Kayıt Ol

Fantastik silahlar

Çevrimdışı Nightmare

• 627
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
Fantastik silahlar
« : 13 Şubat 2013, 22:09:29 »
Böyle bir konu olmadığını varsayarak bu konuyu açtım inşallah yoktur...

Konu basit.Herkes okuduğu fantastik kitaplardan serilerden edinmiş olduğu bilgilere dayanarak 5 favori silahını yazıcak.

İşte benim 5 favori silahım:

Uzun Yay
İlahi kılıçlar
Vampir tırnakları  :P
Dalga kıran
Hançer

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Fantastik silahlar
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2013, 19:53:02 »
Benim şimdiye kadar okuduğum serilerdeki en akılda kalıcı silahlar;

5- Aegis Fang (Unutulmuş Diyarlar) - Wulfgar'ın çekici. Bumerang'ın atası olduğunu iddia edenler var :P
4- Sting (Yüzüklerin Efendisi) - Çevrenizde orklar varken mavi mavi parıldaması yeter.
3- Magius'un Asası (Ejderha Mızrağı) - Hâlâ tam olarak ne yaptığını bilemesem de...
2- Işın Kılıcı (Star Wars) - Kiminki olduğu hiiiç fark etmez. Açılığında o ciuuvvv sesini, savrulduğunda da o vınlamayı çıkartsın da...
1- Veeee... Paranoid Android Marvin! (Otostopçunun Galaksi Rehberi) Efendim? O bir silah değil mi? Emin misiniz?

Spoiler: Göster

Sadece ve sadece konuşarak koskoca bir galaktik tankı yok ettiğini, bir uzay gemisini depresyona sokup (evet, uzay gemileri de depresyona girer) intihar ettirdiğini ya da koskoca bir ana bilgisayarı hüngür hüngür ağlatarak bir ordu dolusu robotu galaksi haritasından sildiğini unutuyorsunuz o halde. :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2013, 20:00:51 »
 :) Hepsi ilginç ama sonuncusu çok iyiymiş  :D

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2013, 20:16:39 »
Benim şimdiye kadar okuduğum serilerdeki en akılda kalıcı silahlar;

5- Aegis Fang (Unutulmuş Diyarlar) - Wulfgar'ın çekici. Bumerang'ın atası olduğunu iddia edenler var :P
4- Sting (Yüzüklerin Efendisi) - Çevrenizde orklar varken mavi mavi parıldaması yeter.
3- Magius'un Asası (Ejderha Mızrağı) - Hâlâ tam olarak ne yaptığını bilemesem de...
2- Işın Kılıcı (Star Wars) - Kiminki olduğu hiiiç fark etmez. Açılığında o ciuuvvv sesini, savrulduğunda da o vınlamayı çıkartsın da...
1- Veeee... Paranoid Android Marvin! (Otostopçunun Galaksi Rehberi) Efendim? O bir silah değil mi? Emin misiniz?

Spoiler: Göster

Sadece ve sadece konuşarak koskoca bir galaktik tankı yok ettiğini, bir uzay gemisini depresyona sokup (evet, uzay gemileri de depresyona girer) intihar ettirdiğini ya da koskoca bir ana bilgisayarı hüngür hüngür ağlatarak bir ordu dolusu robotu galaksi haritasından sildiğini unutuyorsunuz o halde. :)

Bir hariç hepsi ortak olduğundan alıntılamak istedim :D . 1 yerine Artemis'in Hançeri diyorum :D O hançer bende olsa önüme gelenin enerjisini emip Fearun Kralı olurdum :D

Not: İhsan Abi hatırladığım kadarıyla Magius'un Asasının en önemli özelliği kadim bir silah olduğundan çok fazla büyü barındırabiliyor. Raistlin den önce onlarca kişi asaya sahip olmuş. Her biri bir sürü büyü yüklemiştir. Bu büyüleri yapmak için çalışma gerekmez yani ezber yapmadan elinizin altında büyü bulundurabilirsiniz. :D Raistlin asaya sahip olduğunda ona söylenen ilk cümlelerden biri (Ki o sıralar sınavdan yeni çıkmış ve ölüm döşeğinde idi) asanın içindeki tüm büyülerin halen bilinmemekte olduğu. Fakat Raistlin bu asa üstüne önceden araştırma yapmış olduğundan büyülerin büyük kısmı hakkında bilgi sahibi idi. Raistlin en sevdiğim karakter değildi ama Krynn ın büyü sistemine hayran olduğumdan çoğu büyüyü player's handbooktan çalıştım :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2013, 20:50:48 »
Raistlin'in asa üzerinde bir sürü araştırma yaptığını ve gizemlerini çözmeye çalıştığını kitapların bazılarında okumuştum ama bu kadar detaylı bilgiye sahip değildim doğrusu. Bugün bir şey daha öğrenmiş oldum, teşekkürler. :)

