Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi
« Yanıtla #150 : 13 Nisan 2014, 15:29:49 »
arkadaşlar size bi sey sorcam şimdidencevaplar için teşekkürler ... ben 16 yaşında lise 2 gidiyom ve fantastik türü kitapları okumaktan hoşlanırım. daha önce gölgeler efendisi serisini baştan sona kadar okudum. ama seri bitti. şimdi yeni bi kitaba başlamak istiyom. ejderha mızrağıdestanı beğendim ama yaşıma uygun olup olmadığı sorcaktım. mesala gölgeler efendisi yaşım ilerledikçe sıkmaya başladı. çünkü bi çok kitabın türkçeye çevrirmesi uzun zaman alıyor. 10 yaşında başladım. ama son kitap 16 yaşıma kadar surdu ve çok çocukça gelmeye beşladı. onun için ejderha mızrağına başlayım mı yoksa okumadan bırakayım mı. ve kitabı biraz araştırdım tuzu kuru galiba sadece bi kitap 40-60 tl arası yani başladı bitirmeyi seven insanlardayım.

Öncelikle merhaba. Foruma hoş geldiniz. :)

Yardımcı olabilmeye çalışayım. Mesajınızda kullandığınız dile bakarak yardımcı olmaya çalışacağım. Mesajınızda "gidiyom" gibi, cümleye küçük harfle başlamak gibi, özel isimlerin ilk harflerini küçük yazmak gibi bir çok hata mevcut. Devrik cümleleriniz de mevcut. Bunları sizi yermek için söylemiyorum. Elbette bunlar düzeltilmesi gereken hatalar fakat kitap okuyan insan her zaman doğruya ulaşır. Er ya da geç. Bunlardan yola çıkarsam size dili orta ve ağır seviyedeki kitapları önerecek olursam ya üslubun ağırlığı altında ezilecek ve okumayı bırakacak ya da betimlemeleri ve kullanılan dili umursamayıp olay odaklı okuyup eserin hakkını veremeyeceksiniz. Size konu olarak aynı çekicilikte ama dil olarak daha akıcı olan Unutulmuş Diyarlar serisini öneririm şimdilik. Hatta ondan önce Percy Jackson ve Olimposlular Serisi'ni ve Miras Döngüsü'nü (Christopher Paolini'nin eserlerini) okumanızı öneririm. Bunlarda dil daha hafiftir. Eğer bunlardan önce Ejderha Mızrağı'na geçecek olursanız şu anki tecrübenizle kanaatimce dediğim iki durumdan biri gerçekleşecektir. Merak etmeyin önerdiğim üç serininde konusu gerçekten çok ilgi çekicidir.Ve hafif üsluplarının yardımıyla da çok akıcıdırlar.

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

Sizi kırmak hevesinizi kaçırmak gibi bir amacım yok hatta sizi desteklerim bu türü seven herkese yardımcı olmaya çalıştığım gibi. Bundan sonra sorunuz olursa da yine Özel Mesaj kullanarak benle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede yardımcı olmaya çalışırım :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı walaryon

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 20 Ocak 2015, 20:55:37 »
Kitaplar Yeniden Basılacakmı Acaba

Çevrimdışı Brendibadesi

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 20 Ekim 2015, 16:38:36 »
Daha önce Yüzüklerin Efendisi (Tolkien kitapları'da diyebiliriz), Taht Oyunları, Harry Potter, Percy Jackson, Kral Katili Güncesi (3. kitabı bekliyorum:(), Gölgelerin Efendisi'ni okudum, üslup ve dil olarak ağır gelmeyeceğini düşünüyorum. Sizce bu seriyi bu sene yapılaca olan Tüyap Kitap Fuarın'da bulabilir miyim ? Seriyi bulamamam halinde başka önerebileceğiniz fantastik kitap var mıdır ?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #153 : 20 Ekim 2015, 17:09:01 »
Ejderha Mızrağı için Yüzüklerin Efendisi'nin daha hafif, Percy Jackson'ın daha ciddi hâli diyebiliriz sanırım.

Sahaflarda bulabilirsiniz belki, onun dışında şimdilik zor.

Centilmen Piç Serisi'ni önerebilirim.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 20 Ekim 2015, 17:59:25 »
Centilmen Piç Serisi'ni önerebilirim.

