de ara verip şimdi tekrardan başladım İkizlerin Savaşındayım ve bundan sonra ki kitaplara ingilizce den devam etmeyi planlıyorum

Çevrimdışı -Kötü karakteR-

• **
  • 157
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Şubat 2017, 14:22:51 »
Ocak'tan beri Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nı okuyorum. Daha doğrusu okumaya çalışıyorum gıdım gıdım. Başlangıçta hızlı okuyabiliyordum ve olay örgüsünde ilerledikçe kitabı elimden bırakmakta zorlanmam gerekirken elime almakta zorlanıyorum. Seriye de kapağı hoşuma gittiğinden ve Raistlin karakterini merak ettiğimden başladım da ikinci kitabı almayacağım kesin. Nedenini tam anlayamadığım şekilde hikayeye yoğunlaşamıyorum bir türlü. Konu, olay örgüsü falan da hoşuma gitti ama yok olmuyor kitaba başladığıma pişmanım. Fantastik edebiyata yeni giriş yapsam daha çok seveceğim bir seri olacaktı.

Yanarım yanarım Raistlin'le Caramon'un geçmişini bu kitapta öğrenemeyeceğime yanarım.

Çevrimdışı Ozymandias

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Mart 2017, 11:30:38 »
Ocak'tan beri Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nı okuyorum. Daha doğrusu okumaya çalışıyorum gıdım gıdım. Başlangıçta hızlı okuyabiliyordum ve olay örgüsünde ilerledikçe kitabı elimden bırakmakta zorlanmam gerekirken elime almakta zorlanıyorum. Seriye de kapağı hoşuma gittiğinden ve Raistlin karakterini merak ettiğimden başladım da ikinci kitabı almayacağım kesin. Nedenini tam anlayamadığım şekilde hikayeye yoğunlaşamıyorum bir türlü. Konu, olay örgüsü falan da hoşuma gitti ama yok olmuyor kitaba başladığıma pişmanım. Fantastik edebiyata yeni giriş yapsam daha çok seveceğim bir seri olacaktı.

Yanarım yanarım Raistlin'le Caramon'un geçmişini bu kitapta öğrenemeyeceğime yanarım.

Yanma yanma bende bıraktım. Bu seriyi sevenleri fazla abartmış büyük ihtimal tutarsızlıklar görmezden gelinemeyecek safhada.