Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi

Çevrimdışı Arminas

• **
  • 104
  • Rom: 0
  • Çoğunluğun İyiliği İçin..!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi
« Yanıtla #15 : 21 Temmuz 2008, 20:12:55 »
Ne yani. 50 kitabın tamamı birbiriyle bağlantılı mı şimdi? Ben de Ruhlar Savaşı farklı Efsaneler Üçlemesi farklı tarzında biliyodum onları. Hmm... Öğrendiğim iyi oldu. Belki Zaman Çarkı'ndan sonra başlarım...:]

Scarlet

« Yanıtla #16 : 21 Temmuz 2008, 21:10:40 »
Ben de alıcaktım, dedim hangisi birinci kitap bunun, garip bi sırası var, şimdi ortalardan başlamıyım diye almadım valla. İyi oldu bu sırayı bildiğim  :)

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #17 : 22 Temmuz 2008, 17:12:38 »
Ne yani. 50 kitabın tamamı birbiriyle bağlantılı mı şimdi? Ben de Ruhlar Savaşı farklı Efsaneler Üçlemesi farklı tarzında biliyodum onları. Hmm... Öğrendiğim iyi oldu. Belki Zaman Çarkı'ndan sonra başlarım...:]

50 tanesi de birbiriyle bağlantılı denemez. Aynı dünya üzerinde geçiyor ama zaman zaman kendi içerisinde başka hikayelere bölünüyor. Hepsi devam kitabı değil yani ama genede listeyi takip etmek en mantıklısı. Oluş sırası da önemli çünkü.

Çevrimdışı Galadtar

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ocak 2009, 13:03:22 »
Arkadaşlar öncelikle okuma sırası o şekilde değil çünkü onlar çıkış sıralaması. Ana hikayeden gitmek isteyenler için gidilmesi gereken yol şu şekilde

Güz alacakaranlığı ejderhaları
Kış gecesi ejderhaları
İlkbahar şafağı ejderhaları

ikizlerin zamanı
ikizlerin savaşı
ikizlerin sınavı

yaz alevi ejderhaları

yeni bir çağın doğuşu
kasırganın günü
kargaşanın arifesi

batan güneşin ejderhaları
kayıp yıldızın ejderhaları
yitik ayın ejderhaları

amber ve küller
amber ve demir
amber ve kan

şeklindedir. diğer tüm kitaplar krynn nın çeşitli zamanlarında çeşitli yerlerinde geçmektedirler. bazıları mızrak savaşı kahramanları hakkında iken diğerleri tamamen konudan bağımsızlardır. zaten daha türkçeye çıkmamış bir sürü kitap var (ki bunları taksim robinson cruseo dan temin edebilirsiniz) mesela son olarak aldığım seri kharasın çekicinin mızrak kahramanları tarafından bulunması hakkında (ki bu maceraya kış gecesi ejderhalarının başındaki şiirde değinilmekte)

hem fr serileri hem de ejderha mızrağı serileri hakkında ayrıntılı bilgi isteyenler bana ulaşabilirler zaten yakında masaüstü frp ve diyarlar ile ilgili bu sitede bir köşe açma girişimlerim olacak.

son olarak da margaret weis & tracy hickman tarafındna yazılanlar hem anlatım hem de tutarlılık olarak diğerlerinin inanılmaz ötesinde duruyor zevk almak istiyorsanız krynn ın gerçek yaratıcılarının kitapları ile başlayın ve mümkün mertebe onlar ile devam edin.

"HOW FAR CAN A HERO FALL, FAR ENOUGH TO LOSE HIS SOUL"

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Ocak 2009, 13:38:49 »
Zaten bu liste kısa süre sonra Kayıp Rıhtım'ın üyelerine önereceği okuma listesi ile değişecek.

FRP konusunda da evet, yeni gelen arkadaşımız Galdatar ile konuya giriş yapmış olacağız.

@Galdatar;
Bir de sanırım o bahsettiğin kitap Cüce Derinlikleri Ejderhaları, kısa bir süre önce Laika Yayıncılık tarafından dilimize çevrilip satışa sunuldu.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Luna Lovegood

• **
  • 80
  • Beetlejuice~
    • Profili Görüntüle
    • Twilight Türkiye
« Yanıtla #20 : 25 Ocak 2009, 18:43:28 »
Şincük benim elimde Bir Ejderha Söylentisi diye bir kitap var. Hatta Ejderha Mızrağı Destanı - gençlik dizisi kitap 1 diye bişi. Yazarları da Margaret Weis ve Tracy Hickman.

Kapağı da ciltli miltli. Yani İkizlerin Zamanı ile pek benzememekteler. Ben ne tür bişi almışım? Yanlış mı? Doğrusu nedir? İstanbul'da nerde bulunur? Bu kadar efeim. Yardımlarınızı beklerim...

