Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi

Çevrimdışı Moonstone

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi
« Yanıtla #120 : 04 Eylül 2011, 22:39:36 »
Seriye daha yeni başlayacağım. Kitapçıya uğramıştım ve Ejderha Mızrağı kitaplarını gördüm. İki tanesini aldım. Ama kafam karışmıştı. Hangisini önce okuyacağımı bilemedim. Zaten anladığım kadarıyla aldıklarımdan hiçbiri serinin başlangıç kitabı değil. Halbuki sorarak almıştım. Satıcı da bilmiyormuş demek ki benim gibi :) Ben yalnızca ana kitapları okumayı düşünüyorum.

Çevrimdışı manimax

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 06 Eylül 2011, 18:08:41 »
Serinin ilk kitabını bitirdim. İkinciye başladım. Ama arada başka olaylar geçmiş ve kahramanlarımız Ejderha mızrağını döven çekici bulmuş. Nasıl bulduklarını Kayıp Tarihçeler'in ilk kitabından öğrenecekmişiz. Acaba diğer ara kitaplarda bunun gibi mi?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #122 : 06 Eylül 2011, 18:12:36 »
Serinin ilk kitabını bitirdim. İkinciye başladım. Ama arada başka olaylar geçmiş ve kahramanlarımız Ejderha mızrağını döven çekici bulmuş. Nasıl bulduklarını Kayıp Tarihçeler'in ilk kitabından öğrenecekmişiz. Acaba diğer ara kitaplarda bunun gibi mi?

'Diğer ara kitaplar'dan kastınız "Kayıp Tarihçeler" ise evet, o seri bu tarz eksik halkaları tamamlıyor. :)

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 12 Eylül 2011, 17:37:58 »
Belki çok abes bir soru olacak ama yine de sormak istiyorum. Bu serinin daha önce hiçbir kitabını okumadım, ama duyduğum ve okuduğum yorumlardan çok heveslendim. İmkanım olsa da bir kerede alıp şöyle yirmi tanesini falan okusam. Yalnız şöyle bir durum var. Korsan kitaplardan nefret ediyorum ve alacağım kitapların orjinal olmasını istiyorum. Fakat orjinal kitaplar haliyle biraz daha pahalı oluyor. E tabi öğrenci olduğum için bütçe de belli. Bu kitapları daha uygun fiyatlara bulabileceğim bir ikinci el kitapçısı gibi bir şey biliyor musunuz?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #124 : 12 Eylül 2011, 19:46:01 »
İnternette ikinci el kitap satan siteler var. Bunlardan biri de Nadir Kitap. Burada aradığınız pek çok kitabı bulmak mümkün ama kondisyonları ne derece güvenilir bilemem tabi. Mesela serinin ilk kitabı burada sadece 8 TL. Dilerim işinizi görür.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 12 Eylül 2011, 22:28:46 »
Sağolun çok yardımcı oldunuz :) En kısa sürede sipariş verip okumak istiyorum.

Çevrimdışı vangoghspoison

• **
  • 79
  • Rom: 2
  • I'm everything. My spirit talks.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 13 Eylül 2011, 02:15:12 »
İnternette ikinci el kitap satan siteler var. Bunlardan biri de Nadir Kitap. Burada aradığınız pek çok kitabı bulmak mümkün ama kondisyonları ne derece güvenilir bilemem tabi. Mesela serinin ilk kitabı burada sadece 8 TL. Dilerim işinizi görür.

