Kayıt Ol

Valinor elfleri

Çevrimdışı sasa2112

• *
  • 9
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Valinor elfleri
« : 24 Şubat 2013, 14:59:31 »
Merak ettiğim bir soru:
Valinor'daki elflerin lordu kim?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
Ynt: Valinor elfleri
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2013, 17:58:18 »
3 elf ırkı Valinor'a gitmiştir. Noldor, Vanyar ve Teleri. Bunların da en soylusu ve saygı duyulanı  Noldor'un Kralı Finwe'dir.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2013, 20:27:22 »
Üstteki üyenin söylediği gibi Valinor'a üç elf halkı gitmiştir. Bunların her biri farklı şeylere ilgi gösteriyordu. Teleri denizcilik, Noldor madencilik ve Vanyar bilgi. Fakat bu üç ırktan Valar tarafından en sevileni Vanyar'dı. Liderleri de  Elflerin Yüce Kralı Ingwe Ingweron'du. Ingwe Taniquetil'de Manwë ile Varda'nın hemen yanında oturur ve Elfler hakkında verdikleri kararlarda onlara yardım ederdi. Günlerin sonuna kadar tüm Elflerin kralı Ingwe oldu.

Ayrıca Ingwe ilk uyanan Elftir. Tolkien ölmeden önce karaladığı bir kağıtta Ingwe'nin diğer Elflere göre daha gösterişsiz olduğu (fiziksel açıdan) fakat buna rağmen ışığının diğer hepsinden daha fazla olduğunu yazmıştır.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı sasa2112

• *
  • 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2013, 14:23:15 »
3 elf ırkı Valinor'a gitmiştir. Noldor, Vanyar ve Teleri. Bunların da en soylusu ve saygı duyulanı  Noldor'un Kralı Finwe'dir.
Üstteki üyenin söylediği gibi Valinor'a üç elf halkı gitmiştir. Bunların her biri farklı şeylere ilgi gösteriyordu. Teleri denizcilik, Noldor madencilik ve Vanyar bilgi. Fakat bu üç ırktan Valar tarafından en sevileni Vanyar'dı. Liderleri de  Elflerin Yüce Kralı Ingwe Ingweron'du. Ingwe Taniquetil'de Manwë ile Varda'nın hemen yanında oturur ve Elfler hakkında verdikleri kararlarda onlara yardım ederdi. Günlerin sonuna kadar tüm Elflerin kralı Ingwe oldu.

Ayrıca Ingwe ilk uyanan Elftir. Tolkien ölmeden önce karaladığı bir kağıtta Ingwe'nin diğer Elflere göre daha gösterişsiz olduğu (fiziksel açıdan) fakat buna rağmen ışığının diğer hepsinden daha fazla olduğunu yazmıştır.
Hepinize teşekkür ederim. Bu Ingwe'nin bir varisi var mı? Ya da oğlu?

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Şubat 2013, 20:36:37 »
Üstteki üyenin söylediği gibi Valinor'a üç elf halkı gitmiştir. Bunların her biri farklı şeylere ilgi gösteriyordu. Teleri denizcilik, Noldor madencilik ve Vanyar bilgi. Fakat bu üç ırktan Valar tarafından en sevileni Vanyar'dı. Liderleri de  Elflerin Yüce Kralı Ingwe Ingweron'du. Ingwe Taniquetil'de Manwë ile Varda'nın hemen yanında oturur ve Elfler hakkında verdikleri kararlarda onlara yardım ederdi. Günlerin sonuna kadar tüm Elflerin kralı Ingwe oldu.

Hepinize teşekkür ederim. Bu Ingwe'nin bir varisi var mı? Ya da oğlu?

Bildiğim kadarıyla bu konuda herhangi bir bilgi çıkmadı karşımıza. Fakat ilkdoğanlardan olduğu için bir ailesinin olması muhtemeldir. Ama dediğim gibi bu konuda hiçbir bilgi verilmiyor.

Çevrimdışı damondred

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2013, 19:07:35 »
evet vanyardan ingwe tüm elf soylarının yüce kralıdır. valinora ayak bastıktan  hatta Vala Orome'nin yüzündüki aman ışığını gördükten sonra bir daha orta diyara dönüp bakmamıştır. silmarilliondaki son savaşta noldoru ve tüm yaşayan varlıkları kurtarmak için ordusunu yollamıştır( Manwe nin isteğiyle) ailesi vardır ama sadece yüce elflerin soy ağacı tablosunda gösterilir.

Çevrimdışı Telchar

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2013, 22:51:00 »
Yere basmadan yürüyüp ayaklarının altından ışık çıkartanlar hangi soydu?

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Temmuz 2013, 12:35:18 »
Yere basmadan yürüyüp ayaklarının altından ışık çıkartanlar hangi soydu?

Öyle bir Elf ırkı yok. Ama ışığı görmüş olanlar, yani Eldar, Valar tarafından kutsandığı için gece karanlığında ölümlülere ışığın içinde yürüyormuş gibi görünür. Yani öyle hatırlıyorum.

Edit: Ingwë'nin bir oğlu varmış, Öfke Savaşı'nda Vanyar ordusunu komuta etmiş ismi de Ingwion imiş.