Kayıt Ol

Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ejderha Mızrağı Okuma Rehberi
« Yanıtla #135 : 16 Haziran 2012, 15:50:02 »
1- Her üçleme kendi içinde bir sona ulaşıyor ama bir sonraki seri bağlantılı olarak -hatta ilk 8 kitapta falan aynı karakterlerle- devam ediyor. Yani ilk üçlemeyi okuyup bırakabilirsiniz ama devam serileri de -özellikle efsaneler üçlemesini- okumanızı öneririm.

2-Şahsen ben seriyi yazan yazarların kitaplarını okuma taraftarıyım. Fakat siz Krynn dünyasını okumuş ve bağlanmışsanız elbette okumanızı tavsiye ederim.

3- Raistlin... anlatılamaz kanımca.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı SiradanDusunceler

• *
  • 9
  • Rom: 0
  • vur kafayı duvarlara
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 16 Haziran 2012, 15:51:53 »
Cevaplar için teşekkür ederim.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 16 Haziran 2012, 17:06:46 »
3- Raistlin... anlatılamaz kanımca.

Aynen anlatılmaz .Keyifle okunur :D

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 10 Temmuz 2012, 12:18:29 »
Şu anlık sadece Güz Alacakaranlığı'nın Ejderhaları'nı okudum. Cumartesi gününde de Kış Gecesi Ejderhaları, İlkbahar Şafağı Ejderhaları ve Cüce Derinlikleri Ejderhaları'nı alıyorum. Seride Weis Hickman ikilisinin veya yalnızca Weis'in tüm kitapları almayı planlıyorum. Sonra da başka serilere geçeceğim zaten. :)

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 11 Ağustos 2012, 17:17:26 »
Arkadaşımın tavsiyesi ile  bu seriye saldırmayı planlıyorum.İlk üçlemeyi beğeneceğimden emin olduğum içinde seriye devam edeceğim.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 11 Ağustos 2012, 17:36:23 »
Şu anlık sadece Güz Alacakaranlığı'nın Ejderhaları'nı okudum. Cumartesi gününde de Kış Gecesi Ejderhaları, İlkbahar Şafağı Ejderhaları ve Cüce Derinlikleri Ejderhaları'nı alıyorum. Seride Weis Hickman ikilisinin veya yalnızca Weis'in tüm kitapları almayı planlıyorum. Sonra da başka serilere geçeceğim zaten. :)

Weis & Perrin kitaplarını atlayayım deme!
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 11 Ağustos 2012, 17:37:39 »
Bu kitapların hepsini seri bir okuma ile elimde başka serilerde varken kaç yılda bitiririm. :elf

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 11 Ağustos 2012, 17:41:55 »
Çok özel bir durum olmadıkça kitap atlamayı düşünmüyorum.

Sana tavsiyem Destanlar'dan sonra Efsaneler üçlemesini okumak yönünde olacaktır. Daha sonra da istersen Raistlin'in Tarihçelerini okuyabilirsin.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #143 : 19 Şubat 2013, 20:00:21 »
Kayıp tarihçeleri okumak zorunlumu ?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 19 Şubat 2013, 20:12:49 »
Zorunlu değil. Kayıp Tarihçelerde kitaplar arasında yaşanan maceralar anlatılıyor. Tabi bunlar Öykü değil her kitapta bir macera yani okursan süper olur. Okumazsan eksikliğini çok hissedersin.

Tabi senin için bu seri erken öncelikle Belgariad, Miras Döngüsü, Unutulmuş Diyarları okumanı öneririm. Çünkü Hobbit'i akıcı bulmayan birine ağır gelebilir. Hatta Unutulmuş Diyarlar da öyle. Tavsiyem öncelikle Gençlik Edebiyatından Fantastik edebiyata geçmen. Yani Percy Jackson iyi bir geçiş kitabıdır ama 1 seri yetmez bir kaç tane daha oku derim :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #145 : 20 Şubat 2013, 14:52:50 »
Percy jackson ı okudum şu anlık iyi gidiyo sıkıcı değil ejderha mızrağı  :)

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 20 Şubat 2013, 18:19:58 »
Percy jackson ı okudum şu anlık iyi gidiyo sıkıcı değil ejderha mızrağı  :)

O zaman tavsiyem kitap atlamadan okuman. Çünkü Ejderha Mızrağı fantastiğin en güzel serilerindendir. Emin ol kitap atlarsan ileride atladığın tüm kitaplar için pişman olursun. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #147 : 20 Şubat 2013, 18:26:37 »
Banada bu güzel tavsiyeye teşekkür edip tam gaz ejderha mızrağına kitap atlamadan dalmak düşer :)

Edit:Arkadaşlar  yeni baskısından diye tahmin ettiğim bir mesele var kayıp tarihçeler diye bir kısım yok. aldığım kitap ejderha mızrağı destanı birinci kitap ve kitap ikiye ayrılıyor.galiba kayıp tarihçelerde bu ikincisine giriyor.İkinci kitapta ise 3'e bölünüyor neden böyle ?

Çevrimdışı bacanak34

• *
  • 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 27 Mart 2014, 23:57:59 »
ben serileri okumaya başladım 1 haftada 52 kitabın tamamını bulabildim... almak isteyenler olursa kadıköydeki farklı kitapçılarda serinin tamamını toplama yaparak bulabilirler... ben en son kadıköye gittiğim için pişman oldum... kalan tüm kittapları kadıköyde rahatlıkla buldum... şu an sıra halinde 6. kitaba yani ilkbahar şafağı ejderhalarına başlayacağım...      ( İlk kitap olarak huma destanını okudum )

Çevrimdışı gorkem0002

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 13 Nisan 2014, 14:57:55 »
arkadaşlar size bi sey sorcam şimdidencevaplar için teşekkürler ... ben 16 yaşında lise 2 gidiyom ve fantastik türü kitapları okumaktan hoşlanırım. daha önce gölgeler efendisi serisini baştan sona kadar okudum. ama seri bitti. şimdi yeni bi kitaba başlamak istiyom. ejderha mızrağıdestanı beğendim ama yaşıma uygun olup olmadığı sorcaktım. mesala gölgeler efendisi yaşım ilerledikçe sıkmaya başladı. çünkü bi çok kitabın türkçeye çevrirmesi uzun zaman alıyor. 10 yaşında başladım. ama son kitap 16 yaşıma kadar surdu ve çok çocukça gelmeye beşladı. onun için ejderha mızrağına başlayım mı yoksa okumadan bırakayım mı. ve kitabı biraz araştırdım tuzu kuru galiba sadece bi kitap 40-60 tl arası yani başladı bitirmeyi seven insanlardayım.