Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
« : 27 Şubat 2013, 01:56:59 »
Bu kategoride inler cinler top oynuyormuş diye duydum. Yahu dedim, İnler de cinler de konumuzla alakalı. Eyvallah. Da onları burada isteyen kimmiş canım?! Ne münasebet! Kendi kendime atarlandım anlayacağınız.

Sonra bir silkindim, neler yapıyorum ben dedim ve kendime geldim.

Konunun buraya açılması açıkçası doğru mu bilmiyorum. Görevli arkadaşlara sesleniyorum, yanlış yere açıyorsam lütfen kusura bakmayın. Burası doğru bir yer gibi geldi. Yanlışsa, şimdiden özür diler ve doğru kategoriye taşınmasını talep ederim.

Başlıktan da anlayacağınız gibi, sorumuz; "Size göre, Kayıp Rıhtım'ın başına gelmiş en güzel şey nedir?" Bir isim, bir proje, bir görsel, bir olay, bir tartışma... Örnekleri çoğaltabiliriz. Tamamen bakış açınıza kalmış.

Ben başlattım, ilk ben cevaplayayım madem. Israra gerek yok, celallenmeyiniz lütfen!

Bence Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey M. İhsan Tatari. Neden mi? Biraz önce yeni bir şenlik projesi yayımladık fark ettiyseniz. Haberi hazırlarken bir şey gözüme çarptı ki, ne kadar şenlik projesi yayımladıysak hepsinde bir M. İhsan Tatari ismi geçiyor. Kendimden şüpheye düştüm. Yahu, bu adam bize her projede adım geçecek diye para mı vermişti acaba? diye düşündüm. Muhasebecimizi aradım hemen, son dört aylık fatura ve gelir giderlerimize göz atın lütfen, diye.

Birkaç dakika sonra cevap geldi: Herhangi bir ödeme yapmamış. E o zaman bunun tek bir açıklaması olabilir. Gerçekten de projelerin %80'inden fazlasına dahil olmuş. Şimdi söyler misiniz Rıhtım gezginleri, böyle bir durumda bu sitenin başına gelen en güzel şey M. İhsan Tatari olmaz da başka ne olabilir?!

Elbette yüce ve ulu ve karizmatik ve mütevazı "ben"den sonra geldiği gibi gereksiz bir dipnotu da belirtmeme gerek yok, değil mi?

Peki söylesin bakalım, başı sonu ayrı oynayan bu metinden anladığınız kadarıyla, sizce Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey nedir?
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2013, 10:52:32 »
2011'de siteyi bakıma almamız *-*. Böyle kapanmıştı, girmememiştik, herkes heyecan yapmıştı. Siteyi tamamen kapattık sananlar da olmuştu hatta. Bunun nesi mi güzel? Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı. Rıhtım sevgisini ateşleyen bir süreçti.

İhsan Tatari'yi hiç sevmem. Babasını da sevmezdim :P.

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2013, 12:38:56 »
Sanırım sitede başıma gelen en güzel şey: arkadaşlar. (neden başıma geliyorlarsa  ;D   ) Hazal Esra Hakan İhsan Yosun Özgür… saymadıklarım kusura bakmasınlar.

Ama en güzel, en en güzel şey ise sanırım Orçun’un (Fiddlerin) yayınlarından biriydi.  Zaten 1-2 yayınına katılabildim. Onlardan birinde bana çok büyük bir ilham vermişti. Kendisi farkında değildir; öyle cümleler arası bir yere sıkışmış bir kelimecik sanırım bütün hayatımı değiştirdi. Orçun’u sevmem babasını da sevmezdim  ;D  ama sanırım ona iyi bir teşekkür borcum var  :)

Bi de kendi yayınlarım başıma gelen en güzel şeylerden biriydi. Her ne kadar çok yorucu da olsa inanılmaz keyif almıştım. Bu yıl, daha uzun aralıklarla da olsa devamını getirmeyi diliyorum.

Rıhtım sayesinde tanıştığım yeni yazarlar da olmuştur…

Aaa bi de daha önce hiiç dinlemediğim müzikleri sevdirmiştir bana Hazal.

