Kayıt Ol

Ogün Sanlısoy

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ogün Sanlısoy
« : 07 Şubat 2008, 16:55:54 »
Ogün Sanlısoy (1971- ), Türk müzisyen.

1971 yılında Gölcük'te doğdu. Babasının görevi dolayısıyla pek çok farklı bölge ve şehirde geçen ilkokul yıllarından sonra Fenerbahçe Lisesi'nde ortaokul ve liseyi okudu. 1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne girdi ve mezun oldu. 1989 yılında yakın arkadaşı Kubilay Özvardar ile birlikte hazırladığı akustik dinleti onun ilk sahne deneyimiydi. Bu yıllarda Sugar Mice grubuyla çalışmaya başladı ve ilk demo kaydını gerçekleştirdi. Daha sonra çeşitli amatör gruplarda solist olarak çalıştı.

1992 yılında Pentagram'a katıldı ve aynı yıl çıkan Trail blazer albümünde vokaliyle yeraldı. Türkiye'de ve yurtdışında Pentagram'la pek çok konser gerçekleştirdi. 1993 ve 1994 yıllarında Hıbır ve Rock dergilerinin okuyucuları tarafından Yılın En İyi Erkek Rock Şarkıcısı Solisti seçildi.

1994-95 yıllarında Gür Akad'ın kurduğu Klips grubunda solist olarak yeraldı ve bu grupla çeşitli konserler verdi. 1995 yılında piyasaya çıkan Özlem Tekin'in Kime Ne adlı ilk albümünde besteci, enstrümanist ve süpervisor olarak çalıştı.

2006 yılında piyasa sürdüğü Üç adlı albümünde Pentagram grubundan arkadaşları Metin Türkcan Dorukhan Uluşar ve Tarkan Gözübüyük ile çalıştı
Albümleri 
Korkma (1999)
O Gün (2004)
Üç (2006)
Korkma 07 (2007)
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • Rom: 0
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ogün Sanlısoy
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2008, 17:02:26 »
cok severim. bol bol da dinlerim (= en güzel albümü Üç"tür fikrimce :P korkmanın dvdsine bayılmakla beraber 07nin kapagının da 99 yayınlanan albümden bin kat daha iyi oldugu fikrindeyim. süper söz yazarı, iyi denebilir müzik yapan bi insandır :P

kaybettik severken,nolur,kucakla,bir ben,hadi beni güldür, bilmece, korkma 07 en sevdigim parcalardır (=
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2008, 17:54:13 »
Çok severim..Hele saydım şarkısına bayılırım.:D

Çevrimdışı nymph

• 412
  • Rom: 1
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Şubat 2008, 22:30:14 »
çok severim bende   :hug kaybettik severken, hadi beni güldür, saydım ve tabi bir ben en sevdiğim parçalarıdır... (=
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

selin.

« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2008, 19:15:27 »
cok sverimmm.. bütün sarkılarını dinlerimm ama en cok pencereyi severim .. =))

Çevrimdışı megalomaniac ~

• I miss my sis!
  • *
  • 43
  • Rom: 0
  • Lm. ^^
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ağustos 2009, 17:55:48 »
Ben de severim Burcu'm gibi.. (=
Hadi beni güldür, büyüdük aniden, diyorlar favorim.^^
Kaliteli Türk rockçılarından birisidir. =)

Is there somebody, who still believes in love? I know you're out there.
- sadece hayranlık. tamam belki biraz fazla. itiraf ediyorum çok fazla. evet tamam söylüyorum işte aşığım sana. :P

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2009, 00:08:30 »
Sınav filmine yaptığı parçayı dinledikten sonra bir türlü dilimden düşürememiştim. Çok başarılı bir müzisyen bence.