Jacob Black ~ Because he's running around naked all the time..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #21 : 25 Ocak 2009, 20:35:34 »
Şincük benim elimde Bir Ejderha Söylentisi diye bir kitap var. Hatta Ejderha Mızrağı Destanı - gençlik dizisi kitap 1 diye bişi. Yazarları da Margaret Weis ve Tracy Hickman.

Kapağı da ciltli miltli. Yani İkizlerin Zamanı ile pek benzememekteler. Ben ne tür bişi almışım? Yanlış mı? Doğrusu nedir? İstanbul'da nerde bulunur? Bu kadar efeim. Yardımlarınızı beklerim...

Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nın azcık cafcaflısı, içerik aynı. Ancak o ciltlilerin devamı gelmedi sanıyorum, o nedenle normal basım Kış Gecesi Ejderhaları'yla devam etmek zorundasın.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Ocak 2009, 20:50:43 »
Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nın azcık cafcaflısı, içerik aynı. Ancak o ciltlilerin devamı gelmedi sanıyorum, o nedenle normal basım Kış Gecesi Ejderhaları'yla devam etmek zorundasın.

Ben okudum onu olay öyle değil!!!Bu Ejderha Söylentisi,Güz Alacakaranlığı Ejderhalarının BİR KISMIDIR.Aman o hatayı yapmayın.Güz Alacakaranlığını alıp okudum tamamlamak için.Bir yerde kesiyor olayı.
Para kazanmak için her kitabı 2'ye bölmüşler.  :rr Bir de kalın kapak falan yapıp yediriyorlar millete.
Aman ha! İlklerinden şaşmayın!Güz ALacakaranlığından başlayıp,Kış Gecesiyle devam edin.
Bir Ejderha Söylentisi,yarım bir kitaptır. :inca

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #23 : 25 Ocak 2009, 23:12:32 »
Ben okudum onu olay öyle değil!!!Bu Ejderha Söylentisi,Güz Alacakaranlığı Ejderhalarının BİR KISMIDIR.Aman o hatayı yapmayın.Güz Alacakaranlığını alıp okudum tamamlamak için.Bir yerde kesiyor olayı.
Para kazanmak için her kitabı 2'ye bölmüşler.  :rr Bir de kalın kapak falan yapıp yediriyorlar millete.
Aman ha! İlklerinden şaşmayın!Güz ALacakaranlığından başlayıp,Kış Gecesiyle devam edin.
Bir Ejderha Söylentisi,yarım bir kitaptır. :inca

Ah, öyle bir şey duymuştum. Unutmuşum teşekkürler düzelttiğin için. Çok saçma yahu...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 26 Ocak 2009, 10:42:35 »
Ah, öyle bir şey duymuştum. Unutmuşum teşekkürler düzelttiğin için. Çok saçma yahu...

Rica ederim,ne demek.Ben ilk "Bir Ejderha Söylentisi"yle başlamıştım okumaya,sonra Güz Alacakaranlığı ile karşılaştırınca bu eksikliği fark ettim.Çok rahatsız olmuştum :P.Başkalarını da bu tuzağa düşüremesinler yeterki.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #25 : 26 Ocak 2009, 11:07:47 »
Üstüne 'Güz Alacakaranlığın Ejderhalarının ilk yarısıdır.' yazmak çok zor geliyor değil mi...

Çevrimdışı Luna Lovegood

• **
  • 80
  • Beetlejuice~
    • Profili Görüntüle
    • Twilight Türkiye
« Yanıtla #26 : 26 Ocak 2009, 17:24:44 »
O zaman ben gidiyorum kitapçıya Güz Alacakaranlığın Ejderhaları'nı alıyorum. Okumaya başlıyorum. Hemfikir miyiz? Doğru muyum?  :ayh

Jacob Black ~ Because he's running around naked all the time..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Ocak 2009, 18:02:12 »
Listemiz yeni şekli ile güncellenmiştir. Son eklenen kitaplarda (gelecek ay çıkacak olan Majere Kardeşler dahil) eklenmiştir.

İyi okumalar...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

KaRaMBoL

« Yanıtla #28 : 06 Mart 2009, 15:27:34 »
PaYLaşıM içiN SaĞoL Da...
Bu KiTaPLaRıN HePSiNi NaSıL ALıcaZ??

Çevrimdışı laklak luna

• **
  • 142
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 07 Mart 2009, 13:38:07 »
Arkadaşlar ben Ejderha Mızrağı'ndan Bir Ejderha Söylentisini aldım. Gençlik Dizisi 1. kitap diyordu. Yani ilk kitap o mu oluyor?  ??? Gerçi siz yazmışsınız sırasını ama. Kafma karıştı benim biraz.

I'm Usagi Tsukino, 16 years old,
in the first year of high school.
I'm a bit rash and a crybaby but,
I'm actually an agent of love and justice,
Pretty Sailor Soldier,
Sailor Moon.