Ya bitmez ki böyle… İyi ki var işte…

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 27 Şubat 2013, 15:44:02 »
Ben de tam siteye veda mesajımı yazacaktım! Oldu mu şimdi bu? Ayrıca muhasebecinize söyleyin, son dört ayın değil son dört yılın kayıtlarına baksın bir zahmet. Zaten kuru ekmek olarak alınan bir ödeme bu kadar geciktirilir mi yahu?!

Şaka bir yana... çok teşekkür ederim. Mahcup oldum, utandım okuyunca. Ama bütün o çalışmalar, projeler vs sadece benim emeğim değil hepimizin eseri. Ben sadece ucundan kıyısından katkıda bulundum. Hepsini "biz" yaptık.

Bence Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey Hazal Çamur'dur. Siteye üye olduğu ilk günden beri pek çok ilke imza atan, gece gündüz demeden forumla ilgilenen, Kahramanın Yol Türküsü adlı radyo programıyla hem edebi ufkumuzu genişletip hem de kulaklarımızın pasını silen, hikayeleriyle bizi başka dünyalara sürükleyen, yorumlarıyla göremediğimiz noktalara ışık tutan, okuma etkinliğiyle gözümüzü boz... ay, şey... okuma dağarcığımızı genişleten, içindeki DM ışığını açığa çıkarıp bize farklı maceralar yaşatan, kekleriyle parmak yalattıran, sisli-perili, kızılötesi bir insandır kendisi.

Kendisini hiç sevmem kendisini o ayrı. (Babasını karıştırmayın) ;D

Onunla birlikte de Hakan Tunç'tur elbette. Kendi tabiriyle hepimizden önce gelen... (Gerçi burada Hazal'dan sonra geldi ama :P ) Aslında adı Adem ya da İlker olmalıymış ama kimliği gizli kalsın istenmiş sanırım. Sadece siteyi kurduğu için değil, bunca sene bıkmadan usanmadan onu teknik anlamda neredeyse tek başına ayakta tuttuğu için... Haber mi yayınlanacak? Hakan koş! Seçki günü geçiyor, Hakan yetiş! Siteye virüs bulaşmış, biri şöyle bir yorum yazmış, görsel lazım, sayfa tasarımı! Röportaj! Hakan aslında hepimizden önce gelmiyor, çünkü o her yerde.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cemaziyel

• **
  • 100
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Şubat 2013, 16:55:40 »
Ben yeni üyeyim o yüzden ters bir yorum yazıp çok göze batmak istemiyorum ama yukarıda yazılanlara bakılırsa forumun başına gelen en iyi şey mit'in kendisinden ziyade hizmetleri karşılığı para istememesi olabilir. Bunu bi değerlendirin...

not: Kendisini severim...
Ne evvel ne de ahir...

Çevrimdışı eretrusilden

• **
  • 139
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Şubat 2013, 21:55:37 »
Ya neden bu başlığı bir tek ben yanlış anlamışım ki... Ne kadar samimi samimi yazmışım; ama olay o bile değilmiş   :D

Sitenin başına gelen en güzel şeeeeey: bence radyodur!  Başta Hazal olmak üzere....

Düşünerek nereye varabilirsin ki bir ejderha karşısında!

Çevrimdışı beerold

• **
  • 173
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2013, 23:16:00 »
Ben bu soruya sebepleriyle birlikte dört isim vereceğim. Reçete gibi düşünebiliriz bunu. Buyurun başlayalım;

1- Sevgili Mit. Eğer güzel bir öykünün peşindeyseniz önerilir. Çevirileri, mizah yüklü öyküleri, kitapları ve hep mütevazi hali ile tam ihtiyacınız olan isim olacaktır.

2-Sevgili Fırtınakıran. Bilgilendirici radyo programlarına, okumayı planladığınız kitaplar hakkında harika incelemelere, birbirinden ilginç kitap tavsiyelerine ihtiyacınız varsa önerilir.

3-Sevgili Malkavian. Kurgu iskelesine demir atın ve onun imzasını taşıyan öyküleri arayın. Pişman olmazsınız.