Gerçekten faydalı bir linkmiş. Aradığım bir ekonomi kitabını buldum resmen. :) Başlığı kirletmiyim kapadım konuyu xD

Çevrimdışı Larien

• **
  • 133
  • Söyle dost..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 02 Aralık 2011, 23:17:16 »
selam dostlar,
ejderha mızrağı serisinde okuduğum diğer kitapların dışında(vinas solamnus, huma destanı, kangın alayı vb),  Raistlin üzerindeki kitapları şöyle bir sıralamayla okudum;
1- ruhdöveni
2- silah kardeşliği
3- g.a.e.
4- k.g.e.
5- i.ş.e.
6- k.b.e.
7- ikizlerin zamanı
8- ikizlerin savaşı
9- ikizlerin sınavı.

bundan sonra mızrak kahramanlarının çocuklarının falan olduğu ikinci nesil gibi kitaplar var. içlerinde raistlin'in de geçtiği. bu sıralamaya uygun olarak bıraktığım yerden hangi kitaplarla devam edebilirim?
Why, the Past should ever be forgot?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #128 : 26 Aralık 2011, 18:36:16 »
Konuya ilk yazılan mesaja bakarsanız takip eden kitapların "İkinci Nesil" ve "Yaz Alevi Ejderhaları" olduğunu görebilirsiniz. Bu sırada okumaya devam etmenizi tavsiye ederim, keyifli okumalar.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 17 Ocak 2012, 16:58:47 »
Başka bir sitede daha farklı bir liste gördüğümü anımsıyorum.. Neye göre hazırladın bunu? Başka şekillerde okursam çok mu fark eder acaba? :S

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #130 : 17 Ocak 2012, 18:43:11 »
Başka bir sitede daha farklı bir liste gördüğümü anımsıyorum.. Neye göre hazırladın bunu? Başka şekillerde okursam çok mu fark eder acaba? :S

Merhaba,

Önerilen bu liste ana olayların kronolojik sırasına göre hazırlanmıştır. Farklı kombinasyonlar elbette denenebilir; ama bunun fark edip etmeyeceğini bilebilmemiz için "başka şekil"den kastınızı belirtmeniz gerekir.

Fikrimceyse en uygun okuma şekli budur. :)

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 17 Ocak 2012, 20:14:56 »
Mesela farklar, diğerinde Kayıp Tarihçeler serisini o şekilde ara ara değil de, Destan'dan sonra bir bütün olara vermiş, İkinci Nesil ve Yaz Alevi Ejderhaları'nı da Raistlin Tarihçeleri'nden sonra vermiş. Ne diyorsun? :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #132 : 17 Ocak 2012, 20:37:10 »
Mesela farklar, diğerinde Kayıp Tarihçeler serisini o şekilde ara ara değil de, Destan'dan sonra bir bütün olara vermiş, İkinci Nesil ve Yaz Alevi Ejderhaları'nı da Raistlin Tarihçeleri'nden sonra vermiş. Ne diyorsun? :D

"Kayıp Tarihçeler" daha sonra yazıldığı için o listede daha sonra gözüküyor olabilir. Ama olayların akışı açısından doğru liste budur. Yine de pek çoğumuz -haliyle- "Kayıp Tarihçeler"i daha sonra okumak durumunda kaldı. Çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum; hatta çeşitli göndermeler için keyifli bile olabilir.

"Raistlin Tarihçeleri", Raistlin'in gençliğini anlatıyor. Ana seriyi okuduktan sonra buna dönebilirsiniz; yahut ne zaman istiyorsanız o zaman da okuyabilirsiniz. Karar size kalmış bu durumda. :)

Çevrimdışı askgulduuf

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 19 Ocak 2012, 13:22:20 »
Teşekkürler.. :)

Çevrimdışı SiradanDusunceler

• *
  • 9
  • vur kafayı duvarlara
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 16 Haziran 2012, 15:41:46 »
Bu aralar zamanım olduğundan başlamak istediğim serilerden biri de EM.
İlk kitabını ipad'e atıp okuyacağım beğenirsem gerisini satın alırım.

Sorularım.
1-Belli bir son oluyor mu kitapta yoksa her üçleme kendi konusuna mı sahip ? Ana bir konu var mı diye de düzeltebiliriz soruyu.

2-İlk 13 kitap diyorlar M.Hickman'ın galiba diğerlerini okumaya gerek var mı ?

3-Rainlin midir nedir bu seri de mi epey övüyorlar o karakteri.