Kayıt Ol

Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
« Yanıtla #15 : 23 Ağustos 2016, 13:40:04 »
M. İhsan Tatari'dir. :hömm:

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Ağustos 2016, 14:09:38 »
ryuk'tur bir bakıma. Hiçbir şey beklemeden kendince her şeyi paylaşır; yine de paylaşır.

İhsan abiden söz etmeye zaten gerek yok. Kayıp Rıhtım benim için İhsan abidir. :)
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #17 : 23 Ağustos 2016, 20:38:28 »
Sağ olun arkadaşlar, beni utandırıyorsunuz, mahçup oluyorum. Bu site adları pek fazla zikredilmese de yorumlarıyla fark katan bir sürü kaliteli üyeyle, yol türküsü tüttüren gizli kahramanlarla dolu. O yüzden bence en güzel şey bu renklilik ve beraberlik :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Ağustos 2017, 12:33:38 »
2011'de siteyi bakıma almamız *-*. Böyle kapanmıştı, girmememiştik, herkes heyecan yapmıştı. Siteyi tamamen kapattık sananlar da olmuştu hatta. Bunun nesi mi güzel? Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı. Rıhtım sevgisini ateşleyen bir süreçti.

Arkadaşlar büyük bir komployu ortaya çıkarıyorum. Bu alıntıdan da anlaşılacağı üzere Derin Rıhtım çalışmalarına hız vermiş durumda. Sırf tıklanma sayısını arttırmak için ölü rakçı numarası bile çekiyorlar.

Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı.

Bakın burda Derin Rıhtım'ın yaşlılarından (bilinçli kelime seçimi :) ) Fırtınakıran ne diyor? İnsanların Kayıp Rıhtım'a bir süre ulaşamamaları onları foruma girmeye teşvik etti. Hatırlayacaksanız tema değişikliği adı altında geçtiğimiz sene kısa süreli bir kesinti yaşamıştık. Şimdi soruyorum acaba o "kesinti" gerçek miydi? Yoksa Derin Rıhtım'ın bir oyunu mu? Devam ediyorum. İstedikleri seviyede etki olamamış olacak ki bizi 1 ay boyunca Rıhtımdan kopardılar. Hemde hiç bir açıklama yapmadan. Uyan ey halkım. Kandırılıyoruz!

Goygoy şamatadan sonra bu sene içinde bu başlık altın sayın mit'in hiç övülmediğini farkettim. Saygıdeğer mit hazretleri bu forumun başına gelmiş en güzel şeylerden biridir. Sonra Fırtınakıran gelir. Buraların efendisi magicalbronze'a laf atmıyorum sonra şalteri kapatıp gidiyor. :)
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Ağustos 2017, 14:20:40 »
Spoiler: Göster
PUHAHAHAHA! XD

Quid Rides'a bu mesajından sonra ulaşabilen var mı arkadaşlar? En son Diskdünya'dan Mort'la (ölüm) birlikte görüldüğüne dair bazı rivayetler aldım da?  :=)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Sayhh

• **
  • 189
  • Rom: 15
  • Her şey başladığı yere döner.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Ağustos 2017, 19:20:49 »
Quid Rides!  :D :D Belki bir gün "Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Korkunç Şey" başlığı açılır ve birileri oraya Quid Rides'ın 2017'de çıkardığı isyan cevabını yazar. Bilemeyiz. :D Değişik girişimler bunlar. 

Rıhtım'ı yaşatan tüm güzel insanları konunun dışında tutarsak bence adıdır. Dahası adı sayesinde mekanlaştırılabilir olmasıdır. Öyle de zekice bir seçim yapılmış zamanında.

Foruma giren herkesin iyi kötü bir Rıhtım tasviri vardır herhalde. Liman Kenti, Kurgu İskelesi, Radyo Kulesi, Liman Kütüphanesi, Yolgeçen Hanı, Dipsiz Konak... Bu bölümleri kim nasıl görüyor ve dahası aralarındaki boşlukları nasıl dolduruyor çok merak ediyorum.  :) Keşke her birimiz süper çizim yeteneği olan insanlar olsaydık da hayal ettiklerimizi görselleştirip birbirimizle paylaşabilseydik. Hayır, yazınca aynı şey olmuyor çünkü herkes kendi kentinde kalmaya devam ediyor.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Ağustos 2017, 21:27:04 »
Hiyaa, geleneksel mit övme günleri tekrar geri geldi. Ama hak ediyor şimdi. Yalan değil. Övmelere doyamadık!

Konunun hortlaması, Quid Rides'ın paralel sataşmaları sayesinde de olsa iyi oldu. Hem merak etmeyin, gerekli tüm zararlı kodları bulduk, hepsini açığa aldık. Yenilendik, küllerimizden bir kez daha doğduk. Size hizmet etmek için buradayız.

Sayhh'ın söyledikleri hakkında da diğer okurlarımız ne düşünüyor, çok merak ediyorum <3

Spoiler: Göster
Derin Rıhtım mı? O da ne ola ki......
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Ağustos 2017, 16:05:47 »
Sayhh'ın söyledikleri hakkında da diğer okurlarımız ne düşünüyor, çok merak ediyorum <3

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Ağustos 2017, 14:56:55 »

Bir ara Kayıp Rıhtım temalı bir öykü seçkisi yapmıştık, o geldi aklıma :D Herkes kendi kafasına göre bir Rıhtım tasarlamıştı hikâyelerinde. Kimi çok karanlıktı kimi neşeli. Ben de Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Unutulmuş Diyarlar karakterlerinin o zamanki üyeleri de kapsayan bir macerasını yazmıştım. Rıhtım'ı fantastik bir liman kasabası gibi tasvir etmiştim. Forumdaki her bölüm ayrı bir mahalleymiş gibi... Güzel bir seçkiydi :)
Try to hide if you dare.