Onur Ödülü: It goes to Magicalbronze. Kendisi Legolas kılığında gezinen, oldukça nüfuslu birine benziyor. Bu yapının kurucusu olduğu için bu ödüle layık gördüm kendisini. Affına sığınıyorum. (Umarım yarın başımıza bir iş gelmez. :) )

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Şubat 2013, 23:58:42 »
Aslında en güzel şey zaman zaman kavgalar çıksa da, yorum kuraklığı yaşansa da (aile içinde olur böyle şeyler :) ) üyelerin kalitesi ve uyumu.

Ama bu işin en başından beri burada olup pastadaki payları çok büyük olanlar var ki bu genellemenin üstünde başarılara imza atmış kişiler onlar. Sayılmışlar zaten. (konu biraz amacından saptı mı ne?)

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2013, 01:15:11 »
Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey deyince bir an "başa gelen çekilir" diyesim geldi. Neyse efendim, bence Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey internetin ortaya çıkışı. Her ne kadar kronolojik olarak Kayıp Rıhtım'dan önce çıkmış olsa da internetin kendisi, o olmadan, buralar hep tarla olurdu, yeşillik olurdu. İyi ki internet var ki; kayıp rıhtım da var.

Ki'nın doğru kullanımıyla ilgili de çok garip bir örnek oldu bu.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2013, 01:33:30 »
Bu bölümdeki en sıkıcı başlığı açan magicalbronze'a teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik için! Bu başlık diyorum.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #10 : 28 Şubat 2013, 02:56:35 »
Aylık Öykü Seçkisi ve birkaç güzel insandır.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 23 Ağustos 2016, 09:34:26 »
Bence son yıllarda sitede aktif olan üyelerimiz için bu başlığı hortlatmanın vaktidir.

Sizler de bu platformun başına geldiğini düşündüğünüz en güzel şeyleri bizlerle paylaşın lütfen!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Ağustos 2016, 10:01:31 »
1. Yeni tema >.>

Okunaklılık arttı, okuma alanı genişledi ve yeni güzellikler eklendi. Ayrıca portalda yazanlar da çok rahat etti.

2. TRT'de adımızdan 2 kez söz ettirmemiz.

Bu bizim edebiyat sitesi olarak gururumuz değilse nedir? :)

Çevrimdışı milenya

• **
  • 260
  • Rom: 6
  • Belki de Tanrı bize inanmıyor!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2016, 11:17:05 »
 Ben xasiork'tan geldim buraya ve öyle bir siteyi yeni bulmuşken kaybetmenin acısıyla vurmuştum limana. Emin olduğum tek şey benim başıma gelen en güzel şeyin rıhtım olduğudur.

Herkes gibi ben de mit'in ve Fırtınakıran'ın bu sitenin başına gelebilecek en güzel şeylerden olduğunu düşünüyorum. Özellikle ilk hikayeme yorum yaparak beni ziyadesiyle mutlu eden, nickini mütevazı küçük harflerle yazmış İhsan abiye tekrar teşekkür edeyim. Fırtınakıran'dan bahsetmeme gerek yok. Ben susarım imzam konuşur.

Yine de son zamanlarda rıhtım acayip durgun, sular mı çekildi, gemiler de pek gözükmüyor. Yani sonuç olarak, Kayıp Köşeler'i ilk çıktığında çok beğenmiştim ama yeni temayla yapısı bozuldu bence ve 60 kelimelik fantastik öykü yarışmasının -her ne kadar katılmamış olsam da- bu foruma iyi geldiği fikrindeyim.

Spoiler: Göster
Öykü yarışmaları mayışmış kalabalığı iyice silkiyor bu yönden her zaman bu tarz etkinlikler hep en güzel şeyler. :)
Spoiler: Göster

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #14 : 23 Ağustos 2016, 11:47:01 »
Bana sorarsanız direkt oluşum güzel, şimdi saymaya kalkarsam buraya inşaat makineleri girer, o yüzden çok var diyeyim sadece. :)

İşin gerçeği bence buranın başına gelmiş en güzel şey forumdr. Cidden bak, sadece portal olsa bu kadar iyi ve kaliteli bir etkileşim olur muydu üyeler arasında, pek emin değilim. Eh, bu siteye emek verenler olmasa zaten olmaz, ama kendilerinin ismi yukarıda bayağı geçmiş. Müthişsiniz, bir imza alabilir miyim? :D
İnsan, hayalleriyle vardır.