Emin ol önermiyor. Seni eline geçirirse zorla okutabilir. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 07 Ekim 2016, 12:00:22 »
http://www.ucuzkitapal.com/2tl-ankira-yayincilik-kisyurdu-buzduvari-uclemesi-3-cilt-douglas-niles.html

Bu üçlemeyi bulamadım rehberde. Ucuz geldi ve alma isteği doğdu içime :D Bilgisi olan bilgilendirebilirse çok güzel olur.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #156 : 07 Ekim 2016, 15:34:31 »
http://www.ucuzkitapal.com/2tl-ankira-yayincilik-kisyurdu-buzduvari-uclemesi-3-cilt-douglas-niles.html

Bu üçlemeyi bulamadım rehberde. Ucuz geldi ve alma isteği doğdu içime :D Bilgisi olan bilgilendirebilirse çok güzel olur.

Buzduvarı Üçlemesi'nin son kitabı bu. Ana seriyle alakası olmayan, yan bir hikâye. Kerrick adındaki bir Silvanesti elfinin maceralarını konu alıyor. Okumadım, o yüzden ne derece iyi bilmiyorum. Şurada üç kitabını birden görebilirsiniz:

https://www.goodreads.com/series/42775-dragonlance-icewall
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı küfrettin

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 23 Ekim 2016, 16:11:05 »
İlk 6 kitabı anlamadım. Bi başka seriden Bi başka seriden mi okuyoruz?

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 23 Ekim 2016, 17:08:37 »

Aslında frpnet bununla ilgili bir video paylaşmıştı yakın zamanda o videoyu bırakayım buraya :
http://frpnet.net/makaleler/ejderha-mizraginda-kayip-tarihceler-serisi-sorunsali

Videoyu izleyemezseniz özet olarak , bu ilk sayfada verilen sıralama kronolojik olarak doğru ama kayıp tarihçeler serisi asıl hikaye bittikten çok sonraları aradaki boşlukları doldurmak için yazılmış bir seri .
Ejderha Mızrağı Destanı
- Güz Alacakaranlığının Ejderhaları
- Kış Gecesi Ejderhaları
- İlkbahar Şafağı Ejderhaları

Efsaneler Üçlemesi
- İkizlerin Zamanı
- İkizlerin Savaşı
- İkizlerin Sınavı

Bu iki ana seriyi okuduktan sonra kayıp tarihçeler serisini okursanız daha iyi olabilir . Yok ben  kronolojik gitmekte kararlıyım diyorsanız ilk sayfadaki sırayla gitmelisiniz .Aslında videoda detaylı var izleyebiliyorsanız onu izleyin

Çevrimdışı küfrettin

• *
  • 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 23 Ekim 2016, 17:12:32 »

Aslında frpnet bununla ilgili bir video paylaşmıştı yakın zamanda o videoyu bırakayım buraya :
http://frpnet.net/makaleler/ejderha-mizraginda-kayip-tarihceler-serisi-sorunsali

Videoyu izleyemezseniz özet olarak , bu ilk sayfada verilen sıralama kronolojik olarak doğru ama kayıp tarihçeler serisi asıl hikaye bittikten çok sonraları aradaki boşlukları doldurmak için yazılmış bir seri .
Ejderha Mızrağı Destanı
- Kış Gecesi Ejderhaları

Efsaneler Üçlemesi
- İkizlerin Zamanı
- İkizlerin Savaşı
- İkizlerin Sınavı

Bu iki ana seriyi okuduktan sonra kayıp tarihçeler serisini okursanız daha iyi olabilir . Yok ben  kronolojik gitmekte kararlıyım diyorsanız ilk sayfadaki sırayla gitmelisiniz .Aslında videoda detaylı var izleyebiliyorsanız onu izleyin

şu an tam onu izliyordum. düzeltme için girdim. adam haklı. bence kitapları çıktıkları yıllara göre okumalıyız. bu arada teşekkürler.

Çevrimdışı Ugur

• 459
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 23 Ekim 2016, 17:20:54 »

Ejderha Mızrağı Destanı
- Kış Gecesi Ejderhaları

Efsaneler Üçlemesi
- İkizlerin Zamanı
- İkizlerin Savaşı
- İkizlerin Sınavı

şu an tam onu izliyordum. düzeltme için girdim. adam haklı. bence kitapları çıktıkları yıllara göre okumalıyız. bu arada teşekkürler.

Ne demek keyifli okumalar  :) .

Çevrimdışı Venceremos

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 17 Mayıs 2017, 13:20:14 »
Selam arkadaşlar .
Seriye başladım fakat kayıp tarihçeler kitaplarını bulamıyorum onları okmazsam anlayabilirmiyim ?
Cevabınız için teşekkürler.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #162 : 17 Mayıs 2017, 13:49:49 »
Kayıp Tarihçeler zaten sonradan yazılmış bir seri, türkçe baskısı da tekrar yapılacak, ana seriyi hiç dert etmeden bitirebilirsiniz, ben de öyle yaptım.
İnsan, hayalleriyle vardır.