Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım İçin Ne mi Dediler?

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım İçin Ne mi Dediler?
« : 29 Ocak 2013, 22:43:39 »

Ve yeni bir gün, yeni bir şenlik projesi!

Dile kolay, iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla geçen yıllar sonucu 5. yaşımıza girdik. Girdik ama bunca yılı sanmayın ki küçük bir ekip olarak geçirip, bizlerle birlikte her zorluğa katlanan, bizimle gülüp bizimle ağlayan, yeri geldiğinde desteğini esirgemeyenleri unuttuk.

Kayıp Rıhtım bu beş yılı kendi dokusunun bir parçası, bir uzvu kadar doğal ve hayati saydığı üyeleriyle ve tabii ki onu takip edip, takdirini esirgemeyen yazar, çizer, çevirmen gibi sanatçılarıyla geçirdi. İşte biz de onları bu projemize dahil ettik ve sorduk: “Sizce Kayıp Rıhtım?”

Bugünkü projemizde sizlere çok değerli yazar, çizer, çevirmen, editör, yayıncı, yönetmen ve bu türe bir şekilde destek vermiş olan dostların Kayıp Rıhtım hakkındaki sözlerini ileteceğiz. Dilerseniz bir de onların ağzından Kayıp Rıhtım’a göz atın.

Okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yarın da, bu yolda bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan okurlarımızın sözlerini paylaşacağız.

Sanatçı dostlarımıza, gösterdikleri bu ilgi için bir kez daha teşekkür eder, hepinize iyi okumalar dileriz!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım İçin Ne mi Dediler?
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2013, 10:07:26 »
Okumaya başladığımda içlerinden beğendiklerimin isimlerini kenara not edeyim dedim, bir süre sonra 7. yazıda 7 isim not ettiğimi görünce bunu bıraktım :)

Herkes o kadar güzel şeyler yazmış ki insan duygulanmadan edemiyor. Ben bir kitaba baktığımda çok farklı duygular hissederim. Kapılıp giderim, koparım dünyadan. Hatta kitap kokusunu bilir misiniz? MEB kitapları test kitapları değil! Gidin kitaplığınızdan bir Hayalet Kral, Güz Alacakaranlığı Ejderhaları ya da bir Cesur Yeni Dünya kitabı alın ve koklayın! O kokuda bir şey vardır. Sizi mutlu eder birden içindekilere karşı öyle bir açlık duyarsınız ki saldırırcasına açarsınız kitabı.

İşte Kayıp Rıhtıma her girdiğimde bu koku çalınır burnuma. Bu yazılanları okuyunca içimde aynı o kitapların kokusu uyandı.

İyi ki doğdun Rıhtım iyi ki varsın! :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Kayıp Rıhtım İçin Ne mi Dediler?
« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2013, 12:08:31 »
Çooook güzel bir çalışma olmuş. Katılan tüm değerli şahsiyetlere (ben hariç) bu içten ve samimi yorumları için en kocamanından bir teşekkür gönderiyorum. Her birini okumaktan (benimki hariç) büyük keyif aldım. Nice yıllara Kayıp Rıhtım!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.