Ayrıca Entreri'nin hançerine sahip olmaman magicalbronze tarafından ayarlanan bir durummuş. Sadece Fearun'un iyiliği için elbette. Forum ve taht ile ilgili bir şeyler de vardı sanki, tam hatırlayamadım. Benden duymuş olma.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Rhonin

• **
  • 115
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2013, 21:03:51 »
-Icingdeath ve twinkle diyorum.Drizzzt abimizin silahları.biri soğukta hafif parlıyordu.
-Ebony&Ivory bunlarda Dante(devil may cry) abimizin oyuncakları.(Hatunları.)

Aklıma gelmeyen bir kaç büyülü silah daha var aklıma geldikçe yazarım.

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2013, 21:23:09 »
Siz baya derine indiniz valla ben vampir tırnakları diyorum  siz ne  diyorsunuz   :P

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2013, 21:50:45 »
Çok güvenilir bir dost değildir kendileri ama ben de bir ekleme yapayım. Büyücü Kral Elric'e ait olan Fırtınakoparan (Stormbringer) isimli kara kılıç.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2013, 21:52:24 »
Fırtınayaratan! Tüh, onu nasıl da unuttum? Çok güzel ama bir o kadar da ölümcül bir tercih :) Bir de onun ikizi var tabii, Dulbırakan.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2013, 21:54:25 »
Fırtınayaratan! Tüh, onu nasıl da unuttum? Çok güzel ama bir o kadar da ölümcül bir tercih :) Bir de onun ikizi var tabii, Dulbırakan.
Onu isimden dolayı tercih etmiyorum sevgili İhsan, sevenleri ayırmayayım şöyle bir günde. :)

Çevrimdışı Nightmare

• 627
    • Profili Görüntüle
    • Saklı Günlükler
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2013, 22:00:10 »
Ek:Dalgakıran

Çevrimdışı armeneus

• **
  • 139
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2013, 13:26:29 »
Ben de vampir dişleri diyorum.
Şimdi, daima ve sonsuza dek

Çevrimdışı Ejderfelaketi

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2013, 13:46:53 »
Kozah'ın İğnesi.(unutulmuş Diyarlar) O silahın tasvirini kaç kere okusamda gene nasıl bir şey olduğunu zihnimde canlandıramadım. 2.4 metrelik dövüş sopası, 1.2'lik yürüyüş bastonu altmışar santimlik japon ninja savaşçılarının kullandığı bumçikalar(umarım ismi budur)... Bazen ucu sivri bazense küt. RA Salvatore nasıl bir silah yaratmış arkadaş.
Kumarı sadece oynatanlar kazanır sadece oynatanlar

• 403
  • Rom: 7
  • ☆★
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2013, 18:59:33 »
Benim de aklıma bunlar geliyor;

Yüzüklerin Efendisi - Yüzüğü Sauron'dan kesip alan kılıç, Narzil.
Yüzüklerin Efendisi - Eski bir elf kılıcı Hasım Tokmağı, Glamdring.
Yüzüklerin Efendisi - Aynı şekilde yine eski bir elf kılıcı Goblin Doğrayan, Orcrist.
Yüzüklerin Efendisi - Bilbo'nun kılıcı, Sting.
Percy Jackon - Percy'nin kılıcı, Dalgakıran
İt was one of those March days.
When the sun shines hot,
And the wind blows cold.
When the summer in the light,
And winter in the shade.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2013, 22:00:12 »
Arthur'un Excalibur'u
Sigurd'un Gram'ı
Hz.Ali'nin Zülfikarı

Metin And'ın Minyatürlerle Türk Islam Mitologyasını okurken (yanlış hatırlamıyorsam Lord Reagen'dan alıntılıyordu) karşıma çıkmışlardı. Buraya yazayım dedim. ;D

Birde Hurin'in çococuklarında geçen ormandaki yalnız elf Eöl tarafından yapılma iki kara kılıç Anglochol ve Anqurel'i unutmayalım.

Edit: Lord Reagen değil Lord Raglan'ın The Hero adlı kitabından alıntılanmıştır
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele